Dlaczego warto starać się o dopłatę do odszkodowania oc?

  • 28.10.2019, 16:27 (aktualizacja 01.11.2019, 00:46)
  • Mariusz Strzepek
Dlaczego warto starać się o dopłatę do odszkodowania oc?
Dopłata do OC to rozwiązanie dla kierowców, którzy otrzymali niskie ich zdaniem odszkodowanie za udział w kolizji lub wypadku. Często jego wartość jest niewystarczająca, by móc naprawić samochód. Wówczas można skorzystać z dopłaty do odszkodowania.

Dopłata do OC to rozwiązanie dla kierowców, którzy otrzymali niskie ich zdaniem odszkodowanie za udział w kolizji lub wypadku. Często jego wartość jest niewystarczająca, by móc naprawić samochód. Wówczas można skorzystać z dopłaty do odszkodowania.

Czym są dopłaty do odszkodowań OC?

Dopłaty do odszkodowań stanowią wysokość kosztów pokrycia naprawy samochodu i stanowią formę odwołania się od decyzji zakładu ubezpieczeń. Często zakłady praktykują, bowiem korzystne dla swoich wyników finansowych wysokości odszkodowań. Dla klientów są one, jednak na tyle niskie, że w praktyce nie pozwalają na naprawę szkód jakie powstały w samochodzie w efekcie wypadku lub kolizji.

Wielu kierowców jest nawet zmuszonych do sprzedaży samochodów. Aby uniknąć takich sytuacji warto skorzystać z rozwiązania jakim są dopłaty do odkodowań. Stanowią one, w najprostszym rozumieniu "sprzedaż" tej zaniżonej części odkodowania w zamian za kwotę, jaką ustala się pomiędzy kierowcą a firmą.

Odbywa się to wraz z cesją praw na rzecz firmy odszkodowawczej, a klient otrzymuje umówioną wcześniej kwotę już kilka dni po podpisaniu umowy. To wygodny i szybki sposób na to, by uzyskać środki na naprawę uszkodzonego samochodu lub zakup nowego, jeśli obecny nie nadaje się już do użytkowania.

Jak ubiegać się o dopłaty do odszkodowań?

Aby skorzystać z rozwiązania jakim jest dopłata do odszkodowania warto udać się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Jedną z najlepszych tego typu firm jest JW GROUP. Zatrudnia ona specjalistów, którzy oszacują jaką wysokość odszkodowania otrzyma klient już po podpisaniu umowy, czyli w praktyce już po kilku dniach. Nie trzeba czekać długo, jak w przypadku np. procesów sądowych. Firma odzyska kwotę (powiększoną o swój dochód) po zakończeniu procesu odszkodowawczego. Dla klienta, zaś oszczędność czasu ma znaczenie, by móc np. naprawić uszkodzony w kolizji samochód, użytkowany na co dzień.

W praktyce np. klient, który brał udział w kolizji i otrzymał odszkodowanie w wysokości 2 tysięcy złotych może udać się do firmy, która zaoferuje mu np. dopłatę do odszkodowania w wysokości 1 tys. złotych. Łącznie będzie miał więc 3 tys. złotych, które, co istotne, nie podlegają zwrotowi. Sama dopłata nie zmniejsza też kwoty wcześniejszego odszkodowania, które otrzymał z zakładu ubezpieczeń i nie wpływa na zniżki OC oraz AC.

Warto zapoznać się też z artykułem: Jak uzyskać wyższe odszkodowanie z oc

Dopłata do OC - dla kogo?

Z oferty firmy, która proponuje dopłaty do odszkodowań mogą skorzystać osoby prywatne oraz właściciele firm. Dotyczy to kierowców, posiadających samochody w których stwierdzono szkodę częściową lub też całkowitą z polisy OC sprawcy oraz AC. Co istotne, dopłatę można uzyskać nawet po sprzedaży samochodu.

Jedynym wyjątkiem, kiedy klient nie otrzyma dopłaty do odszkodowania jest podpisanie ugody z zakładem ubezpieczeń. W takiej sytuacji nie można domagać się roszczeń.

Dopłata do odszkodowania - formalności KROK PO KROKU

Sam proces starania się o dopłatę do odszkodowania posiada kilka etapów:

  • W pierwszej kolejności należy zapoznać się z treścią oferty firmy, która oferuje dopłaty do odszkodowania, np. za pomocą strony internetowej lub bezpośrednio w placówce;
  • W dalszym etapie konieczne jest skontaktowanie się z firmą, która oferuje dopłaty do odszkodowań;
  • Następnie należy przygotować niezbędne dokumenty;
  • Kolejny etap to podpisania umowy z firmą oraz podanie numeru konta bankowego na które zostanie przesłana kwota dopłaty do OC.

Po wykonaniu tych formalności już w ciągu kilku dni kwota dopłaty trafi na konto bankowe.

Dopłata do odszkodowania OC - zalety

Dopłata do odszkodowania jest łatwą i nie aprobującą czasu procedurą, a wszystko dzięki ograniczeniu formalności do minimum, co następuje w efekcie współpracy z firmą zewnętrzną. Pozwala to uzyskać znacznie większą kwotę odszkodowania, na które, co istotne, nie trzeba długo czekać. To optymalne rozwiązanie dla osób, które uważają, że firma ubezpieczeniowa wypłaciła zbyt niska kwotę odszkodowania w stosunku do wyrządzonych szkód. To też alternatywa dla tych kierowców, którzy nie posiadają wystarczająco dużo środków by naprawić samochód lub kupić nowy.

Procedura starania się o odszkodowanie nie utrudnia takich czynności jak np. sprzedaż samochodu. Dlatego nie trzeba czekać długich tygodni a nawet miesięcy, by móc sprzedać auto, ale można to zrobić szybko i bez problemu.

W praktyce wielu kierowców godzi się na zaniżone odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej, ponosząc znaczne wydatki związane z naprawą samochodu. To frustrujące i mocno obciążające dla domowego budżetu. Znacznie lepiej zdecydować się na powierzenie swoich interesów firmie z zewnątrz, która udzieli dopłaty do odszkodowania.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hubert
Hubert 31.10.2019, 10:03
Osobiście polecam Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych (program Polisa Plus), z którego usług już raz korzystałem i bardzo dobrze to wspominam. Uzyskałem satysfakcjonującą mnie dopłatę, bez stresu i poczucia straconego czasu.
Gość
Gość 29.10.2019, 09:28
W Tomaszowie zajmuje się tym Kancelaria Lexpert

Pozostałe