Noc Bibliotek 2019 z Miejską Biblioteką Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim

  • 07.10.2019, 19:47
  • Joanna Sztymelska
Noc Bibliotek 2019 z Miejską Biblioteką Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim
W sobotę, 5 października 2019 roku, odbyła się tegoroczna, ogólnopolska akcja pod nazwą Noc Bibliotek. W tym roku przebiegała pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Głównym organizatorem tej wieczorno-nocnej imprezy jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. W akcji udział wzięły biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych, a także wszelkie inne miejsca w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu lub pożyczyć do domu książki. Od najstarszych książnic po szafy z książkami w remizach strażackich.


Wieczór został uroczyście rozpoczęły od odczytania wiersza Joanny Mueller "Wierszowiązałki". Wśród czytających były: Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Ewa Adamska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Tomaszowska Biblioteka już po raz czwarty uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. W sobotni wieczór na scenie wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola nr 17 w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki. Przygotowane zostały przez nauczycielki: Małgorzatę Kardas, Annę Mazurek i Barbarę Kanię. 
Następnie scenę zajął duet rodzinny: Barbara Kania i akompaniował jej brat - Tomasz Wnuk. Artyści wykonali znane popularne polskie piosenki. 


W organizację wieczoru włączył się tomaszowski oddział Stowarzyszenia "TOPORY" z prezesem Stowarzyszenia - Sebastianem Wawrzyńczykiem. Stowarzyszenie udostępniło swoje gry planszowe. Każdy miał możliwość zagrać w grę i porozmawiać  o literaturze fantastycznej.


Dla najmłodszych gości bibliotekarki przygotowały teatrzyk na podstawie bajki "O rybaku i złotej rybce" Aleksandra Puszkina. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały bajkę. 
Na zakończenie wieczoru został wyświetlony film familijny pt. "Ptyś i Bill".
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe