Warsztaty w ramach projektu "Łódzkie pełne kultury"

  • 04.12.2019, 20:31
  • Joanna Sztymelska
Warsztaty w ramach projektu "Łódzkie pełne kultury"
loadingŁaduję odtwarzacz...
We wtorek, 3 grudnia 2019 roku, w Miejskim Centrum Kultury, filia Tkacz, odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu realizowanego przez MCK wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, zatytułowane "Łódzkie pełne kultury".

W spotkaniu udział wzięły: Natalia Korzeniowska-Sońta - koordynator projektu Łódzkie pełne kultury i Dominika Jakubowska - koordynator działań edukacyjnych. Uczestników warsztatów powitała Anna Myszewska z Miejskiego Centrum Kultury.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieki od 7 do 12 lat, do nauczycieli i animatorów placówek kultury. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały możliwość odwiedzić Filharmonię Łódzką, teatr, ale wziąć też udział w warsztatach, które były zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury, filia Tkacz. 

We wtorek dzieci z tomaszowskich szkół podstawowych brały udział w warsztatach muzycznych, które poprowadziła Dominika Jakubowska. Dzieci wspaniale się bawiły. Bardzo ciekawa była zabawa w głuchy telefon. Najpierw imię prowadzącej przekazywane było do wszystkich po kolei uczestników. Z imienia Dominika wyszło imię Julia. Następnie zdanie wypowiedziane przez koordynatorkę, "na śniadanie jadłam bułki", dzieci zmieniły w najładniejsze butki".

Później wszyscy wybrali się na spacer, gdzie słuchali odgłosów miasta.

W najbliższy czwartek w Teatrze Wielkim w Łodzi dzieci obejrzą balet "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Dzięki organizowaniu takich projektów wielu mieszkańcy naszego miasta ma możliwość korzystać z łódzkich instytucji kulturalnych. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe