Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 22:05
Reklama
Reklama

Mikołaj w policyjnym mundurze

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, odbyły się ,,Mikołajki Służb Mundurowych” dla dzieci pracowników tomaszowskiej Policji, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej.

Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci był Święty Mikołaj, który rozdawał milusińskim prezenty. Oprócz tego ważnego gościa organizatorzy zapewnili zgromadzonym wiele atrakcji, zabaw i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział.

Każda ze służb wystawiła swoje stanowisko, prezentujące sprzęt i wyposażenie wykorzystywane do realizacji różnego rodzaju zadań. Dużą atrakcja dla dzieci była wizyta psów policyjnych, które na co dzień pomagają w służbie naszym funkcjonariuszom.

Na stoisku policyjnym każdy uczestnik zabawy mógł  z pomocą technika kryminalistyki wykonać odciski swoich palców, otrzymując w prezencie pamiątkowy certyfikat. W spotkaniu mikołajkowym oprócz dzieci, ich rodziców i opiekunów, uczestniczyli również szefowie poszczególnych służb, wśród których obecny był Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pierwszy 07.12.2019 12:51
z lewej jakby Banaś

...) 07.12.2019 10:17
dla mnie to jest ośmieszanie mundurów..ciekawe kto na takie pomysł wpadł?

Mimo, ze pobity przez warszawska Policje w 2013 roku, to jednak lubiący ich. Duzo sie zmienilo. 07.12.2019 11:03
Policja to nie jest narzedzie represji, a żywy organ Państwa Polskiego. Jego krwiobiegiem jestesmy my Polacy. Dobrze, ze cos takiego jest organizwane bo Policja pokazuje, ze nie jest od karania a od pomocy. W ostatnich latach i tak bardzo sie polepszylo, mniej pałują i szykanują mandatami a ilosc przestepstw (poza drogowymi), bardzo spadla. Gdy sytuacja tego naprawde wymaga powinni miec prawo uzycia wszelkich srodkow, ale jesnoczesnie w wiekszosci drobnych rzeczy powinn wlasnie bardziej pouczac i zachwcac do szanowania porzadku, dóbr publiczych wypracowanych przez nas wszystkich. To jest cywilozowane europejskie Państwo Polskie. W wakacje w nocy zamiatalem przed rodzinnym interesem - w ciagu godziny 5 patroli mnie minelo. Jezdza, maja oko, przewazanie pracuja porzadnie. Ze nie warcza i nie paluja za byle co jak jeszcze niedawno? Policjant to w pewnym sensie tez nauczyciel. Nie zwyrol. Z szcunkiem dla Nich!

Pięć patroli? 07.12.2019 12:29
Nie żartuj. Ja mieszkaniec Michałówka, gdyby nie konieczność zgłoszenia wykroczenia przeciwko mieniu nie znałbym do dnia dzisiejszego nazwiska dzielnicowego w tym rejonie. Chociaż wskazałem winnego, to przesłuchanie polegało na pytaniach: widział pan, złapał pan itp. Sprawa oczywiście uległa umorzeniu ze względu na na niewykrycie sprawcy.

SA. 07.12.2019 12:48
Jak nie widział, świadków brak, to jak mieli go znaleźć. Trzeba było ew. zasugerować potencjalnego sprawcę. Mieli wybierać z 62.000 mieszkańców Tomaszowa lub gminy? Dane dzielnicowego są w internecie lub wystarczyło zadzwonić na komendę i byłaby sprawa jasna. Trzeba tylko chcieć.

Chyba ktoś ze 07.12.2019 12:41
znajomych tych policjantów, którzy gdzieś tam w Polsce konfetti produkowali.

jajcaż 06.12.2019 23:33
Demokracja. Tego chcieliśmy. Ciekawe, czy ktoś widział w PRL gen. Jaruzelskiego w mundurze i szlafmycy na głowie ... nawet na "przebierańce" :-)

Dlatego 07.12.2019 00:53
PRL upadł. Nikt sztywniaków nie traktuje na dłuższą metę poważnie. Dla wszystkich, lepiej by było, jakby bawił się w Mikołaja, a nie w sowieckiego agenta, a potem jeszcze udawał zbawcę Polski. Słaba postać do naśladowania.

Vlad_Palovnick 07.12.2019 01:03
Trzymam się twych słów jak pijany płota. Jeśli masz rację, oznaczać to musi że Dzisiejszego Pierwszego Sztywniaka Kraju lada dzień przestaną traktować poważnie.

Zależy 07.12.2019 12:28
o kim piszesz, bo sztywniaków w polityce jest multum, tak jak wśród ich elektoratu.

Vlad_Palovnick 07.12.2019 12:47
Jest multum. Ale Pierwszy jest tylko jeden. Bo Pierwszy.

Elka 06.12.2019 22:55
Komedia. Czerwone czapki rozumiem a w zielonej co ? Zielono ?

Vlad_Palovnick 07.12.2019 00:58
Zielony, kolor nadziei....

Gen Italia 06.12.2019 22:48
Pamiętacie jak w filmie Barei "Rozmowy kontrolowane", facet w płaszczu pułkownika wynosił wieczorem śmieci? Żona z okna krzyczy: "Co? Łobuzy? - Nie, pedały jakieś ..." Bez komentarza ....

Nic 07.12.2019 00:55
z tego nie zrozumiałeś, a minęło 30 lat.

Żorżeta 1 06.12.2019 22:32
Pięknie mamba pięknie.... Nie otwieram już lodówki...

Vlad_Palovnick 07.12.2019 00:56
Też mam te lęki przed otwarciem...Swoją drogą czy mamba była w jakiejkolwiek innej szkole u dzieci "niemundurowych"?

Reklama
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoKlienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Dobre praktyki Ceramiki ParadyżAgresor z Szerokiej trafił do aresztu.Komunikat o przerwach w dostawie prąduWielka Gra w Statki w Galerii TomaszówMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w Gastronomiku
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama