Łódzkie pełne kultury

  • 05.10.2019, 15:56
  • Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Łódzkie pełne kultury
Zajęcia edukacyjne, warsztaty i udział w wydarzeniach kulturalnych – taką ofertę proponują Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim i ŁDK w Łodzi w ramach projektu „Łódzkie pełne kultury”. To już jego trzecia edycja.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz do nauczycieli i animatorów kultury. Polega na umożliwieniu uczestnikom z oddalonych od stolicy województwa rejonów dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi - Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego oraz Muzeum Miasta Łodzi. W dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad 900 osób z regionu.

 W ramach kolejnej, trzeciej edycji zadania przygotowano program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, popularyzujący instytucje kultury oraz dziedzictwo narodowe. Przeprowadzone zostaną ponadto warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury, będące poradnikiem przydatnym w realizacji edukacji kulturowej. Warsztaty odbędą się w 10 instytucjach partnerskich z regionu, wśród których jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

 Zajęcia poprowadzą muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, artyści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi. W ramach projektu uczestnicy wezmą ponadto udział w trzech wydarzeniach dodatkowych: koncercie w Filharmonii Łódzkiej, spektaklu w Teatrze Wielkim oraz zwiedzaniu Muzeum Miasta Łodzi.

 Zwieńczeniem całego zadania będzie spotkanie ewaluacyjne, do udziału w którym zaproszeni zostaną partnerzy z regionu i instytucji z Łodzi. Celem spotkania będzie określenie rekomendacji do dalszej współpracy na rzecz prowadzenia edukacji kulturalnej w regionie i zwiększenia dostępności dużych instytucji kultury mieszczących się w Łodzi. Spotkanie będzie realizowane w grudniu w Łódzkim Dom Kultury.

 Więcej informacji na temat udziału w tomaszowskiej edycji projektu „Łódzkie pełne kultury” udziela Anna Myszewska, tel. 44 724 51 92, Miejskie Centrum Kultury - filia Tkacz, ul. Niebrowska 50.
 

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe