Śmietniska w pasie drogowym

  • 07.11.2019, 10:37 (aktualizacja 12.11.2019, 16:48)
  • red.
Śmietniska w pasie drogowym
Przy wielu ulicach w naszym mieście stoją metalowe pojemniki na zużytą odzież. Niestety albo nie są one odpowiednio często opróżniane, albo mieszkancy Tomaszowa Mazowieckiego nie potrafią z nich we właściwy sposób korzystać. W efekcie w wielu miejscach powstają śmietniska, takie, jak to przy ulicy Bema (widoczne na fotografiach). Wcześniej pojemnik ustawiony był przy transformaterze u zbiegu z ulicą Dąbrowską i problemy z nim były dokładnie takie same. Zapewne firma, która jest ich właścicielem wnosi opłaty za zajęcie pasa drogowego, jednak ich wysokość zapewne nie pokrywa kosztów sprzątania. O ile na osiedlach mieszkaniowych o porządek wokół pojemników mogą zatroszczyć się dozorcy, o tyle przy ogólniedostępnych drogach publicznych nie ma kto się tum zająć. Może więc najwyższa pora cofnąć zgody na lokalizację pojemników a ich właściciela wezwać do natychmiastowego usunięcia. Nic nie stoi na przeszkodzie by przedsiębiorca uruchomił stacjonarny punkt zbiórki uzywanej odzieży. Miejsc na taką działalność jest w mieście pod dostatkiem. Tworzenie śmietnisk w miejscach publicznych jest po prostu niedopuszczalne.

.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rwd
rwd 07.11.2019, 16:26
A gdzie jest SM, która tak chętnie wysyła zawiadomienia do prywatnych właścicieli mających działki wzdłuż miejskich pasów drogowych ?
Ile zawiadomień z żądaniem usunięcia bałaganu pod groźbą kary wpłynęło UM ?
Bruno
Bruno 07.11.2019, 18:36
SM nie ma nic do tego, ponieważ pojemnik stoi na terenie gminy a nie miasta. Taka ciekawostka
MS
MS 07.11.2019, 20:14
Niestety nie masz racji
Bruno
Bruno 08.11.2019, 07:55
Granica administracyjna przebiega równo z krawędzią pasa drogowego. Więc rację mam.
Samer
Samer 07.11.2019, 11:57
W okolicy Mostu kolejowego na Pilicy tzw. "żelaźniaka" i drogi z Brzustówki w stronę Grot Nagórzyckich ktoś wyrzucił (porozrzucał ) opony i inne śmieci z warsztatu samochodowego.
Często zdarza się że w okolicznych lasach wyrzucane są śmieci w workach z selektywnej zbiórki. Tego już nie mogę zrozumieć. Zadać sobie trud i wydać kasę na paliwo tylko po to żeby wy...rzucić śmieci do lasu.
Jeszcze warto zwrócić uwagę że po tzw. sprzątaniu świata przez młodzież ze szkół, w niektórych miejscach nie pozbierano pozostawionych przez nich worów ze śmieciami.
Polecam przejażdżkę rowerem wokół Tomaszowa, mamy piękne tereny i las śmieci

Pozostałe