O idei wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

  • 06.12.2019, 22:53 (aktualizacja 09.12.2019, 18:54)
  • siudzinska_lucyna
O idei wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w dniu imienin Świętego Mikołaja, uczniowie obchodzili również Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w trakcie którego młodzież, działająca na co dzień w Szkolnym Kole Wolontariatu, opowiedziała o swojej działalności na rzecz potrzebujących. Grupa wolontariuszy przygotowała ciekawą prezentację multimedialną o przeprowadzonych akcjach, ale też wystąpiła w krótkim programie artystycznym o idei dobroczynności. Przy tej okazji pani Emilia Piechna- pedagog i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, ogłosiła wyniki  konkursu plastycznego pt.  „Pomocna dłoń”.

Na zakończenie głos zabrała Lucyna Siudzińska- dyrektor szkoły, która podkreśliła, że każdy ma coś cennego i niepowtarzalnego, czym może podzielić się z drugim człowiekiem. Przypomniała uczniom, że wolontariat do nie jest praca za darmo, ale powołanie do czynienia dobra i jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. Życzyła szkolnym wolontariuszom umiejętność dostrzegania wokół ludzi potrzebujących, wytrwałości i niesłabnącej wiary w sens swojej pracy.  Podziękowała im za otwartość i chęć działania. Słowa ogromnego uznania skierowała też w stronę pani Emilii Piechny i pana Marcina Rybaka, którzy na co dzień organizują akcje pomocowe i  opiekują się wolontariuszami w Szkole Podstawowej nr 3.

 

 

siudzinska_lucyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe