60 lat szkoły na Nadrzecznej

  • 02.12.2019, 16:04
  • Joanna Sztymelska
60 lat szkoły na Nadrzecznej
W piątek, 29 listopada 2019 roku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8 im. płk. Stanisława Hojnowskiego obchodziła 60-lecie istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy księdza Popiełuszki, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Uroczystości poprowadzili: Tomasz Migała - dyrektor ZSP nr 8 i Wioletta Madej - wicedyrektor szkoły. Powitali zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Kuchta - przewodnicząc Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, oraz przybyłych absolwentów szkoły, emerytowanych nauczycieli z byłą, wieloletnią  dyrektor szkoły Ireną Nabit  

Obchody jubileuszu obejmowały szeroki program imprez i wydarzeń. Dwa tygodnie temu rozegrany został mecz absolwentów.  Odbył się też konkurs historyczny, związany z dziejami obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8, zatytułowany "60 lat naszej szkoły" . W piątkowy wieczór konkurs ten został podsumowany.  Finalistkami zostały: Iwona Wąs oraz uczennica Karolina Jagiełło z klasy I b-g i Wiktoria Konewka z klasy I a-g.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W czasie uroczystości podpisane zostały dwa listy intencyjne, dotyczące współpracy z instytucjami ważnymi dla Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszy list szkoła podpisała z Fundacją NSJ Rodzina.

Strony wyrażają chęć wzajemnej współpracy w zakresie rozwijania i umacniania wśród młodzieży szeroko pojętych wartości humanistycznych, wywodzących się z tradycji chrześcijańskich. Współpraca będzie polegała na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu wspierania zarówno finansowego jak i rzeczowego uczniów szkoły. Zakres współpracy zostanie uzgodniony przez obie strony


Drugi list intencyjny podpisany został pomiędzy szkołą, a Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim. 
 

Strony wyrażają chęć wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań na rzecz edukacji, w szczególności w zakresie utworzenia w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim mundurowej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym. "

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Dyrektor szkoły zaprasza chętnych przyszłych absolwentów klas ósmych do kontynuowania w przyszłym roku nauki w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Nadrzecznej w klasie o profilu policyjnym. Już niedługo dostępne będą szczegółowe informacje, kto i jakie warunki musi spełnić, by uczyć się w takiej klasie. 

- Jesteśmy z tej szkoły dumni. Chcemy tę szkołę wzmacniać, chcemy ją rozwijać, w związku z powyższym zapisaliśmy w budżecie powiatu na rok 2020 kwotę miliona trzystu tysięcy złotych na modernizację, remont hali sportowej, w której właśnie jesteśmy. W tej kwocie znajduje się dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki na poziomie 300 tysięcy złotych. Przeznaczyliśmy również 50 tysięcy złotych na wymianę ogrodzenia szkoły. To jest długo wyczekiwana inwestycja i w tym najbliższym 2020 roku, będzie ona zrealizowana. 

- mówił  Mariusz Węgrzynowski

Szkoła ma swój charakter. Jednym z kierunków jest "technik krajobrazu". Chcielibyśmy, żeby tutaj, wizerunkowo teren wokół szkoły nawiązywał do tego właśnie kierunku, dlatego też kolejne pieniądze, 20 tysięcy złotych w budżecie przeznaczono na poprawę wizerunku , na zagospodarowanie terenu wokół szkoły, na które zawsze brakowało tych pieniędzy. Chcemy, żebyśmy mogli się tą szkołą chwalić nie tylko w naszym powiecie, ale na terenie co najmniej województwa łódzkiego, żeby przyjeżdżali do nas uczniowie właśnie z terenu województwa i chcieli się w tej szkole uczyć

 - dodaje Starosta

Tomasz Migała serdecznie podziękował Staroście za deklarację sfinansowania w przyszłym roku tych inwestycji. Bardzo potrzebna jest szczególnie modernizacja hali sportowej. Dodatkowo z okazji 60-lecia istnienia szkoły Mariusz Węgrzynowski przekazał czek na kwotę 10 tysięcy złotych. 

W czasie uroczystości głos zabierało wielu przyjaciół szkoły. Przygotowamno też wyjątkowy program artystyczny. Udział w nim wzięli wokalnie i instrumentalnie utalentowani uczniowie III Liceum i Technikum nr 6. Wystąpił też teatr "Za kurtyną" działający od lat w ZSP nr 8. Piosenki przeplatano prezentacjami multimedialnymi, złożonymi ze zdjęć z lat minionych, które wyświetlane były na ekranie.

Absolweci i nauczyciele z dużym zainteresowaniem oglądali fotografie, na których znajdowali siebie i swoich kolegów z lat młodości. Prócz tego wyświetlony został film wyprodukowany przez uczniów klasy medialnej. Przedstawiał wypowiedzi znanych osób, absolwentów szkoły. Wśród nich: Zofia Szymańska - była wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Zarychta - b. prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Marek Kubiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Mirosław Kukliński - b. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i b. Starosta Powiatu Tomaszowskiego. W czasie uroczystości podziękowania otrzymał Mirosław Kukliński, który w czasie, kiedy likwidowany był największy zakład w naszym mieście ZWCH Chemitex WISTOM, a szkoła była własnością zakładu, będąc posłem na Sejm RP, przyczynił się do tego, że szkoła nie została zlikwidowana. 

Bardzo dobrym pomysłem było też zaproszenie absolwentek, które w czasie, gdy uczęszczały do szkoły udzielały się artystycznie, do wykonania piosenek. I tak wystąpiły byle uczennice szkoły: Patrycja Grzejszczak i Ewelina Szymańska. Gościnnie wystąpiła też Anna Gnatek. Zaśpiewała  „We Are The Champions” grupy Queen. 

W holu na pierwszym piętrze zaprezentowana została galeria zdjęć szkolnych  z 60 lat istnienia szkoły. Na drugim piętrze można było zwiedzić doskonale wyposażone laboratorium. 

A tak było 10 lat temu, kiedy obchodzony był złoty jubileusz istnienia szkoły.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Absolwent
Absolwent 03.12.2019, 20:15
Super szkola? super dyrektor i cale grono pedagogiczne. Zycze kolejnych tak wspanialych lat.
Były uczeń
Były uczeń 03.12.2019, 19:03
Fajna szkoła dla dzieciaków. Nauczyciele z pasją, zaangażowaniem w sprawy uczniów i swoje miejsce pracy. Ciągle mówimy o pierwszym i drugim liceum a ich pomijamy. Dlaczego? Przeniosłem się kiedyś z innego tomaszowskiego LO do nich i to był najlepszy mój wybór. Zdałem bardzo dobrze maturę i pracuję jako dyrektor w zagranicznej firmie. Serdecznie polecam.
Było
Było 03.12.2019, 09:46
elegancko i z przytupem!

Pozostałe