Nowe miejsca rekreacji dla tomaszowian

  • 20.10.2019, 15:46
  • Mariusz Strzepek
Nowe miejsca rekreacji dla tomaszowian
Otwarte Strefy Aktywności są już dostępne dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Powstały w trzech lokalizacjach w ramach projektu „Realizacja zadań z zakresu małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej - edycja 2019”. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nowe urządzenia do ćwiczeń (m.in. masażery, prasy nożne, poręcze, orbitreki, krzesełka do wyciskania itp.) oraz gier plenerowych (stoły do gry w szachy, w piłkarzyki i w tenisa) stanęły w parku na Michałówku przy ul. Sosnowej, na skwerze przy ulicy Granicznej (obok szpitala) oraz na osiedlu Niebrów przy Tkaczu – filii Miejskiego Centrum Kultury.

Na Niebrowie zamontowano dodatkowo urządzenia sprawnościowe: sześciobok z linami i urządzenie linowe do wspinaczki oraz zestawy zabawowe - poręcze z pomostem i karuzelę. We wszystkich trzech miejscach pojawiły się też nowe ławki lub pojedyncze krzesła z oparciem, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Na terenach zielonych zadbano o nowe nasadzenia.

Wartość wszystkich trzech zadań to 244.412,38 zł, z czego 100.000 zł wyniosło dofinansowanie, jakie miasto otrzymało na te inwestycje z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W przyszłym roku na skwerze przy ul. Granicznej wybudowana zostanie również pierwsza w Tomaszowie Mazowieckim tężnia solankowa. Kolejna planowana jest w Parku Miejskim „Solidarność”. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ssss
Ssss 25.10.2019, 14:58
A kiedy ruszą prace przy Parku Niebrowskim? Półtora roku mija od momentu, kiedy projekt wygrał, a tu nawet łopatą raz nikt nie machnął... No, ale już po wyborach. I tylko dzieci żal...
Mariolka
Mariolka 22.10.2019, 14:42
Ale cacuszko, na niebrowie wieczorem te stoły służą młodzieży za stoły BIESIADNE, strach tam iść. A włodarze udają, że tego nie widzą.
Wiol
Wiol 24.10.2019, 14:57
Potwierdzam i zamiast na lawkach to siedzą dupskiem na tych stolach do ping ponga i do szachów. Wkurzajace jest to ze służby potrafia starej babce przypierdzielic mandat za zle przechodzenie na pasach. A nie potrafia wieczorem od czasu do czasu przejechac przez osiedle i wyprosic takie towarzystwo z takiego terenu. Mieszkalem wczesniej na osiedlu hubala i co jakis czas bylo widac zainteresowanie służb mundurowych. Na niebrowie mieszkam juz kilka lat i nigdy nie widzialem żadnego pieszego patrolu policj. A nie mowie juz o patrolu drogowym. Jak juz cos przejezdza policyjnego to nie patrol tylko interwencja do jednego z wieżowców. Od czasu do czasu straż miejska stoi na tkaczu ale traktuja to bardziej jako dobre miejsce na przeczekanie godzin pracy.
!
! 24.10.2019, 15:45
@Wiol_ SA. idealnie to ujął post niżej. A ty też telefonu nie masz co? Pewnie, po ci się angażować, inni są od tego niech to zrobią za ciebie.
?
? 24.10.2019, 16:42
To sobie sproboj do nich cwaniaczku zadzwonic bo chyba nigdy do nich nie dzwoniles ciekawe czy Ci pomoga juz kilka razy probowalem rózne rzeczy zglaszac na policje to łączy z centralą z Łodzi co nie znają topografi tomaszowa i sie tlumaczy pół godziny opis miejsca gdzie co sie dzieje A pozniej godzinę sie czeka jak przyjada to sie okazuje ze dawno sprawców nie ma na miejscu. A jeśli chodzi o straz miejska to oni teraz jezdza tylko do godz 22:00. I czesta ich odpowiedz prosze zadzwonić na policje my nie jestesmy od tego.
!
! 25.10.2019, 10:06
@?_ ustaliłem specjalnie dla ciebie niedorajdo i płaczku, nie trzeba dzwonić przez twoją 'kosmiczną infolinię';
tel. Policja - /44/ 726-10-00 do dyż. KPP w Tomaszowie Maz. :-)
!
! 24.10.2019, 17:15
To nie miałcz, że nie ma tam policji i jest jakiś problem cwaniaczku.
A przewodzi im
A przewodzi im 22.10.2019, 19:11
twój chłopak.
SA.
SA. 22.10.2019, 15:17
To nie idź, a zadzwoń gdzie trzeba, jeżeli jest tam jakiś zauważalny problem przez ciebie. Będziesz świadkiem jako rzetelny obywatel i raz, dwa ukrócisz proceder, który ci się nie podoba - wykroczenie lub przestępstwo.
Ws
Ws 21.10.2019, 16:11
Z początku cieszyłem się z takich rozwiązań. Teraz jednak widać ze rządzący nie maja pomysłu na to miasto. Tężnie solankowe? Dla kogo ? Praca i przyciąganie do miasta nowych ludzi i kapitału !!!! A tak to perły przed wieprze i pieniadze w błoto.
Mistrz symultany
Mistrz symultany 20.10.2019, 17:00
Hit wszech czasów! Publiczny stolik do szachów! W mieście meneli takim jak Tomaszów. Co za pustak to wymyślił? Przecież ta menelownia jest zbyt tępa, aby zrozumieć tajniki piłki noźnej czy siatkówki (katastrofalna frekwencja na meczach Lechii i to od lat), a mają nauczyć się królewskiej gry... Już widzę te gambity hetmańskie czy inne roszady. Chyba z użyciem puszek i flaszek z piwem. Ewentualnie z tanim winem za piątaka. Brawo dla pomysłodawcy! Polać mu Royala, ha ha ha!
!
! 22.10.2019, 17:32
@Mistrz symultany też z Tomaszowa...?
Czyli jednak tępy menel i prawdziwy pustak, a wypowiada się mało pozytywnie o swoich sąsiadach i współmieszkańcach. Jednym słowem czuje się o niebo lepszy od nich. Brawo :-)
SA.
SA. 22.10.2019, 11:02
Przecież nie chodzi tylko o stół do szachów, a całokształt przedsięwzięcia. Ci co nie umieją grać w szachy mogą zagrać choćby w warcaby. Są tam i inne rzeczy. Jest to punkt, gdzie mogą na chwilę przystanąć matki z dziećmi lub inni zainteresowani, troszkę starsi. Jak niczego nie było wszyscy psioczyli, że nic nie ma, nic się nie robi dla mieszkańców. Jak coś powstało raptem też nie dobrze. Nie pasuje, nie chodzić tam i nie oglądać. Nie będzie kłuło w oczy. Niech was tyłek w tej kwestii zbytnio nie swędzi. Inni pewnie chętnie skorzystają np. wiosną lub latem.
Lol
Lol 21.10.2019, 06:56
Lechiixd co kogo interesuje lechia człowiekixd nikt nie musi oglądaćtych meczy dzieciaku
Mistrz symultany
Mistrz symultany 21.10.2019, 07:37
Prawdę napisałem - ledwo się zaczął poniedziałek, a ty już na ostrym kacu. Ręce ci się trzęsą i niezborność pisania. I ktoś taki miałby grać w szachy? Śmiech na sali!
Gość
Gość 20.10.2019, 16:26
Takie miejsce przydało by się na ulicy Ul.Boh.Getta Warszawskiego/polnej ponieważ w tej okolicy nie ma nic :-/
JA Marian
JA Marian 21.10.2019, 09:54
Widziałem, na placu zabaw na Polnej. Od razu mówię, że to nie zarzut do ludzi mieszkających na tej ulicy ale do młodzieży z całego miasta, ba nawet Polski.
Wyrostki 13- 17 siedzą na placu zabaw i faje jarają. Te wszystkie miejsca to chyba są potrzebne tylko dla tych wyrostków do jarania fajek.
To samo jest na przedszkolu na Słowackiego i "siłowni" przy bezdomnej, wyrostki siedzą i palą zwykłe fajne bądź te e-papierosy i myślą że są "Światowi"
A zapomniałem rzucanie "KUR....Ami" jest tam na porządku dziennym. Spróbuj zwrócić uwagę, to jeszcze Ciebie zrugają.
TMstolarska
TMstolarska 21.10.2019, 01:12
Tak jest proste drążki też by nie przeszkadzały pozdro
A
A 20.10.2019, 16:25
Proponuję żeby w godzinach wieczornych podpiąć sprzęty pod linię wysokiego napięcia bo za chwilę i tak to będzie zdewastowane, jak wszystko co nowe w tym miejscu (Michałòwek).

Nawet
Nawet 22.10.2019, 19:16
dzikom się to miejsce spodobało, bo wieczorem przychodzą na ten teren. Wczoraj wieczorem dwa dziki z dziećmi w sumie 5 sztuk krążyło po tym terenie.
Twój pomysł jest poroniony, bo dziki skutecznie wandali przepłaszają.
Nieprawda
Nieprawda 22.10.2019, 19:07
Często przechodzę do pobliskiego sklepu ul.Nadrzeczną i widzę młodzież ćwiczącą na przyrządach, oraz grających w różne gry.
To nie ten Michałówek co kiedyś, bo dużo tzw elementu przeniosło się do "krainy wiecznych łowów".

Pozostałe