Ostatni moment na zgłoszenie udziału w Olimpiadzie z ubezpieczeń społecznych

  • 15.11.2019, 09:25
  •  Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego
Ostatni moment na zgłoszenie udziału w Olimpiadzie z ubezpieczeń społecznych
15 listopada – to ostatni dzień, w którym szkoły ponadpodstawowe mogą zgłosić swoich uczniów do udziału w Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Olimpiada jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

W ramach projektu Lekcje z ZUS, przeprowadzane są 4 lekcje, z których uczniowie dowiadują się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia nam przysługują kiedy jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak prowadzić firmę, opłacać składki i  kontaktować się z ZUS-em elektronicznie. 

Zachęcamy nauczycieli liceów, techników i szkół zawodowych do przeprowadzenia lekcji o ubezpieczeniach. Oferujemy bezpłatne materiały dydaktyczne w postaci prezentacji i filmików, zeszyty ze scenariuszami lekcji  i szkolenia dla nauczycieli. Zapewniamy też bezpłatne zeszyty ćwiczeń dla uczniów.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 15 listopada. Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy odbędzie się 2 grudnia br. Uczniowie dostaną we własnych szkołach do rozwiązania test z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna  w drugim etapie Olimpiady, tzw. wojewódzkim. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkolna reprezentacja, która jako jedyna z województwa pojedzie na ostatni, krajowy etap Olimpiady w Warszawie. Na laureatów Olimpiady czekają indeksy niektórych uczelni oraz nagrody rzeczowe.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji projektu, najlepszym zespołem, który reprezentował województwo łódzkie na Olimpiadzie w Warszawie, były uczennice I Liceum Ogólnokształcącego z Wielunia.

Zgłoszenia do Lekcji z ZUS i Olimpiady można przekazywać koordynatorom ds. edukacji, których adresy i telefony można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat projektów edukacyjnych ZUS. 
 
 

 Monika Kiełczyńska Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe