Już nie wnuczek a policjant. Nie dajcie się nabrać

  • 31.10.2019, 14:56 (aktualizacja 03.11.2019, 18:04)
  • Mariusz Strzepek
Już nie wnuczek a policjant. Nie dajcie się nabrać
W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu odnotowano kilkanaście prób wyłudzeń pieniędzy metodą "na policjanta" i "na wypadek" . Metoda działania przestępców jest podobna do sposobu oszustw metodą "na wnuczka", ale przestępcy opowiadają swoim potencjalnym ofiarom nową historię , dzwoniąc głównie do osób starszych. Szczęśliwie tym razem, nikt nie dał się oszukać.

W minionych dniach sprawcy wykonali kilkanaście telefonów, w których podawali się za członków rodziny, najczęściej córkę, syna, ewentualnie wnuka lub innego krewnego, co zależało od przebiegu rozmowy i sugestii ze strony potencjalnej ofiary. Zmieniony, rozstrzęsiony głos tłumaczyli szokiem powypadkowym. Wzbudzali poczucie winy w starszej osobie, z powodu tego, że nie są rozpoznawani.                                                                                                 

Następnie fałszywy krewny prosił o pilne przekazanie dużej sumy pieniędzy. Podawał nagłą potrzebę pokrycia szkód po spowodowanym wypadku drogowym i konieczność przekazania pieniędzy rodzinie pokrzywdzonej w wypadku, obecnej na miejscu zdarzenia. Miało go to uchronic przed odpowiedzialnościa karną. Następnie przekazywał słuchawkę "policjantom"  którzy dalej tak prowadzili rozmowę by wzbudzic w rozmówcy poczucie konieczności pomocy finansowej członkowi rodziny.   

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe