XIV Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne

  • 24.11.2019, 15:21
  • Joanna Sztymelska
XIV Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne
Trzy dni trwały w Miejskim centrum Kultury filia Tkacz, XIV "Tomaszowskie Teatralia, czyli zdarzenia sceniczne".

Organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwsze dwa dni, 21-22 listopada, obejmowały przesłuchania konkursowe. Pierwszego dnia na scenie spektakle wystawiło dziewięć, a drugiego dziesięć teatrów amatorskich. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie: szkoły podstawowe z podziałem na klasy młodsze i starsze, szkoły ponadpodstawowe i teatry osób dorosłych. Spotkania poprowadziła Agnieszka Dąbrowska z filii MOK Miejskiego Centrum Kultury.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


XIV Tomaszowskie Teatralia zostały sfinansowane z funduszy Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Honorowym patronatem imprezę objęli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.  

Występ teatrów oceniała komisja konkursowa w składzie: Michał Rzepka - reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej, Dorota Radziewicz - instruktor teatralny w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży i Grażyna Kołodziej - polonista, pedagog kulturalno-oświatowy, reżyser i instruktor teatralny teatrów dzieci i młodzieży.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W sobotę, 23 listopada, miała miejsce Gala Finałowa, w czasie której podsumowane zostały zmagania konkursowe, ogłoszone wyniki konkursu i wręczone brązowe, srebrne i złote maski. Statuetki masek od lat wykonuje w Pracowni Ceramicznej filii MOK Bożena Gajda - instruktor z filii MOK. 

Protokół odczytała Kataryna Goljat - kierownik filii MOK Miejskiego Centrum Kultury. W kategorii szkoły podstawowe brązową maskę otrzymała grupa Teatralna "Inni" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim, Grupa Teatralna "Milusińscy" ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Grupa Teatralna "Zozole" ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Srebrną maskę otrzymała Grupa "Bliżej sceny" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim, Grupa "Igrce" z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim i "Myślnik" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku. Złotą maskę otrzymały dwa teatry: "Siódemka" ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim i "Horrorek" z Miejskiego Centrum Kultury filia DOK. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyróżnienie otrzymała Sylwia Wuls z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, srebrną maskę otrzymała Grupa Teatralna "Igrce" z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK i Grupa Teatralna "Szept" z I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim, złotą maskę otrzymał Teatr do Spraw

Ciężkich działający przy Stowarzyszeniu Abstynenckim "Azyl" pod kierunkiem Janusza Dziubałtowskiego. 
W kategorii osób dorosłych srebrna maska trafiła do grup teatralnej z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, a złotą maskę otrzymała Elżbieta Ołubek z Teatru Jednego Aktora, działającego przy Miejskim Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, za monodram "Walerka" w reżyserii Elżbiety Jakóbczyk. 

Nagrody wręczały: Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Beata Stańczyk - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty  Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. 

Jak co roku Miejskie Centrum Kultury zadbało o imprezy towarzyszące konkursowi. Były to dwa spektakle teatralne. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość obejrzeć spektakl zatytułowany "Bałwanek Tiko i królowa Fruncja" w wykonaniu aktorów Teatru "Katarynka" z Gdańska. Dorośli mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru "Niepotrzebnego": Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego spektakl "Audiencja 3 czyli raj Eskimosów" Bogusława Schaeffera. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zawiedzeni
Zawiedzeni 27.11.2019, 23:30
Przykre, że wśród wymienionych nagród zapomniano wyszczególnić nagrody indywidualne za kreacje aktorskie w kategorii dorosłych... Zapomniano np. o nagrodzie dla Michała Wozniaka z grupy teatralnej "Czerwone Korale", działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach. Spektakl "Ścieżka obok drogi" w reż. Katarzyny Sołtan, powstał w oparciu o literackie wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny, poetki i sekretarki Marszałka Piłsudskiego. Michał Wozniak (na ostatnim zdjęciu), otrzymał nagrodę-Maskę z rąk Pani Wiceprezydent (na zdjęciu nagrody nie widać).
Błądzący w sieci
Błądzący w sieci 25.11.2019, 22:43
Po przeczytaniu artykułu i przejrzeniu galerii dostrzegam pewną zależność, mianowicie to, że większość statuetek powędrowało do podopiecznych MOK-u czyli pośrednio do organizatorów. Przypadek?
Tubylec
Tubylec 25.11.2019, 17:51
No wlasnie zastanawiajace, tym bardziej ze na piatkowym podsumowaniu jury chwalilo innych niz ci, ktorzy w sobote odebrali nagrody. Znowu polityka czy prywatne antypatie?
Pan Cogito
Pan Cogito 25.11.2019, 12:14
Czy nie jest zastanawiajace, ze jury nie pojawiło się na rozdaniu nagrod?
Persefona
Persefona 25.11.2019, 12:16
Być może nie zgadzali się z ustalonym werdyktem...

Pozostałe