Tomaszowianie triumfowali 

  • 31.10.2019, 09:10 (aktualizacja 03.11.2019, 16:04)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszowianie triumfowali
Grupa tomaszowskich adeptów sztuk walki brała udział VIII Ogólnopolskim Turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019, który odbył się w tym tygodniu w Częstochowie. Jak zwykle wrócili do domu z walizkami pełnymi medali.

Zawodnicy Tomaszowskiej Sekcji Karate wraz ze swoim mistrzem Marcinem Kopczyńskim wybrali się na VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do. Organizatorem zawodów jest prezes federacji Uechi-Ryu w Polsce Sensei Zbigniew Rychlewski.

Rawski Klub KK, w barwach którego występuje duża grupa tomaszowian, reprezentowało 18 zawodników. Turniej był mocno obsadzony. Na częstochowskich matach stanęło ponad 200 miłośników wschodnich stuk walki z kilkunastu Klubów z całej Polski.

Nasi zawodnicy startowali w dwóch z możliwych konkurencji czyli w sumo-grapplingu (do 11 roku życia) i oczywiście karate.

Tomaszowanie jechali na ten Turniej w roli obrońcy wicemistrzostwa federacji Uechi-Ryu. Plan udało się zrealizować w stu procentach. Podopieczni Marcina Kopczyńskiego ustąpili tylko gospodarzom, zdobywając 19 medali – 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe.

W karate młodzi fighterzy pokazali swój kunszt zdobywając praktycznie tylko pierwsze lub drugie miejsca. Na szczególne wyróżnienie zasługują podwójni złoci medaliści (karate i sumo grappling) - Tymon Pryczek i Marcel Pietraszek oraz Katarzyna Pacho (2004) która wystartowała w karate w wyższej kategorii wiekowej (2002-2001) i po pięknych walkach ją zwyciężyła.

Warto dodać, iż kolejny raz na częstochowskim Turnieju zawodnicy rywalizowali miedzy sobą o certyfikowane pasy mistrzowskie. Każdy z nich za zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji karate otrzymał w nagrodę pas mistrzowski z certyfikatem potwierdzającym jego posiadanie.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe