Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 06:25
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Chcą wycinać stare drzewa, bo... skrzypią

Mieszkańcy osiedla przy ulicy Browarnej chcieliby aby miasto wycięło drzewa wzdłuż wejścia do parku im. Solidarności. Ich zdaniem drzewa stare i zagrażają zdrowiu i życiu ludzi, a przede wszystkim konary i gałęzie mogą uszkodzić elewacje zbudowanych tam bloków. Największym problemem jednak są "nieprzyjemne skrzypienia, co przy wiatrach staje się bardzo uciążliwe". Interpelację w tej sprawie na wniosek mieszkańców złożyła Agnieszka Walasik (Znajdziecie ją w załączniku).
Chcą wycinać stare drzewa, bo... skrzypią
Wyobrażacie sobie Park bez tych drzew?

Zapewne wielu z Was miało okazję podziwiać fotografie Dariusza Kwapisiewicza, które prezentują niepowtarzalny urok parku miejskiego. Jego integralną częścią jest drzewostan, bez którego miejsce straci całkowicie swój charakter. Wiele się mówi u nas o ekologii, tymczasem wciąż znajdują się osoby, które dla własnej wygody wycinałyby drzewa i betonowały trawniki. Często Ci sami ludzie mówią o ocieplaniu klimatu, klęskach ekologicznych i smogu. 

Drzewa te, które przeszkadzają mieszkańcom osiedla to topole kanadyjskie. Miasto przeprowadziło ich kontrole, która potwierdza, że są zdrowe, nie kwalifikują się do wycinki.

- W obecnie panującym klimacie mamy do czynienia z tak gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, że nawet zdrowe drzewa mogą się im nie oprzeć. Stan drzewostanu w parkach, na skwerach i w pasach drogowych będących własnością Gminy-Miasto Tomaszów Mazowiecki jest na bieżąco monitorowany przez pracowników Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne w koronach drzew, obumarłe egzemplarze oraz te, znajdujące się w słabej kondycji zdrowotnej są usuwane, a w miejsce usuwanych wykonuje się nasadzenia kompensacyjne - wyjaśnia rzeczniczka prasowa prezydenta miasta, Joanna Budny. 

Warto pamiętać również Miejski Park im. Solidarności objęty jest opieką konserwatora zabytków, na wykonanie jakiejkolwiek czynności w obrębie przedmiotowego parku konieczne jest uzyskanie Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Przekonaliśmy się o tym przy okazji tworzenia planów budowy nowej muszli koncertowej.

Obecnie ZDiUM otrzymał zgodę na przeprowadzenie pielęgnacji 294 szt. drzew rosnących na terenie parku, prace rozpoczną się 14 października bieżącego roku. Trwa inwentaryzacja pozostałych drzew, po jej zakończeniu zostanie wysłany kolejny wniosek do konserwatora o wydanie decyzji zezwalającej na prace przy drzewach.

Topole rosnące wzdłuż schodów w Park Solidarności są w dobrej kondycji zdrowotnej, mają proste, smukłe pnie, podkreślają zejście do parku. Drzewa te zostały świadomie zaprojektowane i stanowią ważny element całego założenia parkowego. Korzenie topól wzmacniają skarpę, która bez nich uległaby erozji.

Radnej odpowiedzi udzielał wiceprezydent Tomasz Jurek. Drzewa spełniają ogromną rolę w środowisku. Dzięki nim mamy czym oddychać. Jedno drzewo produkuje średnio 118 kg tlenu rocznie. Taką ilość wywarza zdrowe 10 metrowe drzewo. Człowiek zaś zużywa 176 kg. Oznacza to, że dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają potrzeby jednej osoby - wyjaśnia Jurek. 

Wiceprezydent tłumaczy też, że każda część drzewa przyczynia się do kontroli klimatu. Liście dla przykładu obniżają temperaturę powietrza za pomocą procesu parowania. Do tego drzewa regulują temperaturę w budynkach i wokół nich. Pozwala to na redukcję ilości zużywanej energii. Liście drzew pełnią też funkcje filtracyjne. Drzewa zapobiegają też erozji gleby i osunięciom ziemi, co powinni mieć przecież na uwadze mieszkańcy okolicznego osiedla, które położone jest przecież na skarpie. 

- W 2019 roku ZDiUM nasadził ponad 200 drzew, z czego mimo codziennego podlewania przeżyło tylko 30%. Bezśnieżna zima i upalne lato spowodowały znaczne ubytki w przyrodzie. Przy bardzo wysokich temperaturach powietrza, temperatura na liściach drzew wynosiła 50 stopni Celsjusza, to spowodowało ich obumarcie i spalenie. Stare drzewa są bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego powinniśmy szczególnie je chronić i o nie dbać - pisze wiceprezydent i trudno odmówić mu słuszności. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Patrycja 13.10.2019 07:24
Osiedle Browarna to wielka porażka planistów w tym mieście, blokowiska odstraszają wypoczywających tu przed laty tłumnie tomaszowian. Dzisiaj park nawet w wolne dni jest pusty, przykre to.

JaPa 13.10.2019 11:24
Ludzie zamiast spacerować po parku uganiają się teraz za promocjami w marketach, ot taka prawda.

Krycha 12.10.2019 06:56
Czas nasadzać palmy na skwerach. Chodzi konkretnie o gatunek Trachycarpus Fortunei. Jest ona wstanie znieść temp do - 17C, a takie własciwie to już w naszej strefie anomalia. Co raz więcej osób sadzi je w polskich ogrodach. W Czechach znacznie wcześniej już weszły one w pejzaż tamtejszych ogrodów. Pierwsze proponuję nasadzić pod Urzędem Miasta. Fajnie by też wyglądały na pl. Kościuszki. Wspaniała reklama i wizytówka dla miasta!

Jak 12.10.2019 09:47
palmy to i małpy by się przydały dla urozmaicenia krajobrazu.

M.P. 12.10.2019 10:07
Dziękuję za podpowiedż, oglądałam je w necie, wyglądają cudnie, obsadzę nimi moją posiadłość https://www.youtube.com/watch?v=n3JWVeifI8g

Ajdejano 11.10.2019 13:56
Znów do Prezydenta Miasta. Techniczna sprawa: niech Miejski Architekt dokładnie sprawdzi, gdzie ( to znaczy: na jakiej działce) te pieprzone drzewa skrzypią tym wieśniakom, bo to znacznie ułatwi uciszenie tego wieśniactwa. Jeżeli drzewa są na działce prywatnej - wieśniactwo będzie CZĘŚCIOWO miało rację. Dlaczego częściowo ? Bo skrzypiące drzewa będą im "cóś tam" utrudniać (np. łóżkowe sprawy w nocy, itp. itd.). Ale miasto będzie miało 100 % racji, bo cały park, jest parkiem miejskim !!! PS. Panie Mariuszu: czy ja zawsze musze Panu zawracać głowę takimi ***relami ?!

Ajdejano 11.10.2019 13:27
Do m&m i Bożena W. : w końcu, zabytkowy park po Ostrowskim, to jest dobro Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, a nie wsioków z dwóch bloków. Więc, kto tutaj kim ma rządzić w temacie drzew: wiejsko-miejscy mieszkańcy dwóch bloków, czy mieszkańcy miasta ?! Szanowny Panie Prezydencie: inicjatywa należy do Pana.

Ajdejano 11.10.2019 08:17
Do "x" na różowo wczoraj 20:46. Piszesz tak: "Jakoś tak konkretnie i bezpardonowo to opisałeś" . Odpowiadam: to jest opis nie tyle konkretny i bezpardonowy, co prawdziwy. Pochodzę ze wsi spod Tomaszowa (chociaż urodziłem się w Tomaszowie) i wcale się tego nie wstydzę. Jednak w swoim długim życiu zajmowałem się m.innymi handlowaniem na rynku warzywami, owocami. Miałem wiele takich sytuacji, że do mojego stoiska podchodziły "paniusie z miasta", które znałem z czasów, kiedy mieszkały właśnie np. w Chorzęcinie, Zawadzie, Wiadernie itd. I zawsze, kiedy te "paniusie" zaczynały grzebać tymi swoimi paluchami w warzywach albo w owocach, zawsze głośno je pytałem: "cy łu wos w Chorzyncinie" też tak grzebią jak wy na rynku. Wtedy, zawsze taka "paniusia" robiła się bardzo malutka i szybka odchodziła. Konkluzja: ci mieszkańcy tych bloków przy Browarnej - to właśnie takie "paniusie z Chorzyncina". Obrzydliwe wiejsko-miejskie wieśniactwo.

Najśmieszniejsze jest to 11.10.2019 23:20
że taka "paniusia na wsi była Helką, a gdy przeprowadziła się do mniasta i jest Lenką, Janka - Ninką, Marianna - Marylką, Józek - Ziutkiem, Janek - Januszem, Marian - Nikiem, Czesław - Sławkiem itd, itp...

m&m 11.10.2019 08:04
Przecież kupując mieszkania widzieli w jakiej okolicy się one znajdują. Dodatkowo uważam, że jest to duży atut a nie minus tej lokalizacji. Rozumiem petycje, gdyby te drzewa się łamały i stanowiły zagrożenie, ale tu jak widać nie ma takiej sytuacji. Autorka tej petycji powinna zostać wybuczana. Niech sobie zmieni mieszkanie.

Bożena W. 10.10.2019 22:52
Przecież ten park possdził hrabia Ostrowski zanim powstał Tomaszów jako miasto.

Komisarz 10.10.2019 20:18
Większość mieszkańców tych nowo wybudowanych bloków...jest zbanerowani po... wystarczy spojrzeć na ulicy spalskiej budowę...i plakaty wyborcze...

