Pobiegli dla Niepodległości

  • 12.11.2019, 12:16
  • Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
Pobiegli dla Niepodległości
11 listopada 2019 roku na placu Kościuszki odbyły się uroczyste obchody Dnia Niepodległości. Ich częścią był również tradycyjny już Tomaszowski Bieg Niepodległości. W jubileuszowej, XV edycji biegu wzięła udział rekordowa liczba 900 biegaczy. Wśród nich znaleźli się uczniowie tomaszowskich szkół, przedstawiciele zakładów pracy, stowarzyszeń, samorządowcy oraz osoby indywidualne.

Głównymi organizatorami biegu była Grupa nieformalna DLA NIEPODLEGŁEJ oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. przy wsparciu Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz., Komendy Powiatowej Policji, Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, Związku Harcerstwa Polskiego, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Straży Miejskiej oraz Stowarzyszenia Azyl.

Przed biegiem uczestnicy otrzymali pamiątkowe białe i czerwone czapeczki, które ufundowane zostały w ramach realizacji projektu „Tomaszowski Bieg Niepodległości” przez grupę nieformalną DLA NIEPODLEGŁEJ, dzięki środkom finansowym pochodzącym z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Po zakończonym biegu rozlosowano upominki przekazane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz. oraz Miejskie Centrum Kultury, które wręczyła zastępca prezydenta miasta Izabela Śliwińska.
 

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!
! 12.11.2019, 21:23
Czy dziewczyna w czerwonej czapce z daszkiem, na głównym zdjęciu ilustrującym tekst biegnie w koszulce I LO?

To jest coś wspaniałego! Bez przymusu, z własnej woli (w sumie to samo :), ale warto podkreślić), Z WŁASNEJ WOLI zakłada t-shirt z logiem szkoły z którą czuje się związana.

Po prostu piękne!

Pozostałe