Fotopułapki już działają

  • 15.10.2019, 11:16
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Fotopułapki już działają
Nie tylko monitoring, ale także mobilne fotopułapki będą podnosić bezpieczeństwo i zapobiegać aktom wandalizmu na terenie naszego miasta. Takimi urządzeniami posługiwać się będą Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz tomaszowska Straż Miejska.

Fotopułapki są wykorzystywane w miejscach, w których zainstalowanie tradycyjnego monitoringu nie jest możliwe. Zaletą kamery jest jej pełna automatyzacja. Po wykryciu ruchu samodzielnie rejestruje zdjęcia oraz nagranie wideo. Czujnik PIR o kącie pracy 100° wyzwala wykonanie zdjęcia/nagrania. Dodatkowo zdjęcia, jak i filmy wraz z dźwiękiem są zapisywane na karcie pamięci urządzenia.

Jedna z takich fotopułapek została zainstalowana we wrześniu na targowisku miejskim na pl. G. Narutowicza. Latem br. dochodziło tam do aktów wandalizmu polegających na uszkadzaniu skrzynek elektrycznych. Dzięki kamerze, którą można przenosić i instalować w różnych punktach, zdarzenia te zostały wyeliminowane.

Z kolejnego urządzenia korzysta Straż Miejska. Jest montowane w miejscach, w których m.in. pojawiają się dzikie wysypiska śmieci.

Lokalizacja mobilnych kamer zmieniać się będzie w zależności od potrzeb.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 16.10.2019, 17:52
W lesie między ludwikowem a Białobrzegi/wąwał by się coś takiego przydało.
33
33 15.10.2019, 20:57
gdzie można kupić fotopułapkę , potrzebuję na cmentarz.. Ktoś coś?
varan
varan 15.10.2019, 15:51
"Z kolejnego urządzenia korzysta Straż Miejska. Jest montowane w miejscach, w których m.in. pojawiają się dzikie wysypiska śmieci."
Na nieużytkach pomiędzy Wierzbową Ametystową Sikorskiego i nowym blokiem regularnie "działkowcy" wyrzucają śmieci.

Pozostałe