Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

  • 08.10.2019, 17:37 (aktualizacja 08.10.2019, 17:39)
  • Mariusz Strzepek
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!
Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Znalazła się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt, dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które szkoła otrzymała z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia w ciekawy i niebanalny sposób.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:

  • Czym jest dostępność?
  • Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
  • Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
  • Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby z niepełnosprawnościami.

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Uczniowie z „Dwunastki” wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 zajęć warsztatowych na temat  dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.

Projekt wykonany w ramach konkursu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe