Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 09:50
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

60 lat szkoły na Nadrzecznej

W piątek, 29 listopada 2019 roku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 im. płk. Stanisława Hojnowskiego obchodziła 60-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy księdza Popiełuszki, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Uroczystości poprowadzili: Tomasz Migała - dyrektor ZSP nr 8 i Wioletta Madej - wicedyrektor szkoły. Powitali zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta - przewodnicząc Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, oraz przybyłych absolwentów szkoły, emerytowanych nauczycieli z byłą, wieloletnią  dyrektor szkoły Ireną Nabit  

Obchody jubileuszu obejmowały szeroki program imprez i wydarzeń. Dwa tygodnie temu rozegrany został mecz absolwentów.  Odbył się też konkurs historyczny, związany z dziejami obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, zatytułowany "60 lat naszej szkoły" . W piątkowy wieczór konkurs ten został podsumowany.  Finalistkami zostały: Iwona Wąs oraz uczennica Karolina Jagiełło z klasy I b-g i Wiktoria Konewka z klasy I a-g.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


W czasie uroczystości podpisane zostały dwa listy intencyjne, dotyczące współpracy z instytucjami ważnymi dla Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszy list szkoła podpisała z Fundacją NSJ Rodzina.

Strony wyrażają chęć wzajemnej współpracy w zakresie rozwijania i umacniania wśród młodzieży szeroko pojętych wartości humanistycznych, wywodzących się z tradycji chrześcijańskich. Współpraca będzie polegała na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu wspierania zarówno finansowego jak i rzeczowego uczniów szkoły. Zakres współpracy zostanie uzgodniony przez obie strony


Drugi list intencyjny podpisany został pomiędzy szkołą, a Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim. 
 

Strony wyrażają chęć wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań na rzecz edukacji, w szczególności w zakresie utworzenia w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim mundurowej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym. "

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Dyrektor szkoły zaprasza chętnych przyszłych absolwentów klas ósmych do kontynuowania w przyszłym roku nauki w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Nadrzecznej w klasie o profilu policyjnym. Już niedługo dostępne będą szczegółowe informacje, kto i jakie warunki musi spełnić, by uczyć się w takiej klasie. 

- Jesteśmy z tej szkoły dumni. Chcemy tę szkołę wzmacniać, chcemy ją rozwijać, w związku z powyższym zapisaliśmy w budżecie powiatu na rok 2020 kwotę miliona trzystu tysięcy złotych na modernizację, remont hali sportowej, w której właśnie jesteśmy. W tej kwocie znajduje się dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki na poziomie 300 tysięcy złotych. Przeznaczyliśmy również 50 tysięcy złotych na wymianę ogrodzenia szkoły. To jest długo wyczekiwana inwestycja i w tym najbliższym 2020 roku, będzie ona zrealizowana. 

- mówił  Mariusz Węgrzynowski

Szkoła ma swój charakter. Jednym z kierunków jest "technik krajobrazu". Chcielibyśmy, żeby tutaj, wizerunkowo teren wokół szkoły nawiązywał do tego właśnie kierunku, dlatego też kolejne pieniądze, 20 tysięcy złotych w budżecie przeznaczono na poprawę wizerunku , na zagospodarowanie terenu wokół szkoły, na które zawsze brakowało tych pieniędzy. Chcemy, żebyśmy mogli się tą szkołą chwalić nie tylko w naszym powiecie, ale na terenie co najmniej województwa łódzkiego, żeby przyjeżdżali do nas uczniowie właśnie z terenu województwa i chcieli się w tej szkole uczyć

 - dodaje Starosta

Tomasz Migała serdecznie podziękował Staroście za deklarację sfinansowania w przyszłym roku tych inwestycji. Bardzo potrzebna jest szczególnie modernizacja hali sportowej. Dodatkowo z okazji 60-lecia istnienia szkoły Mariusz Węgrzynowski przekazał czek na kwotę 10 tysięcy złotych. 

W czasie uroczystości głos zabierało wielu przyjaciół szkoły. Przygotowamno też wyjątkowy program artystyczny. Udział w nim wzięli wokalnie i instrumentalnie utalentowani uczniowie III Liceum i Technikum nr 6. Wystąpił też teatr "Za kurtyną" działający od lat w ZSP nr 8. Piosenki przeplatano prezentacjami multimedialnymi, złożonymi ze zdjęć z lat minionych, które wyświetlane były na ekranie.

Absolweci i nauczyciele z dużym zainteresowaniem oglądali fotografie, na których znajdowali siebie i swoich kolegów z lat młodości. Prócz tego wyświetlony został film wyprodukowany przez uczniów klasy medialnej. Przedstawiał wypowiedzi znanych osób, absolwentów szkoły. Wśród nich: Zofia Szymańska - była wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Zarychta - b. prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Marek Kubiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Mirosław Kukliński - b. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i b. Starosta Powiatu Tomaszowskiego. W czasie uroczystości podziękowania otrzymał Mirosław Kukliński, który w czasie, kiedy likwidowany był największy zakład w naszym mieście ZWCH Chemitex WISTOM, a szkoła była własnością zakładu, będąc posłem na Sejm RP, przyczynił się do tego, że szkoła nie została zlikwidowana. 

Bardzo dobrym pomysłem było też zaproszenie absolwentek, które w czasie, gdy uczęszczały do szkoły udzielały się artystycznie, do wykonania piosenek. I tak wystąpiły byle uczennice szkoły: Patrycja Grzejszczak i Ewelina Szymańska. Gościnnie wystąpiła też Anna Gnatek. Zaśpiewała  „We Are The Champions” grupy Queen. 

W holu na pierwszym piętrze zaprezentowana została galeria zdjęć szkolnych  z 60 lat istnienia szkoły. Na drugim piętrze można było zwiedzić doskonale wyposażone laboratorium. 

A tak było 10 lat temu, kiedy obchodzony był złoty jubileusz istnienia szkoły.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Absolwent 03.12.2019 20:15
Super szkola? super dyrektor i cale grono pedagogiczne. Zycze kolejnych tak wspanialych lat.

Były uczeń 03.12.2019 19:03
Fajna szkoła dla dzieciaków. Nauczyciele z pasją, zaangażowaniem w sprawy uczniów i swoje miejsce pracy. Ciągle mówimy o pierwszym i drugim liceum a ich pomijamy. Dlaczego? Przeniosłem się kiedyś z innego tomaszowskiego LO do nich i to był najlepszy mój wybór. Zdałem bardzo dobrze maturę i pracuję jako dyrektor w zagranicznej firmie. Serdecznie polecam.

Było 03.12.2019 09:46
elegancko i z przytupem!

Reklama
Polecane
Grand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.Instruktor teatralny poszukiwanyOscarowe seanse w Kinie dla KoneserówAnimator pilnie poszukiwanyZapraszamy na występ zespołu Mali LubochnianieStudenci przeprowadzą ankietyMinister klimatu: umowa na finansowanie "Czystego Powietrza" na 6,4 mld złZapraszamy do CzerniewicKoncert Maxa MiszczykaKto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
pochmurnie

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636 Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama