Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 02:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

KGW z Jasienia laureatem Grand Prix III Regionalnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich

W niedzielę, 6 października 2019 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbył się III Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.

Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe i Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Turniej odbywał się pod hasłem " Dbajmy o naszą planetę. Promujemy polską żywność i tradycje kulinarne".

Celem organizowania imprezy są: integracja środowiska wiejskiego w powiecie tomaszowskim, zachowanie i popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, inspirowanie do pracy zespołowej, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców i popularyzacja wiedzy z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień. 

Turniej poprowadzili: Agnieszka Wieczorek i Błażej Wojciechowski. W konkursie udział wzięło 11 reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich i 2 reprezentacje Kół Gospodyń Miejskich i były to Koła z: KGW Teodorów gmina Będków, KGW Czerniewice gmina Czerniewice, KGW Jasień gmina Lubochnia, KGW Smardzewice gmina Tomaszów Mazowiecki, KGW Dębniak gmina Ujazd, KGW Sokołówka gmina Żelechlinek, , KGW Opoczna, KGW Pomyków, KGW Grabica, KGW Skrzynna gmina Cielądz, KGW Żywocin gmina Wolbórz i Koło Gospodyń Miejskich Zgierz i KGM Tomaszów Mazowiecki. 

III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich rozpoczął się od występu Małgorzaty Podwysockiej - uczennicy i wokalistki ZSP nr 2. Następnie Dorota Ignasiak - dyrektor PCAS powitała zaproszonych gości.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Reprezentacje rywalizowały w sześciu konkurencjach: 

1. Kulinarna – sałatka, którą uczestnicy przygotowali do oceny w dowolnej formie z wybranymi przez siebie dodatkami. Ocenie podlegał smak, wygląd i dobór składników. 
2. Edukacyjna – „Rękodzieło wczoraj i dziś” Każde KGW/KGM przywiozło do oceny własnoręcznie wykonaną ozdobę z wikliny papierowej, nawiązującą do tradycji i rękodzieła . Ocenie podlegała całość prezentacji. 
3. Moda – Kreacja z recyklingu. Strój musiał być wykonany własnoręcznie przez reprezentację, nie mógł być wypożyczony. Każde KGW/KGM przygotowuje jedną kreację, którą modelka zaprezentowała na wybiegu do muzyki przygotowanej przez organizatora. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja wszystkich modelek. Ocenie podlegały: pomysł, technika wykonania oraz funkcjonalność. 
4. Artystyczna – scenka kabaretowa pn. Segregacja śmieci na wsi. Każde KGW/KGM przygotowuje pięciominutową scenkę, w której z przymrużeniem oka pokaże jak pojmujemy i co wiemy o segregacji odpadów. Ocenie podlegały: pomysłowość, stroje oraz ogólny wyraz artystyczny. 
5. Sprawnościowa – „Kobieta do tańca i do różańca” - polegała na przejściu slalomem trasy w autogoglach, nalaniu i wypiciu płynu, powrót bez autogogli do miejsca wyjścia i zaplecenie warkocza z trzech chust. 
6. Test wiedzy. Przygotowany przez KRUS, to konkurs dotyczący bezpieczeństwa na wsi. 

Rywalizujące Koła Gospodyń oceniało jury w składzie: Elżbieta Łojszczyk - przewodnicząca jury i członkowie: Jacek Bartosik - dyrektor ZSP 2, Iwona Sarwa - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Izabela Witwicka - dyrektor Teatru IWIA, Anna Dziubałtowska - kierownik Biura Terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Izabela Jasewicz - twórca ludowy - plecionkarstwo.

Na scenie wystąpili: Izabela Witwicka - dyrektor Teatru IWIA w Gliwicach, artystka, która wykonała repertuar operetkowy i musicalowy. Wystąpili także uczestnicy zajęć wokalnych z PCAS, Zuzanna Ignasiak Weronika Pąk i  Konrad Ignasiak.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Komisja konkursowa nagrodziła następujące reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich: I miejsce w kategorii kulinaria zajęło  KGW Jasień z gminy Lubochnia, w kategorii edukacja KGW z Żywocina, w kategorii moda KGM Tomaszów Mazowiecki, w kategorii sprawnościowej - KGW z Pomykowa, w kategorii testy wiedzy KGW ze Smardzewic gmina Tomaszów Mazowiecki, w kategorii artystycznej, scenka kabaretowa -Koło Gospodyń Miejskich ze Zgierza.

Nagrodę specjalną za niezwykłe umiejętności plecionkarskie z rąk plecionkarki Izabeli Jasewicz, otrzymało KGM Tomaszów Mazowiecki za pięknie wykonany rowerek.

Wszystkie pozostałe koła otrzymały nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Tomaszowskiego - Mariusza Węgrzynowskiego.

Nagrodę specjalną, pięknego, czarnego, żywego kogutka otrzymała Elżbieta Łojszczyk - za pomysł organizowania Turnieju Kół Gospodyń, który pierwszy raz odbył się dwa lata temu, z hali sportowej byłej budowlanki. 

Nagrodę Grand Prix i puchar starosty otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich  z Jasienia gmina Lubochnia. KGW z Jasienia otrzymało nagrodę finansową - 750 złotych, ufundowane przez Galerię Wnętrz i nagrodę rzeczową, dwa wspaniałe garnki. 

Organizatorzy już zapraszają wszystkich chętnych na przyszłym roku, na IV Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
obywatwl 09.10.2019 14:49
No jak zwykle Pani z TTBS na pierwszym planie Ja proponuje zabrać się za robote a nie pierze dżeć no i oczywiśce jak nie wstyd TTBSowi na ich działce stawiać plakat PISU WSTYD

Mortadela w sosie czostkowym 08.10.2019 22:42
Możemy być dumni, że dwóch tak znakomitych Mężów Stanu, zaszczyciło swoją obecnością tak doniosłą imprezę patriotyczno-kulinarną.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 1°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten Alior Bank, to zupełne dno!!! Jak można było dopuścić do takiego przekrętu, wykonanego przez zwykłą pracowniczkę ?!?!?! Niech wszystkich Pan Bóg broni przed korzystanie z tego banku!!! Posiedzi cwana baburica parę wiosen i co z tego?!?! Kto odda kasiorkę klientom tego banku??? Ludziska: omijajcie z daleka taki przekrętny bank.Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: tTreść komentarza: Czy będzie można zamieszczać swoje materiały. Czy materiały będą cenzurowane.Źródło komentarza: Nowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaAutor komentarza: Odpowiednie osoby naodpowiednimmiejscuTreść komentarza: Paweł PiwowarskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Do "Bareja". Jeżeli ja podpisałbym się "Jan Kępa" - też byś to łyknął, jak młody indor kluchy?! Oczywiście, kompletnie nie interesuje ciebie to, co napisała ta Aleksandra Kępa: "... nie ma tak Wielkiego, oddanego Człowieka dla Tomaszowa." Wg mnie], ta tzw. Kępa, to totalny idiota. Dlaczego? Proste, jak świńska kita. Wyrazy: wieki człowiek pisze debil z dużej litery, a ponadto zapomniał debil, że starosta, to jest samorządowy szef powiatu tomaszowskiego, a nie Tomaszowa. Dla debila, to jeden chuk.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Roman WildertTreść komentarza: Całe to skorumpowane towarzystwo na śmietnik historii ,może czas na kogoś młodego ,ambitnego ?Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Panie Adamie: ogólnie wiadomo, że jest Pan dobrym drogowcem, bo pracuje Pan w tym zawodzie (szkoda, że nie w Tomaszowie). W swoim wpisie ma Pan 100 % racji. Jednak nasze miasto jest tak zaniedbane pod względem komunikacji (głównie skrzyżowania), że takich przykładów, jakie Pan podał, znalazłoby się wiele więcej. Czasy się zmieniają i oczekiwania ludzi też się zmieniają. I to jest normalne. Jednak, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "... Batorski znów chce się pokazać...". Zapomina Pan o tym, że Pan Batorski chce się pokazać nie dlatego, że jest taki ładny], tylko dlatego, że Pan Radny Batorski reprezentuje swoich i nie tylko swoich wyborców. I ten facet już wielokrotnie pokazywał, że nie tylko przed wyborami wiedział, po co został wybrany na radnego, czyli na przedstawiciela mieszkańców miasta. W podsumowaniu: taki ktoś, jak Pan, też przydałby się jako radny: miejski, a raczej powiatowy, bo ma pan łeb na karku w sprawach drogowych. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama