Bolesna strata punktów

  • 17.11.2019, 21:10 (aktualizacja 21.11.2019, 09:34)
  • SportTm
Bolesna strata punktów
Za nami dziesiąta kolejka siatkarskiej pierwszej ligi. Po wygranym 3:0 meczu z Gwardią Wrocław w sobotę  (16 listopada) podopiecznym trenera Bartłomieja Rebzdy przyszło się zmierzyć z dziewiątym zespołem ligi MCKiS Jaworzno.

Jaworzanie w ośmiu dotychczas rozegranych meczach zanotowali 4 zwycięstwa i 4 porażki. Rywal wygrał w nich łącznie 17 setów, a czternaście padło łupem rywali. Lechia po słabym początku sezonu zaczęła piąć się w górę tabeli i pierwszy set sobotniej gry pokazał że forma naszych graczy z tygodnia na tydzień rośnie. Wygrana 25:17 w pierwszym secie zapewniła nam prowadzenie 1:0

W drugiej odsłonie kibice zgromadzenie w „samochodówce”, byli świadkami wyrównanej rywalizacji, w której partia zakończyła się grą na przewagi. Po 27 minutach sportowych zmagań, w lepszych nastrojach byli jednak goście, którzy wygrali set 27:25 i tym samym wyrównali stan rywalizacji. Set trzeci i czwarty przebiegał pod dyktando gości. Oba sety kończymy porażkami 19:25 i ostatecznie przegraną w meczu 1:3.

Najlepszymi punktującymi siatkarzami w Lechii byli: Michał Błoński oraz Kamil Gutkowski (obaj 10 punktów). Mateusz Kończyk zdobył 8 „oczek”. W szeregach gości brylowali: Kamil Dębski (16 pkt); Karol Borończyk (13 pkt.); oraz Tomasz Pizuński (11 punktów).

Obecnie zespół z Tomaszowa zajmuje piąte miejsce w tabeli. Zwycięstwo MCKiS przesunęło Jaworzno na siódmą lokatę, ale zespół  wciąż ma zaległy mecz do rozegrania. W tabeli prowadzi Stal Nysa. Zespół Krzysztofa Stelmacha w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Drużyna z województwa opolskiego zanotowała  10 zwycięstw, tracąc w nich zaledwie sześć setów. 

W Spale zespół SMS uległ 1:3 ekipie ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (25:27; 25:22; 20:25; 25:27). 17 punktów w spotkaniu "ustrzelił" Michał Gierżon. Drugim strzelcem zespołu w tym meczu był Przymysław Kupka (16 punktów). 

KS Lechia – MCKiS Jawrzno 1:3 (25:17; 25:27; 19:25; 19:25)

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sylwia
Sylwia 19.11.2019, 13:55
ŻEGNAJ HALO DO SIATKÓWKI, żegnaj Hotelu dla siatkarzy przy Strzeleckiej. Ileż można mieć niespełnione marzenia, ileż można czekać?
Tytus
Tytus 18.11.2019, 18:18
Trener powinien ''grać'' z drużyną i reagować na wydarzenia na parkiecie, a tu prawie zero zmian tylko ''modlitwa że się uda''. Polecam obejrzeć reakcje trenera Czarnych Radom w meczu z Zaksą, przegrali, ale trener widział co się dzieje,grał z drużyną i dzięki świetnym zmianom mieliśmy wyśmienite widowisko.
żuk obserwator
żuk obserwator 18.11.2019, 20:15
O czym marzysz, człowieku? Trenerowi Rebździe czasami przydałaby się jakaś leżanka. Mógłby się zdrzemnąć podczas meczu.
Ajdejano
Ajdejano 18.11.2019, 15:31
Po pierwsze: nie "jaworzanie", tylko "jaworznianie" (od słowa Jaworzno).
Po drugie: oglądałem tego trenera Lechii na paru meczach. I widać, że facet nie wnosi zbyt dużo do gry. Prawda jest jedna: nie ma kasiory, nie ma dobrej gry.

To jest "tylko" I liga, ale to RÓWNIEŻ jest to liga ZAWODOWA - panowie z JOKI i z innych sponsorów.
Polska siatkarska ekstraklasa, to jedna z najlepszych lig NA ŚWIECIE. To rozciąga się również na niższe ligi.
Więc, Wy-sponsorzy, myśleliście że za złotówkę osiągniecie splendor wielkich sponsorów ?!
Błąd w myśleniu.
LP
LP 18.11.2019, 22:15
Widzę ze znawca Ajdenicosc zna budzety wszystkich sekcji sportowych w mieście....żal Cie niejaki człowieku czytac
Kibic
Kibic 18.11.2019, 18:08
Czepianie sie sponsorów ze z wlasnej woli wykladaja wcale niemale pieniadze na utrzymanie klubu jest conajmniej nie na miejscu. Takze prosilbym jako kibic Lechii o powstrzymanie sie od takich komentarzy. Co oznacza brak sponsorow i pieniedzy swietnie pokazuje przyklad Lechii pilkarskiej.( ktorej tez mocno kibicuje). Pozdrawiam
LP
LP 18.11.2019, 22:11
Ten caly Ajde coś tam,cos tam to flustrat i fachowiec we wszystkim. Konwersacja z nim to jak kopanie sie z koniem.
Szkoda prądu .
Pzdr kibicow siatkówki
...
... 19.11.2019, 07:04
Większego "flustrata" na tomaszowskim forum nie widziałem niż szanowny LP frustrat.
Kibic
Kibic 18.11.2019, 22:40
A ty obrońco tragedii z komedią zanim coś napiszesz sprawdź w słowniku "flustracie" jeden :)
kibic
kibic 18.11.2019, 13:05
Bolesna porażka również dla nas kibiców, czy zdołają się jeszcze poderwać do góry???
K.S
K.S 18.11.2019, 09:01
Polecam trochę przyłożyć się do pisania materiałów sportowych. Krótki artykuł a błędów sporo. Najlepszy wynik ;-) 3-1
rozgonić to dziadostwo!
rozgonić to dziadostwo! 17.11.2019, 23:02
Nasi siatkarscy gwiazdorzy przeczuwali, że w niedzielę piłkarze Lechii przerżną w Łowiczu, więc profilaktycznie dalu się obić przeciętniakom z Jaworzna. Żeby futbolistom nie było smutno. To się nazywa solidarność!
Kibic
Kibic 17.11.2019, 21:43
"4 zwycięstwa i 4 remisy" - od kiedy to w siatkówce są remisy? :)
Siatkarze gonią z wynikami piłkarzy, coraz lepiej... Brawo Dowództwo!
Autor
Autor 18.11.2019, 01:25
Masz łapkę w górę. Poprawione :D

Pozostałe