Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP nr 6

  • 25.11.2019, 07:51 (aktualizacja 29.11.2019, 09:35)
  • M. Z.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP nr 6
 Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 są już pełnoprawnymi uczniami.  22 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste ślubowanie

Zanim uczniowie klasy piątej przejęli prowadzenie uroczystosci, dyrektor Elżbieta Wilczyńska powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli sie: wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Izabela Śliwińska, Przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Kuchta, proboszcz parafii św. Marcina - ks. kanonika Stanisław Pałkiewicz oraz oczywiście rodzice i dziadkowie.

Uczniowie klasy piątej, prowadzący ślubowanie odegrali role prezenterów Szkolnej Lokalnej Telewizji i poprowadzili program edukacyjny pt: "Jak oni się tego wszystkiego nauczyli?" W rolach głównych wystąpiły pierwszaki.

Dzieci pokazały, że znają swoją ojczyznę i są gotowe do zdobywania świata. Udowodniły również, że nie obcy im jest szkolny savoir vivre i są dobrze wychowane.

Pierwszaki poddane zostały też trzem próbom: sprawności, humoru i mądrości. Wszyscy obecni zgodnie zadecydowali, że dzieci zdały je wyśmienicie i są gotowe do aktu ślubowania.

Gdy poczet flagowy wprowadził flagę, nastąpiła ta uroczysta chwila. Pierwszoklasiści zobowiązali się być dobrymi Polakami i pilnie się uczyć, by wyrosnąć na mądrych i dobrych ludzi.

Wiceprezydent Izabela Śliwińska pasowała każdego pierwszaka na ucznia.  Zaproszeni goście złożyli najmłodszym gratulacje i obdarowali ich drobnymi upominkami. Na koniec wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku zorganizowanym przez rodziców.

Całą uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, panie: Ewa Wojciechowska i Emilia Kwaśniak.

M. Z.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe