41 lat minęło

  • 25.10.2019, 13:55
  • Joanna Sztymelska
41 lat minęło
W piątek, 18 października 2019 roku, w Restauracji Alabastro w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie absolwentów klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pietrusińskiego, którzy szkołę ukończyli w 1978 roku.

Uczniowie tej klasy już raz spotkali się, po ok. 15 latach od ukończenia szkoły, we wrześniu 1995 roku, chociaż były osoby, które uważały, że to spotkanie miało miejsce w czerwcu, inne uważały, że był to rok 1993. W każdym razie pewności nie ma. 

Pomysłodawcą zorganizowania kolejnego spotkania, tym razem po 41 latach od ukończenia szkoły podstawowej, była Danuta Pośpiech, mieszkająca obecnie w Wielkiej Brytanii, która w rozmowie z Wojciechem Gałczyńskim zaproponowała, żeby klasa znów się spotkała.

Wojciech Gałczyński, mieszkający w Warszawie z pomocą innych kolegów zabrał się za odszukanie  pozostałych koleżanek i kolegów, z którymi uczył się w jednej klasie przez osiem lat.

Dzięki Internetowi teraz dużo łatwiej jest porozumieć się z szukanymi osobami. Większość informowanych uczniów bardzo chętnie wzięła udział  spotkaniu. Było to 19 osób: 
Stanisław Bazler
Jacek Braor
Bożena Firek
Wojciech Gałczyński
Grzegorz Gordziołek
Zbigniew Klepczarek
Urszula Kowara
Dariusz Krawczyk
Jacek Krzysztofik
Danuta Pośpiech 
Leszek Przybylski
Zbigniew Rybiński
Zbigniew Rychliński
Teresa Sipak
Wojciech Sujka
Elżbieta Szałapska
Dariusz Szczepaniak
Adam Walczak
Elżbieta Wojciechowska.

Uczniowie zaprosili także swoich wychowawców z tamtych lat. W klasie V b wychowawcą został Marek Hendzelewski - rusycysta, który w kolejnym roku został nominowany na wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 9, a wychowawcą klasy została także rusycystka - Jadwiga Myśliwiec. Oboje wychowawcy wzięli udział w spotkaniu. 

Zaproszona została też obecna dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. księdza Jana Twardowskiego - Jolanta Jabłońska, która dla każdego w prezencie przyniosła smycz i długopis z napisem Szkoła Podstawowa nr 9. Szkoła przy ulicy Jałowcowej 8  ze Szkoły Podstawowej nr 9 przekształciła się w Gimnazjum nr 6, a od poprzedniego roku jest znów Szkołą Podstawową nr 9. Zmieniła tylko imię z Jana Pietrusińskiego na księdza Jana Twardowskiego. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszyscy klasę VIII b uważają za klasę wyjątkową. Rzadko spotyka się spotkania uczniów szkół podstawowych. Częściej organizowane są spotkania absolwentów szkół średnich. Tutaj już drugi raz zorganizowane zostało spotkanie uczniów klasy VIII. 

Losy uczniów różnie potoczyły się. Niektórzy nadal mieszkają w Tomaszowie Mazowieckim i spotykają się dość często. Ale wiele osób wyjechało z naszego miasta. Mieszkają teraz w innych miastach, a nawet w innych krajach. Dlatego nie wszyscy mogli w spotkaniu wziąć udział. Ale w czasie spotkania każdy mógł porozmawiać np. z Krystyną Kubacką, która obecnie mieszka w Chicago i przez Internet udało się połączyć z nią. 

W bardzo miłej atmosferze przebiegało spotkanie. Każdy opowiadał o przeżytych tych czterdziestu latach, pokazywał zdjęcia swoje i swoich rodzin. Wszyscy mają nadzieję, że za 9 lat, kiedy minie pół wieku od ukończenia Szkoły Podstawowej nr 9, znów zorganizowane zostanie kolejne spotkanie i koleżanki i koledzy znów będą mieli możliwość zobaczyć się. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe