Dzielnicowi zatrzymali włamywacza

  • 09.12.2019, 16:39
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Dzielnicowi zatrzymali włamywacza
37-latek został zatrzymany dzięki informacji mieszkanki Tomaszowa i szybkiej reakcji policjantów. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i usiłowania włamania. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 grudnia około  godz. 13.50 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wybił szybę w samochodzie. Na miejsce natychmiast skierował patrol. Funkcjonariusze, w okolicy wskazanego miejsca, zatrzymali podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

Mieszkaniec Tomaszowa po porysowaniu  dwóch bocznych i wybiciu tylnej  szyby w  volkswagenie passacie, dostał się do środka ale po penetracji wnętrza nic z niego nie zabrał. Następnie, wykorzystując nieuwagę właściciela, z innego samochodu ukradł 25 metalowych tacek.

W tym samym miejscu jego łupem padł też rower. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 37-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ten sam amator cudzej własności, 2 dni wcześniej, został zatrzymany przez dzielnicowych za ograbienie grobu, z którego zabrał wiązanki.

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczyt perfidii,
Szczyt perfidii, 11.12.2019, 13:00
żeby ograbić z wiązanek grób nieboszczyka.
Dobrze, że go nie odkopał i nie wziął odzieży.

Pozostałe