Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:59
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Praca, pasja, styl życia…

Krzysztof Miksa, Jan Pachnik i Paweł Grudziak to pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim, dzięki którym dzieci ze szkół i przedszkoli mogą bliżej poznać to przedsiębiorstwo oraz codzienną pracę kierowców emzetek. Akcja, którą zatytułowali „Praca, pasja, styl życia…”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miejskich placówek oświatowych, ale również w ościennych gminach.

Jak mówią, wszystko zaczęło się od pasji pana Krzysztofa, który ma słabość nie tylko do motoryzacji, a w szczególności do autobusów, ale także potrafi w ciekawy sposób dzielić się nią z innymi. Na jednym z portali społecznościowych założył fanpage „Praca, pasja, styl życia…”, na którym pokazywał, jak wygląda jego codzienna praca w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Dzięki temu i jego, i nowoczesny hybrydowy solaris ‒ nazwany przez pana Krzysztofa i jego zmiennika Jana Pachnika pieszczotliwie „Niuńkiem” ‒ zna wielu pasażerów tomaszowskich emzetek.

Pan Krzysztof nie tylko dba o dobry wizerunek firmy, ale stara się także edukować mieszkańców korzystających z transportu publicznego. Zwraca uwagę na to, jak zachowywać się podczas przejazdu autobusem, by i sobie, i kierowcom nie utrudniać życia, apeluje o poszanowanie publicznego (a właściwie naszego wspólnego) mienia, stawia na życzliwość  w relacjach kierowca – pasażer.

Z czasem zrodził się pomysł, by te działania edukacyjne przenieść na najmłodszych użytkowników transportu zbiorowego. Bo jak mówi przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Pan Krzysztof  inicjatywą zaraził swojego zmiennika Jana Pachnika, a także dyspozytora MZK Pawła Grudziaka. Przygotowali prezentację multimedialną, opracowali scenariusze spotkań z różnymi grupami wiekowymi i… ruszyli w teren.

‒ Chcemy pokazać dzieciom, jak wygląda komunikacja miejska, jaka jest specyfika naszej pracy, jak bezpiecznie podróżować i uczestniczyć w ruchu drogowym, a przy okazji promować Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim, który staje się coraz nowocześniejszym przedsiębiorstwem – mówi Paweł Grudziak.

Panowie odwiedzili już m.in. przedszkolaki z tomaszowskiej „Iskierki” oraz z przedszkola w Wiadernie, a także dwukrotnie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Omawiali z nimi tematy dotyczące m.in. pracy kierowcy czy dyspozytora MZK, eksploatacji pojazdów, bezpieczeństwa pasażera, wyposażenia bazy MZK. Udzielili również instruktażu, do czego służą znajdujące się w autobusach przyciski przeznaczone dla podróżujących oraz jak i kiedy z nich korzystać, a także jak prawidłowo odczytać rozkład jazdy. Dzieci miały też okazję obejrzeć kolekcję modeli autobusów, której posiadaczem jest Krzysztof Miksa.

Po spotkaniu pracownicy MZK rozdawali uczestnikom gadżety promocyjne, m.in. kubki i magnesy, ale także opaski odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo dzieci w trakcie poruszania się po ulicach po zmroku.

Do pomysłodawców akcji zgłaszają się już kolejne placówki chętne do przeprowadzenia u siebie niecodziennych zajęć edukacyjnych. Zainteresowanych jest tak wielu, że mogą potrwać nawet do końca bieżącego roku szkolnego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Bonifacy 11.11.2019 17:55
Cały czas ta praca i pasja a gdzie ten styl życia? Za 2900 na rękę raczej ciężko.

Jo 09.11.2019 00:18
Obserwuję to jako mieszkaniec i premia się należy. Kawał dobrej roboty.

Reklama
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w GastronomikuJuż jutro finał „Ninja Warrior Polska”!  Na starcie Wiktor WójcikMożliwość zawarcia porozumienia na spłatę zadłużenia (Ugody)Pompy ciepła vs. tradycyjne systemy ogrzewaniaMinister finansów: nakłady na ochronę zdrowia są priorytetem rząduRemis na obcej ziemi
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama