„Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności….”

  • 27.11.2019, 21:51 (aktualizacja 30.11.2019, 20:07)
  • Mariusz Strzepek
„Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności….”
Współczesne życie niesie za sobą wiele wyrzeczeń i niepokojów. Ludzie zapominają, że uniwersalne wartości takie, jak: dobro, życzliwość, czy braterstwo są bardzo ważne w życiu małego, czy dużego człowieka. Wartości te należy pielęgnować i kierować się nimi w życiu.

W myśl kształtowania postaw i zachowań życzliwości ludzkiej Samorząd Szkoły Podstawowej nr 13 postanowił , że czwartek 21 listopada br. będzie wyjątkowym dniem w naszej placówce. Szkoła przyłączyła się bowiem do obchodów Światowego Dnia Życzliwości i w związku z tym Samorząd Szkolny zorganizował szkolny Dzień Życzliwości. W tym właśnie dniu odbywały się inicjatywy , których celem jest wspieranie relacji ludzkich, wywołanie uśmiechu i życzliwych gestów.

A wszystko po to, aby budować dobry klimat pośród społeczności szkolnej i lokalnej. Dzięki życzliwości pracowników Radia FAMA, których gorąco pozdrawiamy, w godzinach porannych przedstawiciel szkoły złożył wszystkim mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego życzenia wszelkiej pomyślności i radości z życia. Następnie uczniowie odwiedzili przyjaciół szkoły i przekazali im szczere życzenia radości i życzliwości. W szkole członkowie społeczności również składali sobie życzenia, radośnie się pozdrawiali , obdarowywali się uśmiechniętymi buźkami, które ściągają dobro i życzliwość.

Mamy nadzieję, że życzliwość ludzka zagości w naszych sercach i będzie widoczna każdego dnia. Wierzymy w to, że dobro skierowane do ludzi powraca, a sama życzliwość jest cudownym lekiem na wszystkie problemy i bolączki , którego nie da się przedawkować.

Inicjatywę wspierały: opiekun SU p. Kinga Magiera i pedagog p. Anita Przybysz-Wójciak.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe