Msza "ostatniej szansy"

  • 12.11.2019, 12:46
  • Joanna Sztymelska
Msza "ostatniej szansy"
W kościele pw. św. Rodziny przy ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim, w każdą niedzielę o godzinie 19.00 odprawiane są msze święte "ostatniej szansy".

Msza "ostatniej szansy" to ostatnia msza święta odprawiana w danym dniu w naszym mieście. Tak było też 10 listopada 2019 roku. Była to msza w dniu poprzedzającym obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego rozpoczęła się pieśnią patriotyczną "Boże cos Polskę". 

Mszę odprawił ksiądz Piotr Stępień. Mówił o patriotyzmie, o czasach niewoli i o tym, że teraz żyjemy w wolnym kraju dzięki tym, którzy o tę wolność walczyli. Młodzież działająca w Oratorium Młodych, jak zawsze przygotowała widowiskową scenkę. Trzej Oratorianie wcieliło się w wędrujące dusze. 

 

Do komunii świętej  czasie mszy "ostatniej szansy" może przystąpić każdy. Te osoby, które nie mogą przyjąć komunii krzyżują ręce i otrzymują błogosławieństwo. 

Ksiądz Piotr Stępień zaprosił wszystkich na mszę świętą za zmarłych nauczycieli, która odprawiona zostanie 14 listopada 2019 roku o godzinie 13.00  kościele pw. św. Rodziny przy ulicy Niskiej. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe