Lechia kończy rundę w strefie spadkowej

  • 17.11.2019, 20:47 (aktualizacja 21.11.2019, 09:28)
  • SportTm
Lechia kończy rundę w strefie spadkowej
W niedzielę o godzinie 11.15 piłkarze Lechii w meczu 17. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi, w Łowiczu zmierzyli się z lokalnym zespołem Pelikana.

Dwa remisy i sześć porażek tak wyglądał bilans Lechii w ostatnich ośmiu spotkaniach ligowych. Impas zielono – czerwonych trwa, ale po ostatnim meczu ze Świtem, w którym drużyna pokazała się z dobrej strony liczyliśmy na pozytywne zakończenie rundy w wykonaniu naszej drużyny.

Zadanie jednak nie należało do tych z najłatwiejszych, gdyż  gospodarze w tym sezonie grają solidnie. Co prawda Łowiczanie nie potrafili w tym sezonie wygrać meczu z czołowymi drużynami tabeli trzeciej ligi, ale potrafią wygrywać pojedynki z ligowymi średniakami, czy też z zespołami z dolnej części zestawienia i dlatego po szesnastu kolejkach Pelikan plasuje się w tej wyższej połowie tabeli (8 miejsce).  

Największą bronią Pelikana w tym sezonie jest bramkostrzelny Damian Warchoł, który dotychczas trzynastokrotnie wpisywał  się na listę strzelców, co zaowocowało pozycją wicelidera klasyfikacji.

Dobrą formę z tego sezonu napastnik potwierdził już w początkowych minutach gry, kiedy to w 9 minucie postanowił zaprezentować miejscowej publiczności swoje nieprzeciętne umiejętności strzeleckie. Bramki jednak nie obejrzeliśmy, gdyż futbolówka nie znalazła drogi do do bramki pilnowanej przez Mateusza Awdziewicza.

Dwie minuty później  Warchoł po raz drugi stanął do pojedynku z naszym bramkarzem i  tym razem to zawodnika Łowicza okazał się górą. Od 11 minuty przegrywaliśmy 0:1, a strzelec awansował na pozycję lidera w statystyce „strzelcy” i dzisiaj dzieli ją z byłym zawodnikiem Lechii,  obecnie graczem Sokoła Aleksandrów Łódzkim -  Bartłomiejem Maćczakiem.

W 36 minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Głowiński. W szeregach gospodarzy nastąpiła zmiana, a na murawie pojawił się Dawid Kieplin, który w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 reprezentował barwy tomaszowskiego klubu, notując wówczas trzy trafienia w 16 meczach.

Lechia starał się rozbić silną defensywa rywala, ale to gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową  stratą.

W drugiej części gry Daniel Myśliwiec szukał nowych rozwiązań. W 57 minucie nastąpiła więć podwójna zmiana w naszych szeregach. Murawę opuścili: Marcioch i Kania; a zastąpili ich: Snopczyński oraz Lewiński. Zmiany rezultatu to nie przyniosło. Ostatecznie przegrywamy dziewiąty pojedynek ligowy w tym sezonie i rundę kończymy w strefie spadkowej, na  słabym, szesnastym miejscu.

Do zakończenia tegorocznej jesienni pozostał mecz pomiędzy Sokołem Ostródą, a rezerwami Legii Warszawa, który w pierwotnym terminie (16 listopada) został odwołany i odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Pelikan Łowicz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (1:0)

Bramka: Damian Warchoł 11’

Pelikan Łowicz: Orzeł – Białas (69’ Kruk), Głowiński (36’ Kieplin), Kaczorowski, Kowalczyk – Piekarski, Pomianowski (85’ Mycka), Wawrzyński, Wyszogrodzki , Warchoł, Żółtowski

Lechia Tomaszów: Awdziewicz – Cyran, Jakubczyk, Bąkowicz, Kania (57’ Lewiński), Kaproń, Pawlik (80’ Giełzak), Peda, Wuwer (75’ Przedbora), Szymczak,  Marcioch (57’ Snopczyński)

SportTm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 19.11.2019, 16:42
Do tego od "." z godziny 21:48 wczoraj (na różowo).
Po pierwsze: na swoje życie nie narzekam. Pracowałem różnie: jako urzędniczyna (czasem ważny, czasem mniej ważny), miałem i mam własną firmę, mam własną rodzinkę i dlatego myślę, że chyba jednak nie mam "zje..." życia.

Po drugie: wiagry nie muszę stosować, wystarczy mi wywar z dyszla lub (ostatecznie) mleko z gipsem.

Po trzecie: cytat z twojego wpisu:
"Kolejny wyznawca Wolskiego i jego pieniędzy. W d.. sobie wsadz jego pieniądze. Przez kilka ładnych sezonów Lechia miała kasy pod sufit a caly czas nie potrafiła awansować do II ligi. Średnio wykształcona małpa zrobiła by awans z takim budżetem w góra dwa sezony. Masz pojęcie o tych sprawach jak ja o astronomii."

Więc skup się trochę umysłowo (jeżeli możesz to zrobić) i wydukaj nam: dlaczego, mimo tak dużej kasy w przeszłości, Lechia i tak dołowała.
Czyli "Średnio wykształcona małpa" wykorzystałaby te kasiorkę, a Lechia tego nie wykorzystała ......???
To oznacza parę możliwości: albo debilami byli piłkarze, albo debilami byli trenerzy tych piłkarzy.
Oczywiście, debilami mogli być też i sponsorzy, którzy wywalali kasiorę na debilowatych piłkarzy i trenerów.
Jako ostatnich w tej kolejce, ustawiam działaczy klubu, bo oni też powinni wcześnie reagować na piłkarski syfilis. Dlatego teraz miasto, powinno w trybie natychmiastowym (poprzez Zdonka) zrobić rewolucję: wyrzucić paru piłkarzyków, wyrzucić trenera i przedstawić sprawę jasno: Tomaszów to miasto z 60-ma tysiącami ludzi. Jeżeli nie będzie dobrej piłki (minimum III liga) - kończymy wydawanie kasy na to badziewie.
IV liga i A-klasa, to jest dobre dla miasta Wolbórz , a nie dla Tomaszowa.

Ciekawe: co ty na to - człowieczku .......????
,
, 19.11.2019, 06:59
Proponuję trochę skrócić tytuł artykułu na "Lechia kończy się"
Rks
Rks 18.11.2019, 20:08
Co miało nie byc?
Spolka, kasa , sponsorzy!!!!
Ludzie. Przecież to Witko wszystko rozwalił !!!!
Jak mógł puścić takiego Sponsora!!!!
A co moze Zdonek jak kasa pusta !!!!!
Moze. Brać kase co miesiac, udawać ze deszcz pada, jak mu ludzie plują w twarz.
Karuzela sie kręci, Witko ma stołek, Zdonek tez, a Lechia.
W *** majaLechie.
A za 4 lata znów sie naklamie, tępy lud wybierze.
Juz po Lechii, przykro pisać, ale taka prawda.


Ajdejano
Ajdejano 18.11.2019, 18:00
Jeszcze dorzucę drobiazg do mojego wpisu poniżej: DOBRE CHĘCI p. Wolskiego, nie wynikały z ukochania przez Niego tomaszowskiej piłki i samego Tomaszowa, ale głównie ze zwykłego biznesu. I to jest NORMALNE w każdym biznesie (czasem, rzeczywiście dochodzi jakiś element lokalnego patriotyzmu). Jednak, każdy sponsor oczekuje "czegoś-tam" w zamian..... - prawda?? Najpierw porządnej gry drużyny, a co było z Lechią ?! Jedna wielka bryndza. Dalej - nie będę się rozdrabniał.
.
. 18.11.2019, 21:48
I żeś się chłopie znowu pojawił.. Jak ty musisz mieć zje.. życie że musisz sobie odreagować na tomaszowskim portalu to ja nie wiem. Wiagra już nie wystarcza? Kolejny wyznawca Wolskiego i jego pieniędzy. W d.. sobie wsadz jego pieniądze. Przez kilka ładnych sezonów Lechia miała kasy pod sufit a caly czas nie potrafiła awansować do II ligi. Średnio wykształcona małpa zrobiła by awans z takim budżetem w góra dwa sezony. Masz pojęcie o tych sprawach jak ja o astronomii.
Ajdejano
Ajdejano 18.11.2019, 17:41
Do "Kers" na różowo.
"Miszczu", piszesz tak (cytat): "Ten klub jeszcze parę lat temu cykał jak szwajcarski zegarek . Naprawdę nie widzisz że ta cała miernota zaczęła się wraz z pracą Zdonka . Kuźwa zobacz co było jak byli prezesami Goździk i Juda , naprawdę nie widzisz różnicy ?"

Teraz ode mnie:
Tak !!! Naprawdę - widzę wielką różnicę!!! Jednak, nie poprzez zmianę prezesa, tylko poprzez rzucenie w cholerę sponsorowania tego piłkarskiego badziewia przez Wolskiego.

Więc, nie wychwalaj tych poprzednich prezesów, bo to sponsorowanie, to nie była ich zasługa, tylko DOBRE CHĘCI p. Wolskiego.
Skończył się p. Wolski - skończyła się kasiorka i skończyło się dobre granie!!!

I poprzedni prezesi nic do tego nie mieli. Więc, zostaw w cholerę jasną tego Zdonka i nie wychwalaj tych Jego poprzedników, tak jakbyś nie wiedział o co tutaj chodzi.

PS. Nawet wiem (a może tylko się domyślam...??), dlaczego facet - jak najbardziej w porządku, czyli PAN WOLSKI, wycofał się zarówno z Lechii, jak i z całego tomasiówka...??
Jak nie wiesz - napisz do radia Erewań.

Pozdrowienia od starego czekisty.
Kers
Kers 18.11.2019, 18:20
Nic nie zrozumiałeś , a szkoda .
Ajdejano
Ajdejano 18.11.2019, 15:44
Do "Kers" i do innych.
Chłopie: nie czepiaj się p. Zdonka, bo to nie On przegrywa mecze, tylko piłkarze. I to oni są badziewiakami, a nie On.

Nie ma kasy dla tych "zawodowców" ?! To jakiś absurdalny zarzut pod adresem p. Zdonka.

A niby, dla kogo On ma żebrać kasę od jakichkolwiek sponsorów?! Dla tych kompletnych piłkarskich dyletantów?! Na podstawie dennej gry tych totalnych badziewiaków ?!

Nie podoba się tym piłkarzykom-miernotom w III lidze?! Będą grać w IV lidze, a za dwa lata w klasie A.
Kers
Kers 18.11.2019, 16:51
Nie czepiaj się Zdonka ? Wiesz o czym piszesz ? To kto jest odpowiedzialny za to badziewie ? Kto pozatrudniał takich zawodników , takich trenerów ? Ten klub jeszcze parę lat temu cykał jak szwajcarski zegarek . Naprawdę nie widzisz że ta cała miernota zaczęła się wraz z pracą Zdonka . Kuźwa zobacz co było jak byli prezesami Goździk i Juda , naprawdę nie widzisz różnicy ?Oni jakoś potrafili ogarnąć kasę to może niech ta miernota też tyłek ruszy póki jeszcze jest do czego . Kolego od tego jest prezes w klubie bo według mnie bez niego było by tak samo albo i lepiej bo przynajmniej by się tam nie pętał , nie przeszkadzał i nie trzeba by mu płacić , a jego wynagrodzenie można przeznaczyć na działalność klubu . Może warto posłuchać co o nim sądzą pracownicy klubu , jakie mają zdanie o prezesie . Zamiast pisać bzdury polecam Ci rozmowę .
Didier
Didier 18.11.2019, 14:20
Ciekawe skąd w składzie znalazł się Cyran, bo na boisku go nie było, tylko Świątczak grał, na zasadzie kopiuj- wklej z DŁ i Łódzkiego Futbolu
LP
LP 18.11.2019, 22:05
Cyran ma.kontuzje
Jonny the Ripper
Jonny the Ripper 18.11.2019, 12:55
Po pierwsze - skoro mają tak grać to niech lepiej w ogóle nie grają! Zamknąć ten pseudo klub w chorobę, a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone dać na dożywianie biednych dzieci, albo na przybory szkolne!
Po drugie - stadion i całą infrastrukturę wynająć prywaciarzowi (na dogodnych dla miasta warunkach) - może w chwili gdy klub będzie miał zarabiać, a piłkarze mieć wyniki coś by się ruszyło bo tak to te patałachy grają taki piach, że szkoda gadać!
Po trzecie - ktoś MUSI ponieść odpowiedzialność za obecny stan rzeczy, najlepiej finansową! Osobę, która doprowadziła całość do nędzy winno się potraktować w ten sposób, że zakaże się jej jakiejkolwiek możliwości pracy jako zarządca spółek/instytucji publicznych!
LP
LP 18.11.2019, 22:07
Pseudo to Ty jesteś, moze pseudo nikim.
Daruj sobie te wypociny i.odpierwiastkuj sie od LECHII.
.
. 18.11.2019, 21:53
Ty masz pojęcie na czym polega rywalizacja w ligach? No to krótka lekcja dla słabo lapiacych. Zawsze znajdą się drużyny które będą biły się o awans, o środek tabeli i walczące o utrzymanie. Na tym polega RYWALIZACJA! Nie zawsze jest tak, że masz to czego oczekujesz. Nawet jak idziesz do kina na *** film po obejrzeniu fajnego trailera. Ale jak jesteś fanem reżysera,/aktora tego filmu to pójdziesz i na kolejny jego film. Jak kochasz klub to pójdziesz na następny mecz.
Kers
Kers 18.11.2019, 11:07
Panie prezesie Zdonek człowieku sukcesu co pan na to ? Może swoją karierę działacza sportowego trzeba było zacząć od B klasy ? Naprawdę Lechia musi spaść? Może trzeba pogonić tego prezesine póki jeszcze jest czas a zatrudnić kogoś z kompetencjami i kontaktami . Kogoś kto będzie w stanie to ogarnąć. Jak spadniemy z 3 ligi to polecimy dalej i znowu będzie A klasa .
juo
juo 18.11.2019, 09:05
Pewnie się utrzymają jakoś i tak co roku będzie gra o utrzymanie. Pisałem już dawno o tym że w TM nie ma kasy i atmosfery na dobrą piłkę . Oby grali zawsze w tej 3 lidze.
.
. 18.11.2019, 21:56
Nie ma atmosfery? Pokaż mi drugi klub w III lidze gr I, oprócz Radomska, który dopinguje na wszystkich meczach u siebie i na wyjeździe swoją drużynę. O frekwencji na meczach nie piszę bo to osobny temat.
Majtek
Majtek 18.11.2019, 07:27
Słabo to wygląda, ale dajmy szansę "nowemu" trenerowi.
Realista
Realista 18.11.2019, 06:58
Spokojnie, chłopaki cofnęli się, by na wiosnę zaatakować z rozpędu... awans do IV ligi. Wczorajsze 1-0 z pelikanami to najniższy wymiar kary.
Odwróć tabelę
Odwróć tabelę 17.11.2019, 23:22
RKS prawie na czele!
płetwonurek
płetwonurek 17.11.2019, 23:19
Dno! Muł i wodorosty!
No to wszyscy razem, głośno:
No to wszyscy razem, głośno: 17.11.2019, 23:09
Nic się nie stało! Niedojdy, nic się nie stało!
Kibic
Kibic 17.11.2019, 21:46
Tak jak mówiłem kilka tygodni wcześniej, to jest realne miejsce Lechii - strefa spadkowa.

Pozostałe