Podziękowania dla honorowych krwiodawców

  • 03.12.2019, 15:37
  • Joanna Sztymelska
Podziękowania dla honorowych krwiodawców
Przed XIV sesją Rady Powiatu Tomaszowskiego, która odbyła się w czwartek, 28 listopada 2019 roku, w sali obrad w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, podziękowano honorowym dawcom krwi z tomaszowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II.

- Z okazji jubileuszu stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża w imieniu władz powiatu tomaszowskiego, przekazujemy najserdeczniejsze gratulacje i słowa uznania za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa. Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją w naszym kraju. Podstawową misją PCK jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności wszędzie, dla wszystkich. Stulecie, to piękny jubileusz, który skłania do refleksji na temat wartości ludzkiej solidarności, empatii i chęci pomocy. W dniu dzisiejszym pragniemy szczególnie docenić propagowanie idei honorowego krwiodawstwa pośród społeczności uczniowskiej. Działalność w zakresie honorowego krwiodawstwa jest odpowiedzią na potrzeby społeczne, a zapotrzebowanie na dobro nigdy się nie przeterminuje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krwiodawcy dają cząstkę siebie będącemu  w potrzebie człowiekowi, a przecież nic to nie kosztuje. Taka postawa pozwala zachować wiarę w człowieka. Szczególnie cieszy nas, że przedstawiciele młodego pokolenia tak pięknie realizują ideę krwiodawstwa. Możecie być dumni z siebie, że w tym pędzącym i zorientowanym na jednostce świecie potraficie wykazać się ofiarnością, stanowiącą dla rówieśników przykład do naśladowania. Życzymy poczucia dobrze wypełnionego obowiązku. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na niwie krwiodawstwa

- list od Mariusza Węgrzynowskiego  Starosty Powiatu Tomaszowskiego odczytała Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...)
...) 04.12.2019, 09:02
niedługo otworzę lodówkę i będzie tam przewodnicząca rady powiatu
q
q 04.12.2019, 18:44
W jakich godzinach ta pani pracuje ? to jest ciekawe , a pensja za pracę w TTBS ???

Pozostałe