Radomscy "artyści" na gościnnych występach

  • 30.10.2017, 18:09
  • Mariusz Strzępek
Radomscy "artyści" na gościnnych występach
27 października 2017 roku o godzinie 20:20, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, że pracujący w galerii handlowej ochroniarze rozpoznali złodziei sklepowych. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Ochroniarz wskazał funkcjonariuszom wybiegającego ze sklepu mężczyznę, który według informacji chwilę wcześniej w sklepach odzieżowych ukradł ubrania. Jego wspólniczka została zatrzymana przez pracowników sklepu. Złodziejski duet to mieszkańcy Radomia. Kradli ubrania na terenie całej Polski.

Para złodziei odwiedziła tomaszowską galerię 22 października 2017 roku około godziny 17:00. Wówczas ukradli ubrania na łączną kwotę 740 złotych. Ochrona po przeanalizowaniu monitoringu, ustaliła, że brakuje kilku sztuk, które zatrzymani brali do przymierzalni.

 

Złodzieje na „darmowe” zakupy powrócili 27 października. Zostali rozpoznani przez ochroniarzy, którzy praktycznie od razu zareagowali. 36-letnia mieszkanka Radomia została zatrzymana w sklepie, natomiast jej wspólnikowi udało się uciec. Mężczyzna miał pecha, bo wybiegł wprost na policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Został zatrzymany.

 

Tego dnia przestęcza parka zdążyła ukraść rzeczy o wartości prawie 240 złotych. Funkcjonariusze ujawnili przy 39 – letnim mężczyźnie kluczyki od auta. Mężczyzna nie chciał powiedzieć gdzie zaparkował pojazd.

 

- Kryminalni sprawdzili parkingi przy Galerii. Początkowo nie odnaleźli szukanego pojazdu, jednak nie odpuścili. Przed innym marketem zlokalizowali renault. W aucie były torby z markowymi ubraniami, które prawdopodobnie pochodzą ze sklepowych kradzieży z innych miast - wyjaśnia nadkomisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. 

 

Wspólnicy zostali przewiezieni do Komendy Policji. Podczas przeszukania kobiety policjanci ujawnili dodatkowo dilerkę z narkotykami. Obydwoje podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży. 36-latka dodatkowo za posiadanie substancji odurzających. Sprawa jest rozwojowa. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ranking dobrych siat
Ranking dobrych siat 06.11.2017, 09:49
Trzeba przyznać, że to też rezolutni ludzie. Siata z Auchan za 1,99 to prawie najtańsza siata z tych trwałych i dużych. Najtańsza w moim rankingu to niebieska Ikea 71 litrów również za 1,99 Ale 71 litrów przy codziennych zakupach jest nieporeczna.

Gdybym ja ich łapal, czy sądził dostaliby tylko pouczenie. Jeśli kasc to tylko w niepolskich sklepach. W pewnym sensie to patrioci. Polska dopiero wychodzi z poskolonialnego porządku.
Sebastian
Sebastian 31.10.2017, 03:39
Jeśli kradną w niepolskich sklepach, to według mnie jest to naganne. Zachodni kapitał wykorzystuje polskich pracowników, to powinnac ciuch za 240 zł? Co to za przestępstwo.

Podkreślam, w niepolskich sklepach.

Mandat powinna dostać tylko ona, że dała się złapać dziadkom z ochrony.

Pozostałe