Sto lat szkoły w Ujeździe

  • 15.11.2019, 18:39
  • Joanna Sztymelska
Sto lat szkoły w Ujeździe
W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku, w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe odbyły się uroczystości poświęcone setnej rocznicy jej powstania

Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu szkoły. Przewodniczący samorządu szkolnego Wiktor Karczewski meldunek o gotowości wszystkich uczniów do uroczystości złożył dyrektorce szkoły Krzysztofie Knap-Misztal. Spotkanie poprowadzili: Aneta Włodarczyk - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ujeździe i Jarosław Cielebon - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W czasie uroczystości statuetką Stulecia Szkoły uhonorowani zastali: Artur Pawlak - wójt gminy Ujazd, Grzegorz Wilkowski - przewodniczący Rady Gminy Ujazd, w imieniu Rady Rodziców statuetkę odebrali obecnie pełniący funkcje przewodniczącej i wiceprzewodniczącego Rady Rodziców: Anna Krzysztofik i Tomasz Sobczak. Ponadto statuetki otrzymali także: Bernard Korzeniowski - wójt gminy Ujazd w latach 1990-2001 i Włodzimierz Goździk - wójt gminy Ujazd w latach 2002-2012 i poprzedni dyrektorzy szkoły: Leokadia Kamocka-Skorupa - dyrektor w latach 1991-2004, Sława Sinkiewicz - dyrektor w latach 1999-2019, Jacek Woicki - wicedyrektor w latach 2004-2018 i Wojciech Kociemba - dyrektor szkoły w latach 1991-2007. Statuetki odebrali też Janina i Bolesław Tomczykowie. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po części oficjalnej uczestnicy mieli możliwość obejrzeć wspaniałą część artystyczną. Jarosław Cielebon, historyk regionalista, który w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe prowadzi Klub Tropicieli Przeszłości, opowiedział o historii szkoły. Usłyszeć mmożna było hostorie o tym jak szkoła powstała, w jaki sposób się zmieniała. Dyrektor GOK wymienił też nazwiska osób, które miały związek z powstaniem i zmianami, jakie miały miejsce w placówce obchodzącej swój jubileusz.

Na scenie wystąpił zespół taneczny działający przy szkole  "Ale o co chodzi" i Formacja Rewiowa "Step by Step". Piosenki wykonywali obecni i byli uczniowie szkoły. Przygotowana też została prezentacja multimedialna złożona z fotografii związanych ze szkołą. Na ekranie pokazane były zdjęcia uczniów, którzy uczęszczali do szkoły w czasie, kiedy powstawała, z czasów II wojny światowej, po wojnie i uczniów, którzy obecnie się w niej uczą. Niewykle ciekawe były też  fragmenty wspomnień absolwentów. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 19.11.2019, 16:50
Jakie pisanie - taki poziom. I o czym z takimi "pisarzami" dyskutować ....???
Ajdejano
Ajdejano 18.11.2019, 18:15
Do "Ujazd" poniżej: prośba, abyś spróbował jeszcze raz napisać swój tekst (poniżej), ale po polsku, czyli bez błędów. Przypominam, że na klawiaturze jest taki klawisz"Alt" oraz wiele innych klawiszy.
Twój wpis, to jest kretyński wpis, który obraża innych użytkowników tego portalu.
Więc: nie udawaj kretyna, chyba, że takim kretynem rzeczywiście jesteś.

Jak napiszesz po polsku - to ci odpowiem na twój wpis. Jak nie - to: spadaj!!!
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 18:56
KtoS to obraZa wszystkich na portalu upomina drugiego Zeby nie obraZaL na portalu.
Grubo.
Buziaki😎
Emigrant
Emigrant 19.11.2019, 06:11
Czyżby Ajdejano = wojt gminy Ujazd?Tak sie bardzo broni...prawda w oczy kole...ps.wojtem sie bywa a czlowiekiem jest.
Ujazd
Ujazd 18.11.2019, 21:08
Kmiot,cwok,,spadaj,kretyn, znalazl sie polonista ;)i obronca uzytkownikow tego forum:)taka internetowa gwiazdeczka
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 20:04
Ćwok. Nie gwiazdeczka.
Ujazd
Ujazd 18.11.2019, 11:54
Mam pytanie do wszystkich ktorzy sa zapatrzrni w wojta jak obrazek?czy w jakielkolwiek gminie pan wojt dedyduje czy np.dyrektor szkoly,domu kultury i wszystkich podleglych mu instytucji moze przywotac gosci?i lista osob musi byc zaakceptowana przez wojta,czy to jest normalne ze np.ktos jeat jednym ze sponsorow danej imprezy i pan wojt zakazuje przeczytania nazwiska danej osoby,czy to jest normalne?(W sumie to juz nie misi tego robic bo ludzie wiedza ze ten pan,czy ta pani nie moga byc wyczytani,pochwaleni bo pan wojt sie obrazi),czy osoby pomagajace w roznego rodzajach przedsiewziexiach powinny byc wypraszane bo pan wojt jak sie dowie to bedzie niedobrze,Sporo osob to cztajacych wie o co chodzi ale nie odezwie sie bo pan wojt zwolni z pracy,nie da dotacji itd itp.I to nie jest moja zazdrosc bo fajnie jest robic dobre rzeczy,tylko czy na robienie dobrego w gminie ma wylacznosc pan wojt?a czy ludzie ktorzy maja inne zdanie przez wojt maja byc kopani ,wykluczani i na kazdym kroku ponizani?niestety wielu ludzi bierze w tym procederze udział, ale co tam slabego mozna skopac:(
Niewiadów
Niewiadów 18.11.2019, 09:01
A czy inne gminy mają tak rozbudowany Dział Promocji Wójta w urzędzie i gazetę lokalną z tą uśmiechniętą buzią na każdej stronie?
T.m.
T.m. 18.11.2019, 10:35
Gazetka wychodzi po tygodniu wychodzi ta sama gazetka ze streszczeniem pierwszej i propaganda sie kreci:)jak cos sie dzieje w gminie to wyglada tak;za tydzien jest impreza ,juz jutro jest impreza,jest impreza,jeszcze raz jest impreza,byla impreza,coz za wspaniala byla impreza,alez byla impreza;,przezyjmy to jeszcze raz:)
Ajdejano
Ajdejano 17.11.2019, 13:19
Do "Tomaszowianin" : ty, kmiocie jeden, musisz dołączyć do huru tych zawistnych polaczków ?!
Coś ciebie uwiera w kieszeni, czy może w twoim móżdżku. Czujesz potrzebę bycia takim lokalnym, bezinteresownym ćwokiem ?! Jeżeli - tak, to odpuszczam - ćwoku.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 19:01
Chóru nie huru. Pouczasz innych w kwestii ortografii to sam jak masz wątpliwosci zaglądaj w słownik albo w google.
T.m.
T.m. 17.11.2019, 16:34
Ajdejano troche kultury,nie ublizaj prosze panu tomaszowianinowi cos ciazy wiec pisze ty we wszystkich tematach zgrywasz szefa?mozna mu kulturalnie odpowiedziec?Ma racje chce sie dowiedziec kto za to placi?mysle ze jakbys mieszkal w gminie mobbingowanej przez wojta to byc siw nie odzywal.
Ujazd
Ujazd 16.11.2019, 16:41
Czy zaproszeni goscie dopisali?bo nie widze wielkich nazwisk wspierajacych gmine;)
Tomaszowianin
Tomaszowianin 15.11.2019, 20:41
Żadnego innego wójciny z naszego powiatu ten portal nie pokazuje (promuje) jak tego z gminy Ujazd.Ciekawe ile pieniedzy z gminnej kasy idzie na jego celebryctwo...bo za darmo chyba nie publikuje sie tylu materiałów na portalu Nasz Tomaszów ?
G.u.
G.u. 16.11.2019, 14:58
Nie kazdy ma porcelanowe zeby ;)niczym grzesiu schetyna

Pozostałe