Podpisali deklarację o współpracy

  • 17.10.2019, 18:14
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Podpisali deklarację o współpracy
Przedstawiciele tomaszowskich instytucji, które zajmują się pomocą i wsparciem osób i rodzin z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, podpisali deklarację o przystąpieniu do współpracy w ramach Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego. Spotkanie odbyło się 16 października w Starostwie Powiatowym.

Liderem realizowanego przez miasto Tomaszów Mazowiecki i powiat tomaszowski projektu pn. „KOOPERACJE 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin” jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Chęć współpracy przy jego realizacji wyrazili: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Komenda Powiatowa Policji, Sąd Rejonowy, Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Powiatowy Urząd Pracy  oraz Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.

Zadaniem Partnerskiego Zespołu Kooperacyjnego będzie stworzenie spójnego i zintegrowanego systemu działań podmiotów funkcjonujących w środowisku lokalnym, aby poprzez współpracę osiągnięto maksymalne efekty wsparcia osób i rodzin w trudnej sytuacji życiowej i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W spotkaniu, które odbyło się 16 października w Starostwie Powiatowym, poza reprezentantami tomaszowskich instytucji, udział wzięli przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spójny integrator
Spójny integrator 17.10.2019, 23:33
Super. Gdyby nie podpisali to byłaby kicha. Partnerski Zespół Kooperacyjny będzie tworzył spójny i zintegrowany system działań podmiotów. Wazne aby te podmioty były.
ComTM
ComTM 18.10.2019, 08:15
"Kooperacje 3D - model wielosektorowej współpracy na rzecz ...". Bardzo modelowo, optymistycznie i czytelnie brzmi ta informacja z UM. Tak trzymać, czekamy na efekty spójnego i zintegrowanego systemu działań podmiotów. A przynajmniej na częste robocze spotkania zespołu. Pokibicujemy razem?

Pozostałe