Nopo 10.10.2019 20:21
...pytanie z jakiego ugrupowania jest interpelacja i w czyim interesie...

WuPa 10.10.2019 20:08
Wnioskującej i mieszkańcom, którym przeszkadza przyroda polecam lekarza psychiatrę.

Mieszkaniec Browarnej 10.10.2019 20:05
To musiał być pomysł nowej elity z 500+

Drzewo 10.10.2019 20:22
A jaka partia pisze pismo?

Podlewacz 10.10.2019 17:43
Jakie podlewanie...taki drzewostan...

Drzewa 10.10.2019 17:41
... pierwszy błąd jaki radny zrobił...to nie wziął po uwagę wszystkich mieszkańców...tylko kilku...6 osób... które miały silny wpływ...albo inaczej radny jest bardzo uległy...i chce się wykazać...lecz należałoby wykazać trochę chęci i porozmawiać z innymi osobami...a szczególnie z ludźmi którzy przebywają w parku na spacerach...czy nie ma ważniejszych spraw w naszym mieście...???

Ajdejano 10.10.2019 17:38
Jeszcze do "Mieszkaniec Łaziska": piszesz, że chciałbyś "szerzej omówić powyższe Twoje spojrzenia na powyższy temat." Więc pytam: o jakie moje "spojrzenia" Ci chodzi i o jaki "powyższy temat" Ci chodzi. Twój wpis - to takie memłanie, albo masło maślane.

Vlad_Palovnick 12.10.2019 12:09
"Jedyny słuszny oceniacz cudych postów..."?? ? Buziaki ?

Jimmy 13.10.2019 15:32
Co ty? Nie umiesz czytać między wierszami? Gość ci proponuje solówkę i tyle.

Ajdejano 10.10.2019 16:56
Ci mieszkańcy tych bloków, nie bardzo wiedzą, o co im chodzi. Większość z nim, to ludzie pochodzący z: Chorzęcina, Godaszewic, Ciebłowic, Wąwału, Zawady, Łaziska, Luboszew i innych pipidówków. Kiedyś im lub ich przodkom nie przeszkadzał: zapach gnoju i o.b.s.r.a.n.e krowy w oborze, zasyfiona sadzawka za stodołą, wychodek za stodołą, skrzypiące brzozy na podwórku, a teraz, jak już wyszli z tych gumofilców i kufajek, domyli się w łazienkach, baby wyszpanowały i umazały sobie pazury, zaczynają udawać panów i panie z miasta. A jednak, ten wiecheć słomy z tych miejskich butów i tak zawsze będzie wyłaził. Mnie też wyłazi i dlatego nigdy nie robiłbym takich bzdur jak ci wiejscy mieszkańcy miejskich bloków.

Mieszkaniec Łaziska 10.10.2019 17:21
Witam Chciałbym się z Tobą spotkać prywatnie i szerzej omówić powyższe Twoje spojrzenia na powyższy temat.

Vlad_Palovnick 12.10.2019 12:16
No co ty. On potrafi tylko ujadać przed monitorem.

Bogusia 10.10.2019 17:29
Każdy ma prawo sprzedać ojcowiznę na wsi a że grosz z tego nie mały to ma prawo sobie kupić lokum w apartamentowcu!!!

Nie ojcowizna 11.10.2019 23:27
tylko dotacje z Unii rozbestwiły ludzi na wsi. Niektórzy ziemi nie uprawiali tylko brali dopłaty i teraz ze strachu, że będą musieli zwracać pobraną kasę, bo Unia zaczyna sprawdzać na co były brane dotacje to szybko sprzedają tą "ukochaną ojcowiznę" i uciekają do miasta.

x 10.10.2019 20:46
Jakoś tak konkretnie i bezpardonowo to opisałeś :)

Nie wiecie 11.10.2019 15:52
że chłop ze wsi wyńdzie, ale wieś z chłopa nigdy. A wiesz dlaczego zmienili dowody z książeczkowych na plastiki? Bo z tych starych dowodów róg stodoły wystawał.

żona rolnika 13.10.2019 16:19
Gdyby nie te wsiowe to byłyby pustki u wos na mieście, wasza bidota siedzi w blokowiskach smaży naleśniki aby związać kuniec z kuńcem. A my wsiowe pchomy pełne wózki zakupów do naszych ekstra pojazdów na parkingach przed marketami.

m 10.10.2019 15:34
Nowobogaccy chcą żeby wyciąć drzewa bo latem nie będą widzieć ze swoich balkonów imprez na przyszłej muszli (scenie) koncertowej. Jakie tam bywały koncerty i imprezy.

varan 10.10.2019 16:55
Też nie bardzo. Jakiś czas temu ktoś protestował że jest zbyt głośno i aby nie odbudowywać amfiteatru. Więc ponawiam pytanie, po co ktoś kupował mieszkanie w tej lokalizacji ?

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Grand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa MiszczykaKto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533 Cena: Do negocjacjiZapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama