Mówimy NIEboRAKOWI

  • 3.11.2017, 21:14
Mówimy NIEboRAKOWI
W poprzednim roku szkolnym, z inicjatywy pani Eweliny Grałek nauczyciela przedmiotów zawodowych w zawodzie fryzjer, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 włączył się w ogólnopolską akcję Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll. Na piękny gest, jakim jest oddanie swoich włosów z przeznaczeniem na peruki dla osób zmagających się z nowotworem zdecydowało się wiele uczennic szkoły i osób z zewnątrz.

W związku z ogromnym powodzeniem akcji postanowiono by w pomaganie potrzebującym zaangażować również najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic. Pojawiła się myśl by dołączyć do akcji Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI i oddawać włosy na peruki dla dzieci po chemioterapii.

           

Czasami zastanawiamy się co dobrego możemy zrobić dla drugiego człowieka – otóż wiele. Akcje Daj Włos! i Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI są skierowane do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą pomagać. Oddając włosy przyczyniamy się do uśmiechu i dobrego samopoczucia dzieci oraz dorosłych zmagających się z chorobą nowotworową. Każdy z nas zapewne domyśla się, jak dużym przeżyciem w trakcie leczenia chemią jest utrata włosów.

 

Ładna i dobrze dobrana peruka motywuje i daje zdecydowanie dużo więcej pewności w przejściu przez  chorobę. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet i dzieci w trakcie chemioterapii. Dzięki temu, osoby walczące z nowotworem mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Dziewięcioletnia Wiktoria Kwapisz, która jako pierwsza oddała włosy dla Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI, zapytana o powód przystąpienia do akcji odpowiedziała „Oddałam włosy ponieważ chciałam, żeby inne dzieci mogły cieszyć się włosami tak, jak zdrowe dzieci i żeby nie były smutne z tego powodu, że są inne”.

 

Z kolei Aleksandra Przybyłek uczennica klasy drugiej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej w ZSP nr 6 włączyła się do akcji Fundacji Rak’n’Roll ponieważ chciała, żeby jej włosy komuś się przydały. Od początku września br. już 10 osób zgłosiło się do siedziby szkoły i oddało swoje włosy na Fundację Rak’n’Roll, a dla Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI włosy przekazało kolejnych 5 osób.

 

Zapraszamy do włączenia się w obie szlachetne akcje. Wytyczne dla osób, które chcą oddać włosy są następujące:

- włosy do akcji Daj włos! muszą mieć minimum 25 centymetrów długości i nie mogą być rozjaśniane, mogą być przyciemniane;

- włosy dla Stowarzyszenia NIEboRAKOWI muszą mieć minimalną długość 30 centymetrów i być całkowicie naturalne.

WŁOSY SĄ ŚCINANE I PRZEKAZYWANE DO FUNDACJI BEZPŁATNIE.

Jeśli chcesz pomóc - zadzwoń lub przyjdź i umów się na dogodny termin.

 

Zapraszamy! - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6, ul. Strefowa 3, 97-200 Tomaszów Maz., tel. 44 723 77 19. Koordynatorem akcji w szkole jest pani Ewelina Grałek.

 

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe