O  Puchar z Żeliwa  

  • 08.10.2019, 22:50
  • Mariusz Strzepek
O  Puchar z Żeliwa  
Na pierwszy sprawdzian swoich umiejętności zawodnicy tomaszowskiej sekcji Karate Kyokushin pod wodzą Sensei Marcina Kopczyńskiego wybrali się do Końskich by zawalczyć w Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa.

Organizatorem jest Sensei Mateusz Garbacz i Konecki Klub Karate Kyokushin. Zawody te, były jak zawsze bardzo mocno obstawione, prawie 300 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Pojedynki toczyły się na czterech matach. Jak się okazało by zdobyć Puchar z Żeliwa trzeba było naprawdę mocno walczyć, ponieważ dozwolone były prawie wszystkie techniki używane w karate kyokushin.

Klub w sumie reprezentowało 12 wspaniałych, młodych fighterów w tym pięcioro zawodników z Tomaszowa. Podział w grupach był tylko na dwie lub trzy kategorie wagowe, stąd nawet po 20 przeciwników w kategorii i co najmniej cztery walki, by dostać się do strefy medalowej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje: Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki) który w pięknym stylu, często kończąc swoje walki przed czasem zdobył złoty medal.

By dotrzeć do finału musiał stoczyć sześć walk.

Złote medale zdobyły również: Martyna Gasińska i Katarzyna Pacho zaś srebrne: Aleksander Kopczyński i Paweł Krajewski którzy zostali dopiero zatrzymani w walkach finałowych.

Ponadto Klub godnie reprezentowali, w wielu przypadkach ocierając się o strefę medalową: Michalina Cichowicz, Zuzanna Szczepanik  Patrycja Dziubałtowska, Antonina Pacho, Adam Karalus i Mateusz Kubryn i Tymon Pryczek. Duży i wymagający konecki

Turniej pokazał, że liczymy się na polskiej mapie karate kyokushin a medale naszych juniorów młodszych bardzo dobrze rokują przed MP w Szczecinie. Gratulacje dla naszych wspaniałych karateka za wspaniała postawę oraz  Sensei Marcina Kopczyńskiego za znakomite przygotowanie swoich podopiecznych, OSU !!!

A oto nasi wspaniali medaliści:

Złote medale:

Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki)

Martyna Gasińska

Katarzyna Pacho

Srebrne medale:

 Aleksander Kopczyński

 Paweł Krajewski

 Ponadto Klub godnie reprezentowali: Tomaszów Mazowiecki : Zuzanna Szczepanik  Patrycja Dziubałtowska, Tymon Pryczek  Mateusz Kubryn. Rawa Mazowiecka:  Antonina Pacho, Adam Karalus i Michalina Cichowicz.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe