Co słychać na przystani?

  • 05.12.2019, 21:08
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Co słychać na przystani?
Prace na przystani powoli mają się ku końcowi. Tymczasem trwa porządkowanie terenu sąsiadującego z rewitalizacją. Znikają stare, nieużywane od lat domki letniskowe, które straszyły z brzegu Pilicy. Stan 6 budynków był tak zły, że ich remont był już niemożliwy.

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani w ramach RPO województwa łódzkiego. Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina  Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego.

Dotyczy on zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny jest za realizację swojego zakresu.

W Tomaszowie wykonywane są nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowywana jest zieleń, powstały węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, eksperymentarium dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

w_p
WuPe 02.02.2020, 15:02
Na czym m ma polegać system monitoringu rzeki?
V
V 12.01.2020, 17:37
Były głośne dni Tomaszowa. Mało. Za cicho. Trzeba głośniej zrobić w rezerwacie przyrody !?!?!
Edek
Edek 12.01.2020, 10:55
(Stan 6 budynków był tak zły, że ich remont był już niemożliwy.) A dlaczego?
bo dzierżawca przez 10 lat zgnoił te budynki i zapomniał remontować a nie włożył tam złotówki bardziej nastawiał się na imprezy wytaczając dystrybutor z piwem nocami przed budynek
Policzmy Wodnik
Policzmy Wodnik 11.12.2019, 02:11
Przebywanie w tym obszarze w okresie jesień - wiosną (grzewczym) często bywa bezpieczne tylko w masce p-gaz z uwagi na spotęgowany efekt smogowy , a wejście do rzeki latem tylko w kombinezonie płetwonurka z uwagi na spływającą sinicową zupkę. Sfera bezpieczeństwa to chyba tylko miesiące maj i czerwiec. Nad rzeką chyba najbardziej urokliwe ... ?Adekwatną nazwą dla rewitalizowanych przystani byłoby zapewne WAGAROWO ??. I to obudowana lokalną tradycją ?.
Pawełek
Pawełek 11.12.2019, 10:44
Ale tzn. że trzeba było jednak zaorać tą Przystań nad rz.Pilicą?
Byłeś tam w okresie IV - X w Pt-So-N w godz. popoł. Jest tam b.dużo mieszkańców i to w różnym przedziale wiekowym, min. rodzice z malutkimi dziećmi. Modernizacja pozwoli ściągnąć tam jeszcze więcej osób, które będą mogły spędzić wolne chwile w cywilizowanych warunkach. Chyba dobrze, że robi się coś takiego dla mieszkańców Tomaszowa? Może bardziej rozbuja się tam też sfera kulturalna. Kwestia odp. jeszcze promocji i inwestycji. Mieszkańcy Naszego miasta powinni mieć możliwość odpoczynku właśnie w takich miejscach, których nie ma raczej zbyt wiele.
Poza tym żadna przystań nad wodą nie jest czynna cały rok. Jest to obiekt sezonowy. Kto nie chce, niech nie odwiedza tego miejsca.
Emk
Emk 06.12.2019, 16:50
Krążą pogłoski, że część odpadów z budowy ląduje w Pilicy. Warto się przyjrzeć...
SA.
SA. 06.12.2019, 22:04
Wystaw wartę obywatelską i się uważnie przyglądaj, co masz do roboty. Tylko szeroko otwórz oczy, by nie było ściemy. I nie siej fermentu. Jak coś zauważysz to melduj.
tom
tom 06.12.2019, 14:56
To jest najbardziej trafna i pożądana inwestycja w mieście. Prosimy o dalsze takie ruchy, terenu na to jest w brud...
Ada
Ada 06.12.2019, 11:27
Nowa Muszla Koncertowa?, czy aby nie zrezygnuje się z budowy podobnej w Parku Solidarności?
Yo
Yo 06.12.2019, 18:13
Ada, wybacz, ale tak bezsensownie pytać nie wypada.
bejc
bejc 06.12.2019, 09:54
Będzie gdzie się bujnąć w niedzielę z rodzinką.Na pieszo 6 km :) w obydwie strony:)
〰
08.12.2019, 01:26
To jest wykorzystywanie potencjalu mejsca, ktory przy rzekach w Tomaszowie i w najblizszej okolicy widzieli juz ludzie 100 lat temu. Na Gustku przy Wolbórce pod koniec XIX wieku bylo ponoc letnisko z daczami zamozniejszej ludnosci.

Duze miasta teraz tez schodza nad rzeki. Przez kilka lat modne byly sztuczne plaze w centrum. W Londynie, w Paryzu byly usypywane.

Tutaj wszystko mamy natiralne.
malkontent
malkontent 06.12.2019, 08:51
Pięknie będzie... tylko ta jakoćś wody w Pilicy ( w sumie to ścieki z zalewu ).

Pozostałe