Ochotnicy z OSP z dofinansowaniem

  • 14.10.2019, 02:36
  • Joanna Szymelska
Ochotnicy z OSP z dofinansowaniem
W piątek, 11 października 2019 roku, w Urzędzie Gminy Tomaszów Mazowiecki odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie dla trzech Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Tomaszów Mazowiecki: OSP w Zawadzie, OSP w Twardej i OSP w Wąwale.

W spotkaniu udział wzięli: Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości, Ewa Wendrowska - radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Franciszek Szmigiel - wójt gminy Tomaszów Mazowiecki i strażacy ochotnicy - przedstawiciele trzech OSP. 

Minister Zbigniew Ziobro podpisał umowę, ponieważ dofinansowanie zostało uzyskane z Funduszu właśnie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to  kwota ponad 624 tysiące złotych. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bogdan Krężelewski - prezes OSP w Zawadzie wspominał, jak to było pół wieku temu, kiedy wstępował do Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy posiadali samochód, ale nie było w tym samochodzie beczki na wodę. Drużyna mogła dojechać do pożaru, ale o wodę musiała się starać we własnym zakresie, z jeziora czy rzeki. Można sobie wyobrazić, jak trudna była wtedy praca strażaków. Nie było specjalistycznego sprzętu czy odzieży. 

OSP w Zawadzie otrzymała z Ministerstwa Sprawiedliwości 600 tysięcy, jako dofinansowanie do zakupu nowego samochodu. Z Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki OSP otrzyma dodatkowe 200 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na nowy, średni samochód bojowy z beczką i wyposażeniem. Samochód, którym teraz Jednostka dysponuje ma 37 lat, więc strażacy cieszą się, że nareszcie spełni się ich marzenie i zakupią nowy samochód bojowy.
 

Joanna Szymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe