Czy idąc chodnikiem jesteśmy bezpieczni?

  • 06.11.2019, 21:26 (aktualizacja 07.11.2019, 08:14)
  • adam_nawrocki
Czy idąc chodnikiem jesteśmy bezpieczni?
Pewien incydent skłonił mnie do napisania tego krótkiego tekstu. Zazwyczaj o bezpieczeństwie na naszych drogach pisuję do odpowiednich zarządców dróg oraz do komisji do spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która działa w starostwie powiatowym ale teraz chciałbym zwórcić uwagę na poziom zabezpieczenia niektórych budów w naszym mieście.  

Na załączonej fotografii widzimy budynek, którego elewacja jest obecnie docieplana. Wymieniane są też okna. Budynek ten stoi przy ul.Farbiarskiej, a zarządcą tej drogi jest powiat tomaszowski. Dzisiaj widziałem jak z pewnej wysokości wprost na jezdnie spadła... cegła. nietrudno sobie wyobrazić co staloby się, gdyby w tym czasie szedł w tym miejscu jakiś człowiek.

Wykonawca powinien mieć przede wszystkim  zgodę na zajęcie pasa drogowego, wnieść stosowną opłatę i wprowadzić tymczasową organizacje ruchu. Moim zdaniem powinno być tak, że jest znak B-41 czyli zakaz ruchu pieszych z tabliczką przejście drugą stroną ulicy. Powinien też stanąć znak B-36, czyli zakaz zatrzymywania się gdyż pojazdy które tam stają też są narażone na uszkodzenia. Dodoatkowo powina znaleźć się tablica U-3d. Aby pieszy nie mógł przejść chodnikiem za rusztowaniami powinien stanąć znak B-42 czyli koniec zakazów, by pojazdy w bezpiecznej odległości mogły się zatrzymywać.

Jak widać przepisy i bezpieczeństwo to jedno a egzekwowanie ich prze odpowiednie służby, to już całkiem coś innego. Warto podkreślić, że jest to ruchliwa ulica i przemieszcza się tędy bardzo dużo pojazdów i oczywiście pieszych. 

adam_nawrocki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziadek
Dziadek Wczoraj, 18:16
Autor niech zauważy jak pięknie TTBS remontuje kamienice! Bo naprawdę jest teraz piękna !!
Babcia
Babcia 09.11.2019, 08:22
Nie dotyczy ul.Farbiarskiej ale tematu bezpieczny chodnik.Mam pytanie kto odpowiada za chodnik przy SP nr.1 okolice bramy wjazdowej przy ul.W.Maja.? Proszę zobaczyć czy tam bezpiecznie.
r.
r. 08.11.2019, 22:58
Ja bez znaków przechodzę na drugą stronę ulicy i panom: a.n. i peterowi tak radzę.
Pawełek
Pawełek 08.11.2019, 07:22
Należy się wtedy odszkodowanie od firmy tam ogarniającej temat budowlany. Ewentualnie później regres wobec pracownika. Taka sytuacja może zdarzyć się jednak wszędzie, tj. wypadek losowy. Po prostu musi być zachowana szczególna ostrożność z obu stron.
pieszy
pieszy 07.11.2019, 16:06
Czy Wy nie umiecie czytać z zrozumieniem bo widzę że tylko kogoś lubicie oczernić ja czytam i nie widzę aby gdzieś pisało że nie mają stosownych zezwoleń a piszę jakie są procedury a co by było jakbyś ty szedł i dostał tą cegłą albo postawił tam swoje auto.
XXX
XXX 07.11.2019, 11:26
Kolejny znawca przepisów i procedur. Otóż wszelkie uzgodnienia z zarządcą drogi zostały poczynione i wszystko odbywa się zgodnie z prawem, można sprawdzić z ZDP. A autora ww. artykułu nie traktowałbym poważnie gdyż znany jest z pisania pism, skarg i innych bajek, które nie mają żadnych racjonalnych podstaw
Adam N.
Adam N. 07.11.2019, 16:08
Pokaż mi jakąś skargę czy coś w tym rodzaju a ja napisałem jak to powinno wyglądać a jak to wygląda.
SA.
SA. 07.11.2019, 13:41
Kolejny bajkopisarz... takich ci u nas dostatek. Byłoby więcej znaków, wskaźników, drogowskazów niż na S8, a może najlepiej wyłączyć tą ulicę z ruchu, co? Czy tamtędy chodzą tylko niewidomi? Widać z daleka przecież, że prowadzone są tam prace remontowo budowlane :-)
yyy
yyy 07.11.2019, 21:14
I co z tego że widać to co mam zrobić poczekać aż zakończą pracować jest kawałek chodnika więc idę najwyżej jakaś cegła na głowę mi spadnie od tak sobie nie
jnr
jnr 07.11.2019, 10:26
Skąd oskarżenia, że nie ma zgody na zajęcie pasa drogowego?
Proponuje najpierw się wszystkiego dowiedzieć a dopiero później pisać.
xxx
xxx 07.11.2019, 21:16
A gdzie widzisz oskarżenie nie umiesz czytać z zrozumieniem czyli w ogóle nie umiesz czytać.
t
t 07.11.2019, 10:19
"... odpowiednich zarządców dróg oraz do komisji do spraw bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która działa w starostwie powiatowym"
Po działaniach ww trzeba zadać pytanie do starosty czy na pewno działa. Po tym co widać na naszych ulicach widać, że nie działają.
Peter
Peter 07.11.2019, 09:38
Budowy budowami, a pustostany w mieście np. przy ul. Długiej 66 z którego bez przerwy spadają cegły na chodnik i miasto nie umie przymusić właściciela do zabezpieczenia rudery.

Pozostałe