Kierowcy MZK doskonalą swoje umiejętności

  • 25.11.2019, 20:11 (aktualizacja 30.11.2019, 13:17)
  • Mariusz Strzepek
Kierowcy MZK doskonalą swoje umiejętności
Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczął cykl profesjonalnych szkoleń dla swoich pracowników. Ich celem jest m.in. doskonalenie techniki jazdy oraz poprawa bezpieczeństwa.

W pierwszych zajęciach wzięło udział dziesięciu kierowców, ale docelowo przeszkoleni mają zostać wszyscy. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały wykładem przeprowadzonym przez firmę Solaris.

Uczestnicy szkolenia poznawali m.in. zasady prawidłowego hamowania awaryjnego, ćwiczyli hamowanie z ominięciem przeszkody, a także rozpoznawanie i unikanie niebezpieczeństw podczas jazdy w zakręcie oraz stosowanie prawidłowych czynności korygujących podczas nadsterowności pojazdu itp.

Najwięcej praktycznych umiejętności mogli zdobyć podczas jazd szkoleniowych na specjalnie przygotowanym torze, gdzie ćwiczyli jazdę slalomem, techniki hamowania na trzech powierzchniach o różnym współczynniku tarcia czy wyprowadzanie pojazdu z poślizgu. Wszystko to ma jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo pasażerów tomaszowskich emzetek.

Szkolenie przeprowadzone zostało w najnowocześniejszym w Polsce Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach k. Poznania. Odbyło się przy współpracy z firmą Solaris, a sfinansowane zostało w  80% ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 30.11.2019, 18:06
I kursy nie pomogą zimy nie ma lodu nie ma a następne rozbite
jack
jack 28.11.2019, 12:19
Po co jeździć do Poznania?, pracuje w MZK pani kierowca (kasztanowe włosy), która tak prowadzi autobus że panie mogą sobie robić makijaż i się nie pomażą , a panowie polewać wódkę do kieliszków i nie rozleją :-)
To do tej pory
To do tej pory 27.11.2019, 18:46
nie posiadali dostatecznych zasad techniki jazdy, oraz zasad bezpieczeństwa na drodze? Czyżby to są nie dokształceni kierowcy tacy z "łapanki"?
SA.
SA. 28.11.2019, 20:49
Dokształcania i praktyki nigdy za wiele.
bdk
bdk 28.11.2019, 19:42
Ciekawe ilu kierowców wszystkich pojazdów z Tomaszowa było na płycie poślizgowej? Czyżby "nie posiadali dostatecznych zasad techniki jazdy, oraz zasad bezpieczeństwa na drodze? Czyżby to są nie dokształceni kierowcy..."
kasztanek
kasztanek 26.11.2019, 06:28
byiy za komuny kursy kaskaderow autobusowych i to wraca rozbite solarisy to skutek a szkoly 3 letnie samochodowe i praktyka to pikus

Pozostałe