Marta Mysur trzy razy na podium

  • 19.10.2019, 10:48 (aktualizacja 21.10.2019, 20:04)
  • Mariusz Strzepek
Marta Mysur trzy razy na podium
Marta Mysur - trenerka Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do jako członek kadry narodowej reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które odbywały się w dniach 10-13 października w Sarajewie. Podczas championatu wspomniana zdobyła 3 brązowe medale.

W dniach 10-13 października 2019r. w stolicy Bośni i Hercegowiny odbywały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwon-do. W turnieju rywalizowało ok 1200 zawodników z 30 państw. W kobiecej kadrze była już po raz 6 na imprezie takiej rangi Marta Mysur, główny szkoleniowiec Tomaszowskiej Akademii Taekwondo.

Marta wspierała reprezentację przede wszystkim w konkurencjach technicznych. I tak w indywidualnych układach stopni mistrzowskich IV-VI Dan zdobyła brązowy medal. Następnie będąc kapitanem drużyny układów, wraz z koleżankami wywalczyła kolejny brąz. Następnie podsumowała turniej jeszcze jednym brązowym krążkiem w drużynie technik specjalnych.

Wszystkie konkurencje techniczne wymagają ogromnej precyzji, bardzo dobrego przygotowania motorycznego i specjalistycznego, a także ogromnej sprawności. O miejscach medalowych decydują malutkie szczegóły, które finalnie "rozdają" miejsca na podium. Sam fakt bycia w czołówce świadczy o bardzo dobrym poziomie technicznym zawodniczki.

Warto przypomnieć, że Marta Mysur jest nie tylko multimedalistką w taekwon-do, ale także reprezentuje Polską Policję w Kickboxingu i jest świeżo upieczoną Mistrzynią Polski Służb Mundurowych, które miały miejsce w dniach 27-29.09.2019r. w Grabinach. Na tym turnieju Marta zdobyła dwa złote medale w formułach pointfighting i kicklight i srebrny medal w formule K1.

zdjęcia ( pztkdlive, W. Dolecki, archiwum prywatne)

Każdy może dołączyć do Tomaszowskiej Akademii Taekwon-do.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w ZSP nr 5 przy ul. Stolarskiej 21/23 w Tomaszowie Maz. od godz. 17:15. 

Mamy jeszcze miejsca dla najmłodszych!!!

Grupa Tygrysów (dzieci w wieku 5-6 lat), zajęcia odbywają się we wtorki o 17:15

Zapisać można się osobiście lub telefonicznie pod nr 698-462-740.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 23.10.2019, 03:24
Dobra jest i jedna z ładniejszych, tak jak przeglądam zdjecia z tych zawodów. Jak na przeciętny wygląd tomaszowianek (damat - to juz nie chodzi o fizjonomie, ale pstrokaty ubiór, plebejskie maniery - blee), to jest klejnot.

Pozostałe