Wraca strefa płatnego parkowania

  • 6.11.2017, 07:00
Wraca strefa płatnego parkowania
Od nowego roku powróci strefa płatnego parkowania. Uchwałę w tej sprawie podjęto w czasie październikowej sesji rady miejskiej podjęli. Wiele osób odetchnie z ulgą, bo od chwili jej zawieszenia trudno znaleźć jest miejsce parkingowe w okolicach tomaszowskich urzędów i przy głównych ulicach miasta. Strefa będzie miała inny kształt i funkcjonować będzie na innych zasadach. Nie będzie już zewnętrznego operatora a jej obsługą zajmie się Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o.

- Dopiero odkąd strefy nie ma widać jest jak bardzo  jest ona potrzebna. Dotąd podjeżdżając płaciłem i mogłem szybko załatwić swoje sprawy. Teraz sporo czasu marnuję na poszukiwania miejsca. Wcale nie jest taniej, bo benzyna i mój czas też kosztują. Ponadto jeżdżenie w kółko to zwiększona emisja spalin, a wszyscy wiemy jaka jest jakość powietrza w naszym mieście -  opowiada Krzysztof Tomczyk, przedsiębiorca budowlany.

 

Nie wszystkie komisje Rady Miejskiej zaopiniowały projekt uchwały o strefie płatnego parkowania pozytywnie. Negatywną opinię wyraziła komisja spraw społecznych. Radny Krzysztof Misiak stwierdził, że większość osób, z którymi o tej sprawie rozmawiał nie chce płacić za parkowanie swoich samochodów.

 

- Strefa jest obecnie wyłączona i wszyscy widzimy co się dzieje wokół muzeum i przy Urzędzie Miasta. Jestem z całego serca za tym, aby ta strefa płatnego parkowania w takich miejscach newralgicznych występowała. Przede wszystkim po to, by był większa rotacja samochodów - mówił z kolei radny Marek Kubiak.

 

Strefa Płatnego Parkowania przy jednoczesnym wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej powinna ograniczyć liczbę samochodów poruszających się po mieście i równocześnie ograniczyć ilość spalin.

 

- Warto zwrócić uwagę, że obszar strefy został znaczenie ograniczony. Obezny kształ wynika przede wszystkim z przeprowadzonych przez nas konsultacji społecznych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że całość dochodów, jakie strefa wygeneruje pozostaje w mieście i nie będzie inkasowana przez podmiot zewnętrzny nie płacący podatków w Tomaszowie Mazowieckim - mówi prezydent Marcin Witko

 

Od nowego roku będziemy mieli, tak jak dotychczas dwie podstrefy A i B. Urząd wprowadzi specjalne karty parkingowe. Dzięki nim mieszkańcy Tomaszowa upoważniała będzie do zniżek w strefie A. Ze strefy wyłączono sporo ulic.  Są to m.in. ulice: Żwirki i Wigury, Polna i część Szkolnej, a także św. Antoniego za ul. Szkolną.

 

 

Jak wyglądać będą obie podstrefy?

 

1. Podstrefa A:

 

 A-I - obszar wyznaczony następującymi ulicami:

Aleja Piłsudskiego od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej, ul. Grunwaldzką od Al. Piłsudskiego
do ul. Wschodniej, ul. Wschodnią na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Polnej, ul. Polną na odcinku
od ul. Wschodniej do ul. Jerozolimskiej,  ul. Jerozolimską na odcinku od ul. Polnej do ul. św. Antoniego, Plac Kościuszki, Al. Piłsudskiego do ul. Krzyżowej;

 

A-II - ul. św. Antoniego od ul. Mościckiego do ul. Szkolnej (po dwóch stronach ulicy),

    - ul. Tadeusza Kawki,

    - ul. Szkolna na odcinku od ul. św. Antoniego do ul. Bohaterów 14 Brygady,

A-III:

- ul. POW.

2. Podstrefa B:

 

B-I:

  • ul. B. Meca,

B-II

  • ul. Zachodnia,

B-III  

  • ks. St. Grada.

 

 Dyskusję radnych zdominował temat opłat za parkowanie w ulicach wokół Targowiska Miejskiego. Urzędnicy wyjaśniali radnym, że część ulic była budowana przy wsparciu środków unijnych. We wnioskach zobowiązaliśmy do wprowadzenia na nich strefy płatnego parkowania. 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Konrad
Konrad 22.11.2017, 19:27
@34 Bo mi sie zapomnialo, koniecznie dodac kary za parkowanie na dwoch miejscach. ;)
Konrad
Konrad 22.11.2017, 19:24
I bardzo dobrze, ale wypadaloby wprowadzic pierwsze 30minut darmowego parkowania.
...
... 20.11.2017, 12:59
Nie dziwcie się skoro satrape Kuklińskiego wybraliście na Starostę .
Michał
Michał 20.11.2017, 11:19
Strefa płatnego parkowania jest potrzebna, teraz koło urzędu miasta nie ma gdzie zaparkować. Nie mówiąc o starostwie.
Elo
Elo 13.11.2017, 12:24
Wszystko płatne w tym kraju...
he-man
he-man 10.11.2017, 08:25
I bardzo dobrze. Przynajmniej szlachta urzędnicza nie będzie parkować i blokowac miejsc parkingowych dla petentó przy urzedzie. Teraz chcąc odebrac dokument (czas max 3 minuty) musisz z 15 minut szukać wolnego miejsca.
Do Roberta Ziobry z fejsa
Do Roberta Ziobry z fejsa 8.11.2017, 13:27
Sam wystartuj w wyborach i dostań się tu czy tam. Tylko niczego nie obiecuj, bo cię posądzę o populizm. W swym programie wyborczym napisz, że będziesz kradł, oszukiwał, okłamywał, sprzeniewierzał... Na pewno ci "głupcy" cię wybiorą.
NIE dla SPP!!!
NIE dla SPP!!! 8.11.2017, 08:13
NIE dla SPP!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 7.11.2017, 18:21
A co z wykupionymi u poprzedniego operatora abonamentami dla osób niepełnosprawnych, będą honorowane, czy to wyrzucone w błoto pieniądze?
kiki
kiki 9.11.2017, 07:10
Wykupione abonamenty zachowują ważność po ponownym otwarciu strefy pp.
Janko
Janko 7.11.2017, 14:59
strefa przy rynku zupełnie nie potrzebna, jest tam tyle miejsc, że każdy znajdzie bez płatności, jedyne czego chce władza to się nachapać. Pan Witko widać tak jak jego koledzy w Warszawie lubi Polaka wydoić z ostatnich drobnych.
parkingowy
parkingowy 6.11.2017, 21:32
pracownicy urzędów powinni zacząć korzystać z transportu publicznego bo masę samochodów zalega na parkingach przez cały dzień ich urzędowania
Cinek
Cinek 6.11.2017, 19:13
Nie wierzę jak czytam te komentarze.Ludzie jacy wy jesteście głupi to się w głowie nie mieści.Jesteście za płatnym parkingami?Idźcie się leczyć może jeszcze nie jest za późno.
Quick
Quick 7.11.2017, 23:03
Cienk,to se parkuj w Warszawie za 3zł i przyjedź se PKSem do Tomaszowa.Ja codziennie jestemw Tomaszowie i szlag mnie trafia jak szukam miejsca do parkowania i zgodzę się z kimś kto pisał,że parkują auta na cały dzień i mają w gdzieś ,że są klienci ,którzy nie mogą zaparkować auta na poł godziny aby załatwić sprawę.Doatkowo takie płatne parkowanie nauczy ludzi tego że nalezy myśleć zanim się zaparkuje samochód aby nie blokować miejsc parkingowych,a najczęściej blokującymi są urzędnicy,którzy stawiają auta na 8 godzin i mają to w wiadomo czym .miasto jest jakie jest i miejsc do parkowania nie przybędzie choćby nie wiem co,no chyba,że prywaciarz otworzy jakiś kawałek z miejscami parkingowymi co nie byłoby złym pomysłem.
Ten nasz głupi naród
Ten nasz głupi naród 7.11.2017, 10:33
łyka obiecanki dojnej zmiany jak bocian żabę... A Witko jest jej przedstawicielem , też obiecuje porzed wyborami... a potem szybko o obietnicach zapomina..
maniek
maniek 6.11.2017, 21:12
W samym centrum - tak. Zobacz co się dzieje jak nie ma strefy - od rana do wieczora potrafią stać na jednym miejscu te same samochody, a klienci-petenci nie mają się gdzie stanąć.
Cinek
Cinek 7.11.2017, 06:49
To lepiej kasę ładować z naszych kieszeni tym darmozjadom!Prawda jest taka że samochodów jest coraz więcej a parkingów coraz mniej.Ile miejsc parkingowych zlikwidowano jak przebudowano plac Kościuszki?
Ciemniaku!
Ciemniaku! 7.11.2017, 10:49
Od razu widać, że najdalej w swym zyciu byłeś w Lubochni. Nigdzie na świecie nie ma takich miast, które są zapełnione parkujacymi samochodami i to na dodatek za darmo. Lepiej nie ośmieszaj się, dobrze ci radzę.
Cinek
Cinek 7.11.2017, 16:07
Sam jesteś Ciemniak.Nie będe się rozpisywał bo to rzucanie grochem o ściane.Powiemtylko tyle w Warszawie np:jest parking podziemny co mieści się setki samochodów i za parking za cały dzień płaciłem 3 zł i był chroniony także jak umiesz myśleć a nie tylko krytykować to pomyśl!
tomasowianka
tomasowianka 8.11.2017, 05:00
Gdzie ten tani parking w Warszawie?
cinek
cinek 8.11.2017, 08:37
To sobie poszukaj
Ciemniaku!
Ciemniaku! 7.11.2017, 22:38
Podziemny parking, powiadasz... A czy na pl. Kościuszki jest podziemny parking, czy raczej przez lata stały tam dziesiątki, a może i setki aut, ale na powierzchni. Gdzie na świecie tak wygladają centra miast?
Do szkoły
Do szkoły 7.11.2017, 17:49
Najpierw naucz się pisać.
marek
marek 7.11.2017, 12:00
Co do stylu , jaki krytykujesz to zgdoa, ale co do bezplatnych miejsc parkingowych w centrum to juz nie zgadzam sie z Toba , bo sa takie miasta w Polsce ze nie placi sie za parkowanie nawet w centrum, ja takie miasta znam np. na Opolszczyznie
Grzmot
Grzmot 6.11.2017, 17:05
Jestem za płatną strefą, tylko w ten sposób można dojechać gdzie się chce i spokojnie zostawić samochód.
no
no 6.11.2017, 16:21
Też jestem za strefa płatnego parkowania.
Ktoś
Ktoś 6.11.2017, 12:50
Brawo , jestem za płatną strefą!
DW-714
DW-714 6.11.2017, 10:01
WYBORY 2014 ,CYT: ''ZLIKWIDUJĘ STEFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA''------OBIECANKI CACANKI P. WITKO I DO SPOWIEDZI ZA KŁAMSTWA
Mieszkanka
Mieszkanka 6.11.2017, 09:25
Strefa potrzebna, ale tylko A. Ta wokół targowiska jest zbędna. A UE niech się zajmie swoimi sprawami. Zresztą i tak już minęły trzy lata od inwestycji budowy tych dróg!
emeryt
emeryt 6.11.2017, 16:39
trwałość projektu jest 5 lat od zakończenia i rozliczenia inwestycji.
Obywatel-kane
Obywatel-kane 6.11.2017, 08:04
Jak bedzi wygladala sytuacja z abonamentem dla osob zamelfowanych w takiej strefie?
Sothoth
Sothoth 6.11.2017, 08:02
Całkowicie popieram,brawo!:)
Piotr
Piotr 6.11.2017, 07:27
Strefa powinna istniec wlasnie dlatego ze nie jestesmy metropolia... kiedys nie bylo tylu samochodow i kazdy poruszal sie sila swoich miesni badz tez MZKa. Skoro miasto wprowadza bezplatne autobusy powinna pozostac w obecnym ksztalcie, ulatwo to czasowa rotacje i mozliwosc zaparkowania.
pr
pr 7.11.2017, 23:05
bezpłatna komunikacja jest dla mieszkanców miasta

Pozostałe