KRISPOL I LIGA: Chrobry Głogów za silny dla Lechii

  • 24.11.2019, 00:42 (aktualizacja 28.11.2019, 08:14)
  • SportTm
KRISPOL I LIGA: Chrobry Głogów za silny dla Lechii
23 listopada o godzinie 18 siatkarze Lechii rozpoczęli pojedynek 11. kolejki siatkarskiej KRISPOL I LIGI. Podróż do Głogowa na mecz z lokalnym klubem Chrobry, nie okazała się jednak dla podopiecznych Bartłomieja Rebzdy zbyt szczęśliwa.

Tomaszowianie  do miasta położonego nad Odrą pojechali już bez drugiego rozgrywającego Krzysztofa Pigłowskiego, który kilka dni temu pożegnał się z klubem, Chrobry Głogów to obecnie jednak beniaminek, który nie prezentuje zbyt wysokiej formy, więc z pewnością z Nerojem na rozegraniu wciąż byliśmy faworytem meczu. W dziesięciu dotychczas rozegranych gier, Chrobry wygrał tylko dwa, Lechia dotychczas ma bilans dodatni tj. 6 zwycięstw i 4 porażki. 

 

Pierwszy set, było mocno wyrównany, ale w końcowych fragmentach mniej błędów popełnili - wspierani przez około 400 kibiców - gospodarze tego meczu. Ostatecznie przegrywamy partię 23:25. 

 

W drugiej odsłonie Lechia zagrała tak, jak powinna grać od początku meczu z rywalem tej klasy, czyli mocno zdominować grę od pierwszych piłek. Po jednostronnym przebiegu partii, set kończymy zwycięstwem  25:13 i wyrównujemy stan rywalizacji (1:1) 

 

Trzecia część gry,  podobnie jak pierwsza, toczyła się w wyrównanym tempie. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi punktowej. Przy wyniku 23:23 rywale przełamują jednak naszą defensywę i po dwóch punktach z rzędu wygrywają set 25:23. 

 

Szans na trzy punkty do ligowej tabeli  już nie mieliśmy, jednak dwa "oczka"  wciąż były w zasięgu tomaszowian. Po dobrym początku partii, w której objęliśmy prowadzenie 7:4 wydawało się, ze cel zostanie zrealizowany. Gospodarze mozolnie odrabiali straty, by w końcowym fragmencie partii wyrównać wynik 21:21, a ostatecznie wygrać set 25:22 oraz cały mecz 3:1. 

 

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Stabrawa (16); Michał Błoński (14) oraz Karol Rawiak (13)

 

W drużynie Chrobry Głogów wyróżnili się: Wojciech Szwed (13) oraz Jan Lesiuk (11)

 

Problemem naszych zawodników bez wątpienia była zagrywka, bowiem aż 21 błędów w tym elemencie gry popełnili zielono - czerwoni. W ataku drużyna Lechii zagrała poniżej 50 procent (46.16 procent), ale dwóch z najlepszych strzelców (powyżej 10 punktów) z naszej drużyny nie uzyskało nawet 42 procent, tylko Rawiak osiągnął ten próg. 

 

Lechia obecnie zajmują szóstą lokatę w tabeli. Chrobry Głogów mimo zwycięstwa, wciąż klasyfikowany jest na dwunastej pozycji. Prowadzi Stal Nysa. 

 

CHROBRY GŁOGÓW - LECHIA Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23; 13:25; 25:23; 25:22). 

 

 

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karramba
Karramba 26.11.2019, 20:05
Cienkie bolki, psiakrew!
sztuka
sztuka 25.11.2019, 00:48
U Mickiewicza "Dziady", w Tomaszowie też dziady. Siatkarskie.
Rychu
Rychu 25.11.2019, 11:37
dołowanie do III ligi już trwa

Pozostałe