Dodatkowe środki finansowe dla tomaszowskich Domów Pomocy Społecznej

  • 13.10.2019, 21:00
  • Joanna Sztymelska
Dodatkowe środki finansowe dla tomaszowskich Domów Pomocy Społecznej
W piątek, 11 października 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, na której Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, podzielił się wspaniałą wiadomością o otrzymanych środkach finansowych dla Domów Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W naszym mieście znajdują się dwa Domy Pomocy Społecznej, nr 1 nr 2. DPS nr 1 znajduje się przy ulicy Polnej i ulicy Farbiarskiej, a PDS nr 2 przy ulicy Jana Pawła II.  W konferencji udział wzięły dyrektorki obu Domów: Anna Pawlak z DPS nr 1 i Małgorzata Bugajska - dyrektor DPS nr 2.

- Same dobre wieści Łyna do Tomaszowa Mazowieckiego i do powiatu tomaszowskiego. W ciągu ostatnich dni przyszła decyzje wojewody oraz ministra rodziny, pracy i polityki społecznej o dofinansowaniu w kwocie 272 100 złotych naszych Domów Pomocy Społecznej. To naprawdę radosna informacja. Cieszymy się, że kolejne środki płyną do powiatu tomaszowskiego, że będziemy je mogli wykorzystać z myślą o tych, którzy są najbardziej potrzebujący - powiedział Mariusz Węgrzynowski.

Głos zabrał też Marek Kubiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, który jest odpowiedzialny za DPS-y. Podziękował ministrowi Antoniemu Macierewiczowi i paniom dyrektor Domów. Powiedział też o przyznanych przez Ministerstwo Finansów dodatkowych ponad 87 tysiącach złotych, które przeznaczone zostaną na działalność bieżącą. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W budżetach DPS-ów brakuje środków na remonty. Budynki nie są nowe i wymagają wciąż róznego rodzaju napraw. Podobnie sprzęty, jakie znajdują się w środku, z uwagi na to, że mieszkają tam osoby starsze, często niepełnosprawne, jeżdżące na wózkach, niszczą się szybciej. 

DPS nr 2 otrzymał 144 tysiące złotych i  pieniądze te zostaną przeznaczone na malowanie pomieszczeń mieszkalnych, kuchni, odnowienie łazienki i doposażenie pomieszczeń. 

Dom Pomocy Społecznej nr 1 otrzymał środki w kwocie ponad 200 tysięcy. DPS nr 1 zajmuje dwa budynki, jeden przy ulicy Polnej, drugi przy ulicy Farbiarskiej. To także stare obiekty, wymagające wciąż remontów. W Domu przy ulicy Farbiarskiej znajduje się duża, od dawna nieremontowana świetlica i teraz dzięki tym środkom, zostanie ona odnowiona. 

Z uwagi na fakt, że 21 listopada jest dniem Dzień Pracownika Socjalnego, część pieniędzy zostanie przeznaczona na nagrody dla pracowników.
 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szacunek dla opiekunów i pokojowych
Szacunek dla opiekunów i pokojowych 17.10.2019, 20:15
Będą rozdawać nagrody pampersy brązowe srebrne a najlepszy pracownik dostanie złotego z zawartością !!!!!!
Zachwycony
Zachwycony 15.10.2019, 18:12
Hura dostaniemy po 100 zl, nie wiem jak mam dziekowac. Tylko nikt nie wie z jakimi ludzmi tam sie pracuje, ponad polowa to alkoholicy ktorymi nikt nie chce sie zajmowac, a maja wymagania jak w hotelach 5 gwiazdkowych.
Zachwycony
Zachwycony 15.10.2019, 16:21
Zachwycajace

Pozostałe