Dwie ważne rocznice

  • 14.11.2019, 09:10
  • Joanna Sztymelska
Dwie ważne rocznice
W 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w gminie Ujazd odbywały się uroczystości poświęcone tej patriotycznej rocznicy. Mieszkańcy świętowali także setną rocznicę utworzenia szkoły w Ujeździe, która powstała w 1919 roku.

Organizatorami uroczystości byli: Artur Pawlak - Wójt Gminy Ujazd, gen. Adam Marczak - dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, którego w Ujeździe reprezentował zastępca pułkownik Sławomir Rutowicz i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte - Krzysztofa Knap-Misztal.

W czasie uroczystości odsłonięta została tablica upamiętniająca setną rocznicę powstania szkoły w Ujeździe. Tablice odsłonili: Krzysztofa Knap-Misztal, Artur Pawlak i przedstawiciel samorządu uczniowskiego Wiktor Karczewski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Następnie delegacje składały wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem Powstańcom Obrońcom Westerplatte z Ujazdu i Męczennikom Nauczycielom z Gminy Ujazd. 

Uroczystość uświetnił udział Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Odczytany został apel poległych a po nim Kompania Honorowa oddała salwę honorową. 

Hymn państwowy i pieśni patriotyczne śpiewał chór Ambitus, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe pod kierunkiem Zdzisława Odrobiny. Spotkanie poprowadził Jarosław Cielebon - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.m.
T.m. 19.11.2019, 11:12
Piekne zdjecie,dzialeczki sprzdane?
Ajdejano
Ajdejano 17.11.2019, 13:07
Brawo! Wójt Gminy Ujazd wie, co to znaczy lokalna polityka. Jest to facet na odpowiednim poziomie: inteligencji i wyczucia społeczno-politycznego.
Jednym słowem: to jest Gość na właściwym poziomie, tzn. na takim, jakiego oczekują mieszkańcy gminy
Niewiadów
Niewiadów 18.11.2019, 08:58
Chyba nie wszyscy wyczuli nutkę ironii we wpisie Ajdejano. Ten gość nie pamięta, że Wójtem się bywa, a człowiekiem wypada być cały czas.
Ujazd
Ujazd 17.11.2019, 22:40
Znalazl sie obronca wojta:)czy ty jestes mieszkancem gminy?skoro tak to powinienes wiedziec co nieco o tym panu jak sie zachowuje jak traktuje ludzi a jesli nie wiesz to jestes jednym z przy***sow i ci pasuje ze krzywdzi ludzi dazac to tego chyba zeby mu pomnik wybudowali:)ja jestem mieszkancem gminy i mi tak jak wielu osoba sie nie podaba wiec pisze!
Ujazd
Ujazd 17.11.2019, 18:00
Poziom....hahaha jaki poziom:-)spytaj sie jego mobbigowanych pracowników o jego poziom:-)
Ujazd
Ujazd 14.11.2019, 12:58
Pierwsz raz od roku zaproszeni radni powiatowi z naszej gminy!Brawo!Szkoda ze zaden z zaproszonych gosci ktorzy byli pompowani przed wyborami sie nie zjawil!Milo zobaczyc przedstawiciela Statostwa Powiatowego.Mam nadzieje ze przedstawiciele gminy Ujazd tez beda na uroczystasciach Powiatowych kiedys:)bo slabo poki co reprezentuja nasza gmine.
Abc
Abc 18.11.2019, 08:46
Przedstawiciel Starostwa pojawił się tylko dlatego, że jest byłym nauczycielem z tej szkoły. Generalnie stosunki są chłodne, co nie dziwi po niektórych aktywnościach Wójta.
Ujazd
Ujazd 18.11.2019, 10:38
Skoro pan wojt trzyma ze starostom z opoczna to tak jest:)zenujacy typ

Pozostałe