Jeździcie ulicą Barlickiego? Jesteśmy pewni, że tak 

  • 14.10.2019, 10:41 (aktualizacja 14.10.2019, 11:17)
  • Mariusz Strzepek
Jeździcie ulicą Barlickiego? Jesteśmy pewni, że tak
Jesienią 2016 roku za kwotę 1,7 mln zł. została wyremontowana ul. Barlickiego. Jest to odcinek o długości 700 metrów. Ulica ładnie wygląda, równo się po niej jedzie oraz spaceruje chodnikami ale jazda rowerem już nie jest taka płynna.

  


Dlaczego w tym miejscu został postawiony znak B-18, który zabrania nam wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie ponad 2,5t ? Takie znaki stosuje się na drogach, których nośność jest nie wystarczająca. Oznacza to ni mniej ni więcej, że autobus MZK nie powinien jechać tą drogą. Nie wiadomo też czemu ma służyć tabliczka pod tym znakiem jeżeli ta droga jest tak słabo utwardzona.


Zaczyna się w tym miejscu ciąg rowerowo-pieszy. Jest tu źle wykonany krawężnik. Powinien być wystający do 10mm tak aby płynny był wjazd jednośladu na tę drogę.  W oddali widzimy znak B-36 zakaz zatrzymywania się ze strzałką oznaczającą początek oraz tabliczką. Na tej tabliczce jest napisane " Nie dotyczy docelowych zjazdów gospodarczych, pojazdów zaopatrzenia, MZK, służb komunalnych" Zjazd – połączenie drogi publicznej z nieruchomością położoną przy drodze, stanowiące bezpośrednie miejsce dostępu do drogi publicznej. Tabliczkę T-25a wskazującą kontynuację znaku stosuje się ją, gdy zakaz rozpoczyna się między skrzyżowaniami.


Prawie doskonale zrobione oprócz znaku C-9

Brak znaku B-36 z tabliczką pod nim T-25b gdyż, taką tabliczkę stosujemy za wyjazdem z obiektu przydrożnego.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 17.10.2019, 19:44
Taaak ta uliczka, bo po jej zwężeniu można ją tak nazwać, ma służyć tylko jako dojazd do słynnej galerii. O mieszkańcach, sklepach i innych jej użytkownikach po prostu Z A P O M N I A N O !!!

Sprawa słynnej budowli PGE również owiana jest tajemnicą. Jak miasto właściciel drogi dojazdowej biorąc przez dziesięciolecia podatki od właścicieli przyległych budynków nierozerwalnie zależnych od tej drogi pozwala postawić tam budynek za roczną dzierżawę 97,80 + VAT. Budowla ta stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, a po deszczu stanowi zagrożenie dla życia ludzi tam przebywających. W tej sprawie obszedłem wszystkie tomaszowskie urzędy i to po kilka razy, budowla stoi już kolejny miesiąc, a w PGE śmieją się w twarz. Ostatecznie o pomoc zwróciłem się do Radnych TM...
Janusz
Janusz 14.10.2019, 11:23
O tej rozdzielnicy poczytaj sobie artykuły na nasz Tomaszów, to będziesz wiedział , skąd się tam wzięła :)
Adam
Adam 16.10.2019, 22:23
No właśnie nie wiadomo skąd się tam wzięła piszecie do miasta jak to nie miasta droga tylko powiatu. Powiat nic o tym nie wie bo to jest raczej już pas drogowy zarządcy bloków a z drugiej strony PGE robi co chce i nie pyta się nikogo a odpowiedz na zadawane pytania można sobie schować głęboko w pamięci bo nie odpowiadają .

Pozostałe