Listy czytelników: prosimy o interwencję w Parku Bulwary

  • 07.11.2019, 09:51
  • Mariusz Strzepek
Listy czytelników: prosimy o interwencję w Parku Bulwary
Witam, mieszkam w Tomaszowie i często odwiedzam Park Bulwary z córką. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, na który mamy najbliżej. Wychodzę z prośbą w trosce o dzieci jak i dorosłych o zamontowanie dodatkowej kamery w okolicach domku na placu zabaw. W weekendy przebywa tam niesforna młodzież, (bo żadna kamera ich nie widzi) i robią co chcą. Po tych "zabawach" zostawia po sobie śmieci w postaci igieł dożylnych (które mogą nieść za sobą straszne choroby) rozbitych butelek i paczek po papierosach. Ewentualnie proszę o częstsze sprzątanie. Na plac zabaw przychodzą małe i duże dzieci. Jedno się przewróci na taki "odpad" i nieszczęście murowane

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elio
Elio Wczoraj, 15:55
Igły to nie Jest jedyny problem proszę wejść do domku i zobaczyć co jest tam wymalowane w środku wulgarne karykatury w dwuznacznych sytuacjach ja już niekozystam z dzieckiem z tego placu zabaw
Miron
Miron Wczoraj, 10:02
To bylo do przewidzenia...niestety Bulwary maja zla slawe,ciagna tam nadal nieciekawe typy.
Jaro k
Jaro k 09.11.2019, 06:29
Tomaszów zawsze był brudny. Zobaczcie ul. Warszawską i te super zatoczki dla aut trawniki rozjezdzone, tylko idiota to zaprojektowal, a drugi pajac odebral? Za to ludwików gdzie mieszka Witko jest sprzatany rwgularnie. Trawe z rolki rozkladaja w TM w listopadzie normalnie komuna wracs. Kto żyw ucieka z tej dziury
cykory ze Straży Miejskiej
cykory ze Straży Miejskiej 07.11.2019, 16:57
Tam Straż Miejska boi się interweniować. Woli czekać na telefony od stetryczałych konfidentów z bloku na Polnej (naprzeciw kebaba) i pędzić w try miga, aby ukarać mandatem jakiegoś kierowcę, który tam się zatrzyma.Tak, zatrzymanie się na minutę, aby odebrać z baru kebaba lub wykonać w tej okolicy jakąś usługę, to zbrodnia niesłychana. Za to na Bulwarach hulaj dusza...
Mamuska
Mamuska 07.11.2019, 12:37
Dla mnie w ogóle porażka że ten park jest cały odsłonięty latem jest tak rozgrzany że nie mozna z niego korzystać bo wszystko gorace, ale fontanny w cieniu schowane
Straż miejska ani policja
Straż miejska ani policja 07.11.2019, 10:43
nie reaguje na to co robią w miejscach publicznych czy to nieletni, czy dorośli. Pomimo obowiązujących przepisów prawa wszędzie widać młodzież szkół średnich a czasem i młodszych z papierosami normalnymi lub elektronicznymi. Często w parkach "siedzą" na oparciach ławek z buciorami na siedziskach, plują dookoła siebie jakby mieli ślinotok, to przecież też jest zanieczyszczanie miejsc publicznych podpadające pod wykroczenie i mandat. Czy służby mundurowe mają dopiero reagować kiedy ktoś po nich zadzwoni??? Przecież jadąc patrolem przez miasto widzą nie raz i nie dwa, zachowanie innych ludzi. To ich obowiązek aby reagować, a obecnie kiedy wielu takich buraków uważa, że może wszystko i wszędzie to powinno kończyć się na mandacie, nie na pouczaniu. Jeśli na placu zabaw leżą igły do zastrzyków to jest realne zagrożenie dla zdrowia i życia.
@
@ 07.11.2019, 20:37
Przy ul.Granicznej i J.Pawła jest sklep mięsny ,codziennie przyjeżdża dostawa i pan kierowca przejeżdza przez krawężnik i nowo położony chodnik z dużą masą towaru ,parkuje na trawniku .Byłam kiedyś świadkiem jak jechała straż miejska i zatrzymałam się zobaczyć czy zareagują , ale co tam nikt nie zgłasza to niech się chodnik rozsypie. klienci taka sama powtórka i parkują na trawnikach. ALE GOGO TO OBCHODZ?
świadek mimo woli
świadek mimo woli 07.11.2019, 22:29
Za to swego czasu widziałem interwencję Straży Miejskiej, gdy auto ciężarowe na krakowskich numerach stało na szerokim chodniku na wprost pizzerii Capone. Kierowca rozładowywał towar, tzn. odzież, którą przywiózł do sklepu "Veto" (dawny Róg Obfitości). Strażnikom bardzo się to nie spodobało. Widocznie chcieli, aby kierowca donosił te garnitury zza jednostki wojskowej. A jeszcze lepiej z Zawady. Tam nie ma znaków zakazu zatrzymywania...
SA.cję
SA.cję 07.11.2019, 15:03
Są inne ważniejsze incydenty na mieście dla interwencji policyjnych. Masz problem bądź świadkiem zdarzenia, wtedy dzwoń na policję, staż miejską. Zapobiegaj... a nie smuć i tylko narzekaj...
w_p
WuPe Dzisiaj, 01:56
Nie żartuj. Cyfry w jednostce się zgadzają, podwyżki wystrajkowane, komendant śpi spokojnie, więc nie przemęcza podwładnych...
Aga
Aga 07.11.2019, 13:06
Pewnie nie mogą tam dojechać radiowozem, a na pieszo strach!
.
. 07.11.2019, 15:09
Sama się tam bujnij!
Rzecz w tym
Rzecz w tym 07.11.2019, 13:31
że patroli pieszych obecnie jak na lekarstwo, a i owszem radiowóz nie wszędzie może wjechać. Za to straż miejska ma patrol rowerowy mogą też pieszo tam i w wiele innych miejsc dotrzeć. Trzeba tylko chcieć. 20 czy 30 lat wstecz może szału nie było, jednak patrole piesze były czymś normalnym. Młodzież nie miała też takich pomysłów aby pewne rzeczy robić w miejscach publicznych. Teraz wulgaryzmy wykrzykiwane na całe gardło, picie i palenie np. w parku jest na porządku dziennym.
m&m
m&m 08.11.2019, 08:36
Gadanie, że 20 lat temu była kulturka i wszystko było lepiej pilnowane można włożyć między bajki dla ludzi z krótką pamięcią. Standardy bezpieczeństwa podniosły się znacznie i jak to można w ogóle porównywać. Młodzież kiedyś była inna? Ja tam pamiętam czasy, kiedy byłem młodzieżą i chlało się wina, paliło szlugi w klatce a na mieście można było sobie na pewno na więcej pozwolić. To był inny świat. Polska to naprawdę bezpieczny kraj. A 20 czy 30 lat temu takim krajem nie była. A młodzież jest zawsze taka sama.
TM
TM 09.11.2019, 08:01
To prawda. 20 lat temu TM był jednym z najniebezpieczniejszych miast w Polsce. Na bulwarach można było dostać nie tylko w zęby, ale i pod żebro. To samo na muszli i innych parkach. Nie wspominając ulicy Warszawskiej, Niskiej, czy Polnej. Żyjemy w zupełnie innym kraju i tylko od nas zależy, jak on wygląda. Jak widzisz pijanych, czy naćpanych - wezwij policję- może uratujesz tym komuś życie. Widzisz śmiecącego na ulicy - zwróć mu uwagę, normalnie, bez k... na ustach. Przepuść starszą osobę w kolejce, albo kobietę w ciąży- zrobi ci się miło, nie udawaj, że nie widzisz. Rozjeżdża ktoś trawnik - reaguj, to z Twoich pieniędzy zostało zrobione i z Twoich pieniędzy zostanie naprawione.
Zatroskana
Zatroskana 07.11.2019, 10:19
Jestem za i w zupełności się zgadzam dodatkowo tam gdzie jest najmniejsza zjeżdżalnia powinny być schodki a nie takie drabinki wieksze dzieci sobie dadzą rade ale nie wszystkie np. Dwu latki potrafia sie wspinac , sama bylam swiadkiem jak chlopiec spadl z tej drabinki

Pozostałe