"Księżniczką być" - Konkurs Makijażu Artystycznego

  • 09.12.2019, 08:28
  • Joanna Sztymelska
"Księżniczką być" - Konkurs Makijażu Artystycznego
W sobotę, 7 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się czwarty już Konkurs Makijażu Artystycznego pt. "Księżniczką być".

W tym roku udział wzięło 12 par ze szkół ponadpodstawowych z naszego miasta. Były uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 2, 3 i 6. Najwięcej uczetsniczek zgłosiło się z ZSP nr 6.

Każda z dziewcząt, biorących udział w konkursie miała za zadanie w ciągu dwóch godzin przeobrazić modelkę w księżniczkę. Chociaż ZSiPO udostępnił kosmetyki do wykonania makijażu większość par używała własnych "specyfików". Według własnego pomysłu dziewczyny wykonały także odpowiednie stroje dla modelek. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kreatywności nie zabrakło. Każda ze stylizowanych księżniczek była inna, każda oryginalna. Nie były to na pewno postacie disneyowskie. Zamiast nich zaprezentowały się: królewna Fiona z bajki Shreck, księżniczka kosmiczna, księżniczka balu studniówkowego, księżniczka lasu. Każda inna, każda piękna i wyjątkowa. 

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Nowakowska - kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem, Ewelina Nowakowska-Kania - absolwentka Uniwersytetu Medycznego kierunku kosmetologia, makijażystka i wizażystka, Katarzyna Gabryszewska - kosmetolog, szkoleniowiec i Iwona Gawron - dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego. 

Jury przy ocenie brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość i staranność wykonania makijażu i charakteryzację postaci. 

 

 

Na podium stanęły wykonawczynie-kreatorki wraz z modelkami:

 

I miejsce Natalia Nockowska (ZSP nr 2 w Tomaszowie Maz.)

II miejsce Martyna Mochola (ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.)

III miejsce Martyna Muszyńska (ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.)

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe