"Moniuszko w pałacu Ostrowskich" - podsumowanie projektu

  • 15.10.2019, 12:14
  • Joanna Sztymelska
"Moniuszko w pałacu Ostrowskich" - podsumowanie projektu
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 11 października 2019 roku, w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Moniuszko w pałacu Ostrowskich".


Projekt Muzeum realizowało od maja do października. Dofinansowanie pochodziło z Łódzkiego Domu Kultury. Współpartnerami projektu była Szkoła Muzyczna im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, której uczniowie zaprezentowali w czasie piątkowego wieczoru minikoncert, który rozpoczął chór przygotowany przez Macieja Wójcikowskiego. Drugim partnerem było Towarzystwo  Przyjaciół Muzeum. 

Następnie Anna Iwicka-Opacka - znawca biografii Stanisława Moniuszki, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim polonista, pedagog, bibliotekoznawca wystąpiła z wykładem, w czasie którego uczestnicy zapoznali się z życiem i twórczością kompozytora. 

Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość obejrzeć wystawę portretów Stanisława Moniuszki, które wykonały w czasie trwania zajęć w ramach projektu. Były to wielkie, piękne, kolorowe portrety wykonane przez dzieci. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe