Andrzejki w bibliotece

  • 30.11.2019, 14:22 (aktualizacja 03.12.2019, 09:17)
  • Mariusz Strzepek
Andrzejki w bibliotece
Jest taka wyjątkowa noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem…wróżb. W "Andrzejki", czyli Dzień św. Andrzeja Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotował propozycję wspólnej zabawy dla najmłodszych.

29 listopada placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5 – z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 9. Wizyta rozpoczęła się od zapoznania dzieci z historią kamienicy rodziny Knothe. W tym zabytkowym miejscu mieści się biblioteka, w której, jak się przekonały przedszkolaki, znajduje się najwięcej książek dla dzieci.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży jest również miejscem spotkań: mali czytelnicy mogą bawić się w Pokoju Bajek, grać w gry planszowe, czytać książki oraz prasę i miło spędzać czas.

Przedszkolaki dowiedziały się, że książki poukładane są na półkach alfabetycznie by można je było łatwo znaleźć. Z ciekawością słuchały jakie panują zasady korzystania z wypożyczalni, czytelni i w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki.

Najmłodsi poznali, jakie obowiązki wykonuje codziennie bibliotekarz. W drugiej części spotkania bibliotekarki opowiadały o staropolskich obrzędach związanych z Dniem Św. Andrzeja. mali goście zapoznali się z obyczajami z książki pt. „Kontynenty: obyczaje i kultura Europa” Ewy i Andrzeja Kropiwnickich.

Następnie przyszła kolej na andrzejkowe wróżby.

Na koniec spotkania przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Wieczór andrzejkowy”.  

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe