Jest mi wstyd, chociaż wstydzić powinien się ktoś inny 

  • 08.11.2019, 07:57
  • Mariusz Strzepek
Jest mi wstyd, chociaż wstydzić powinien się ktoś inny
Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna. Dlaczego? Pan Bóg jeden raczy wiedzieć, ale mnie jest zwyczajnie wstyd....

Nie daję na Owsiaka

I nie dawaj. Przecież ani obowiązku ani przymusu nie ma. Nikt, nikomu nie przystawia do głowy Beretty żądając wrzucenia do puszki 5 zł. (gdyby mi ktoś przystawił taki kawał żelastwa pewnie wrzuciłbym wszystko co mam w kieszeni i dołożył jeszcze kartę bankomatową razem z pinem) na bezbożny cel w postaci zakupu inkubatorów na oddziały dla noworodków, sprzętu na oddziały geriatryczne lub pielęgnacyjno opiekuńcze, czy inne ustrojstwa służące niewątpliwej demoralizacji polskiego bogobojnego społeczeństwa.

Przecież podarowanie tych urządzeń przez jakąś Fundację (nie ważne tak naprawdę jaką, chociaż historia pokazuje, że w przypadku Tomaszowa nie ma ich zbyt wielu a dokładnie mówiąc jest ich ZERO) musi budzić zrozumiałe społeczne oburzenie. Więc być może powodem odmowy wynajęcia sali, w której od lat finał WOŚP zwyczajowo był organizowany (samochodówka) jest obawa przed masowymi protestami, paleniem opon na ulicach, wyrwanym brukiem, wybijanym szybami i zakłóceniami ładu oraz porządku. Jeśli tak, to rozumiem, jeśli nie to... jest mi zwyczajnie wstyd...

Ludzie mają przecież prawo wyboru. Mają prawo decydować na co wydają własne pieniądze, w jakich imprezach uczestniczą, kogo lubią, a kogo niespecjalnie darzą sympatią. Póki nie naruszają wolności innych ludzi, mogą robić co chcą (przynajmniej póki co). Jakim prawem ktoś im tę wolność decydowania o sobie odbiera, czy chociażby próbuje ograniczać? Czym się różni kwesta na odnowienie grobów, czy datek "na ofiarę" kiedy przychodzimy na mszę do kościoła, gdy kościelny wśród tłumu zgromadzonych wiernych spaceruje z tzw. tacą, od zbiórki organizowanej przez WOŚP? Mamy w tych przypadkach taki sam wybór. Dajemy na ofiarę, lub nie.  

Polecam także Prawym okiem: Róbta co chceta

Napiszę więc to jeszcze raz: nie dajesz na Owsiaka? Nie dawaj, ale nie odmawiaj tego prawa komuś innemu. Może ktoś, kto chce to robić ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Może nie uważa, że daje cokolwiek Owsiakowi, ale wspiera cel, który i jemu samemu jest bliski. Być może to jedna z nielicznych chwil, kiedy we współczesnym, pełnym zła i podłości świecie, w którym "człowiek człowiekowi wilkiem" ludzie po prostu mogą poczuć delikatny powiew... dobra. I właśnie o to chodzi... 

Moi znajomi wiedzą, że często to powtarzam, kiedy pytają mnie o to, kto nami rządzi (głównie na szczeblu centralnym, ale oczywiście nie tylko).  Mówię: źli ludzie, osoby, które zatraciły zdolność odróżniania dobra od zła, a być może nigdy jej nie posiadali. Im większy cynik, tym jego szanse na sukces w polityce są większe. nie ma etycznych granic, których by nie przekroczyli. Zło wraca? Pewnie tak, tyle, że niektórzy uważają, że wystarczy się z niego wyspowiadać, zapominając przy tym co jest tak naprawdę istotą pokuty... Jako osobie wyznającej chrześcijańskie wartości, jest mi wstyd... 

Jest jeszcze oczywiście kwestia zarobków szefa Fundacji i jego rodziny, często podnoszona w mediach. Ludzie pracują, ludzie zarabiają, przy okazji czyniąc coś dobrego. Jeśli ktoś uważa to za zło, to wypada tylko takiej osobie współczuć i skierować na leczenie psychiatryczne. Trudno się dziwić samemu Owsiakowi, że reaguje emocjonalnie. Rozumiem go bardzo dobrze. To, co facet może czuć sam poczułem swego czasu na własnej skórze, kiedy chory z nienawiści, nasłany na mnie (przez moich co ciekawe znajomych) psychopata wydzwaniał do mnie wysyłał mi o 4 nad ranem smsy, że ujawni rzekome przekręty, jakie robię we własnej fundacji. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misia
Misia 18.12.2019, 11:58
Jeśli nie chcecie nie.dawajcie ale.tez.nie korzystajcie ....przeciez to nie potrzebny sprzet....wedle tych ktorzy nie daja na orkiestre
Ajdejano
Ajdejano 12.11.2019, 19:42
Do "Vi cary" i "Vlad_Palovnick".
Obydwa kawałki są prześmiewcze i ja lubię takie kawałki. Zwłaszcza, dotyczące różnych wygibusów. Do takich wygibusów zaliczam (niestety) niektórych np. starostów powiatów.

Już tutaj pisałem: nie przepadam za tym owsikiem, ale bez przesady.
sam
sam 12.11.2019, 10:03
nie chceie nie dawajcie przymusu nie ma ale pozwolcie sie innym wykazac....a tak skapicie....a my i tak chocby pod golym niebem zrobimy!!!
Vi cary
Vi cary 11.11.2019, 22:38
Wara od Pana Starosty! To dobry człowiek i Wielki Patryjota, a w dodatku kateheta, wie, co jest dobre, a co złe.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 11.11.2019, 23:44
Przekonałeś mnie. Właśnie zmieniłem o nim zdanie. Zastanówmy się czy nie powinien zostac następcą Dudy.
RaV
RaV 11.11.2019, 21:03
Pan Węgrzynowski powinien poczuć przy okazji następnych wyborów ,,wdzięczność,, . Chyba poprzewracało się co niektórym e głowach mocno. Nie pomaga jego problem ale niech nie przeszkadza .
Etm
Etm 11.11.2019, 19:47
Jako młody tata mogę potwierdzić że inkubatory WOŚP znajdują się w tym tomaszowskim szpitalnym gównie, sprzęt jest, to jedna sprawa, a drugą że tcz to jedno wielkie gówno
Ajdejano
Ajdejano 11.11.2019, 18:47
Jeszcze raz podkreślam: do Owsiaka mam pewne, ograniczone zaufanie, jednak nie mam sumienia, aby psioczyć na gościa, który od kilkunastu lat zbiera corocznie tyle kasiory na różne, szpitalne potrzeby.

I nie interesuje mnie, że ten człowiek jest zawziętym wrogiem prawicy. To jest Gość, który robi dobrą robotę.
Bratek
Bratek 10.11.2019, 08:20
Szok , szkoda gadać , nie ma już tematów do wywołania sensacji ? I skłucenia ludzi ? A wy dajecie się wciągać ? Jak ten pan napiszę że liście nie zgrabione i kto zawinił ? Tez będzie wina PIS ? Wy nie macie dość ? Arena Lodowa , mamy się czym szczycić wkoncu , ale nie, trzeba zrobić problem, bo nie w samochodówce WOŚP . Nie ma jakiejś terapii dla uzależnionych od siania zamętu ?
Ajdejano
Ajdejano 09.11.2019, 22:11
Do "maniek" z godziny 21:46 na różowo: jest O.K. Teraz ten Twój wpis dobrze odczytałem o odszczekuję to, co napisałem wcześniej.

A jeśli chodzi o moje lata "młodzieńcze" , to pozostańmy przy moim ostatnim wpisie.

Pozdrawiam.
Ajdejano
Ajdejano 09.11.2019, 11:04
Do "maniek": "miszczu" przekręcania cudzych wypowiedzi: gdzie wyczytałeś w moich wpisach, że w moich latach młodzieńczych Owsiak był moim idolem ?!
"Miszczu": w moich latach młodzieńczych, tzn. wtedy, kiedy ja już za dziewuchami latałem, Owsiakowi jeszcze wąsy pod nosem nie rosły.
Więc, nie wciskaj ludziom kitu o moich idolach w latach młodzieńczych.

Poluzuj se w pasie - będzie Ci lżej.
maniek
maniek 09.11.2019, 21:46
Ajdejano - Nie wiem kto przekręca. Do ciebie odnosi się tylko pierwsza część zdania - tak jak tobie Owisiak mi za bardzo nie leży. W młodości był MOIM idolem.
daje na WOŚP
daje na WOŚP 09.11.2019, 08:50
Każdemu malkontentowi narzekającemu na WOŚP, proponuje obejrzeć konferencje, sprawozdanie na co i gdzie zostały wydane pieniądze z zeszłorocznej zbiórki. Pytanie co dobrego zrobił ten z Torunia za miliony z budżetu i wpłat na radio? to jest dopiero firma utrzymywana z naszych pieniędzy i nie dawanych dobrowolnie.
Hello
Hello 13.11.2019, 12:57
Co dobrego? Przyczynili soe do wywalenia gangstera Tuska z Polski i PO dogorywa wiazac dzisiau sojusze z komunistami
Dzoł Doł
Dzoł Doł 09.11.2019, 09:36
każdemu jełopowi ślepo popierającemu WOŚP i owsika zadaję jedno proste pytanie - widzieliście sprawozdania finansowe "fundacji"? No, pytam się, widzieliście, analizowaliście? I co, nie ma problemu? Aha, no, to spoko! xDDD Banda jełopów. Bawi mnie to, że i rydzyk i owsik robią to samo, ale gloryfikuje sie tylko tego pierwszego, a jeden i drugi siebie wart, tak samo jak ci co ich popierają.
PSP
PSP 13.11.2019, 12:49
Dzoł Dzoł - już sam Twój podpis wskazuje jaki poziom wiedzy posiadasz w tej kwestii. Tak , widzieliśmy sprawozdania fundacji. Gdybyś również " zhańbił " się tą lekturą , już tak głośno byś nie szczekał. Przeczytałeś dziecinko wpis internetowy o rzekomej defraudacji środków z WOŚP i dajesz sobie prawo do wydawania osądów. Musisz sobie uświadomić , że jeden wpis to za mało , tak samo jak w dzisiejszych czasach " za małe" jest wykształcenie gimnazjalne . Po takim stać Cię tylko na wstawianie znaczków "..... xDDDD "
Jaro K
Jaro K 10.11.2019, 07:14
Ty jestes mega jełop i loser, bezmózg. Rydzyk to złodziej, tak jak ten twój pis. Baran jesteś. Nawet jak Owsiak ukradnie połowę to i tak za drugą kupi coś co ratuje życia, a Rydzyk dostał 2 auta od bezdomnego, tylko BEZMÓZGI w to wierzą.
Strong
Strong 10.11.2019, 10:23
Jak to "Nawet jak Owsiak ukradnie połowę" - tzn. złodziej, zdecydowanie jednak do ukarania? Czyli pewności do końca nie masz, czy kradnie, czy też nie. Tobie to wszystko jedno BEZMÓZGU?
DAJE NA WOŚP
DAJE NA WOŚP 09.11.2019, 21:25
Tak Jełopie, widziałem i dokładnie przeanalizowałem. a ten frajer bandyta z torunia coś ci Dał czy na następnego bezdomnego czeka? a widziałeś sprawozdanie demona z torunia parszywcu/
Strong
Strong 10.11.2019, 10:27
Jełopie artykuł dotyczy Owsiaka nie Rydzyka, więc nie siej fermentu nie na temat, jak masz coś do powiedzenia.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 09.11.2019, 13:33
Ja widziałem i analizowałem. Nie było problemu.
Z czym ty miałeś problem? Powiedz, chętnie pomogę.
Rozmyslam
Rozmyslam 08.11.2019, 23:01
Dzisiaj jestem kims....... A jutro nikim........ Gdzie ja sie potem podzieje? Do Torunia?
maniek
maniek 08.11.2019, 22:26
W Tomaszowie jest tak naprawdę dwa PiS-y - bardziej postępowy skupiony wokół Witko i drugi którym steruje tak naprawdę Macierewicz i centrala z Torunia. Dlatego powtarzam ciągle - nie głosować na Antoniego bo potem wrzuca na stanowiska swoich rycerzy.
Tak jak Ajdejano - Owsiak mi nie do końca leży, chociaż w latach młodzieńczych był moim idolem. Natomiast jak pojedzie się z dzieckiem do szpitali specjalistycznych w Łodzi - Matka Polka czy Sporna to tam tego sprzętu z serduszkiem jest od groma.
XYZ
XYZ 09.11.2019, 10:58
Wczoraj byłam w Matce Polce i widziałam ten sprzęt z serduszkami jest go tam naprawdę sporo.
Ajdejano
Ajdejano 08.11.2019, 21:52
Do "jo" dzisiaj 20:52.
Źle kumasz kochany. Przy okazji tej orkiestry ludziska dadzą te dwie setki, ale gdybyś spróbował zorganizować taką samą zrzutkę tylko na nasz szpital, to zbierzesz (w porywach)
kilka - kilkanaście tauzenów.
W orkiestrze ludzie dają, bo wiedzą że dają na ogólnopolską akcję, dlatego dają.

PS. Ja nie jestem jakimś entuzjastą tego Owsiaka. Też mam takie swoje (po polsku) podejrzenia. Jednak, facet nie robi jakichś wielkich przekrętów, bo by Jego już dawno wsadzili.
Jak tam trochę przekręci z tych corocznych dziesiątków milionów - to co ?! A jajco.
Więc piszę: NIECH MA!!!
Ajdejano
Ajdejano 08.11.2019, 21:17
Nie rozumiem tego podniecenia. Cytat: "Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w Tomaszowie Mazowieckim niepotrzebna."

Więc pytam: w jakim zakresie Starosta może cokolwiek decydować o tej styczniowej akcji?!
"Starosta Mariusz Węgrzynowski uznał, ..." .
Co to, k...., za określenie ?!?!?!
Na przykład, ja UZNAŁEM, że np. moja teściowa jest do du..... No i co, k....., z tego wynika ?!
A wielkie jajco!!!
Więc, Starosta może sobie walnąć kielicha
( jeżeli to były katecheta - to raczej kielicha wody święconej) i niech na tym poprzestanie.
A najlepiej, jakby się wziął za drogi powiatowe i za porządek (razem z policją) na tych drogach.

Czytam, że styczniowa impreza ma odbyć się w Arenie Lodowej, którą zarządza Marcin Witko.
I BARDZO DOBRZE! Myślę, że Prezydent nie pęknie. (Nawet jestem tego pewny).
Ten gościu przy kości ze starostwa nie bardzo wie, jak przypodobać się tej Warszawce.

Przy okazji: 11.11.2019 r. imieniny Marcina.
meg
meg 08.11.2019, 22:55
Areną Lodową zarządza jej prezes, nie pan prezydent.
PSP
PSP 13.11.2019, 12:51
Hahahaha , no no Pan prezes. A szkołami zarządzają dyrektorzy
Chłop w sukience
Chłop w sukience 08.11.2019, 20:55
Z treści artykułu wynika że starosta z kimiś na łby się pozamieniał . Musi mieć człowiek smutne życie
jo
jo 08.11.2019, 20:52
Autor ruszył dobry temat. Nie lepiej jednak zbierać na nasz szpital? Ja sądzę że zbieranie dzisiaj na WOŚP mija się z celem. 200 tysięcy to nie mało, a nie jeden w mieście miałby pożytek z tych pieniędzy. Co rok kupić coś do szpitala w systemie 50 na 50. To z 200 tysięcy już mamy 400 tysięcy, a szpital przez kilka lat byłby dobrze wyposażony. Wiadomo że cudów za te pieniądze nie ma co oczekiwać, ale bez jaj - przez 25 lat tej kasy było sporo.
Alf
Alf 09.11.2019, 11:38
Tylko ze podczas zbiórki na szpital było by zebrane znacznie mniej. Poza tym przecież możesz taka zbiórkę zorganizować. Tylko że lepiej żeby to zrobił ktoś, kiedyś, jakoś. Prawda? Podrzucić pomysł i nic poza tym. Taka aktywność zza ekranu kompa lub smartfona.
Tyż jo
Tyż jo 08.11.2019, 20:33
A taki zachwyt był nad współpracą ze starostą. Dwa strusie z zarządu głowy w piach schowały a trzeci zaniemówił :) Taka jest jakość zarządu powiatu jak trzeba podjąć decyzję.
W. S.
W. S. 08.11.2019, 20:30
Jak podają inne media finał Wielkiej Orkiestry będzie w Arenie lodowej.
Ja
Ja 08.11.2019, 18:45
Dramat !

Pozostałe