Jesteś deweloperem? Sprawdź, jak wybrać dobrą pracownię architektoniczną i mądrze zainwestować pieniądze

  • 11.12.2019, 20:01 (aktualizacja 14.12.2019, 16:25)
  • Mariusz Strzepek
Jesteś deweloperem? Sprawdź, jak wybrać dobrą pracownię architektoniczną i mądrze zainwestować pieniądze
Coraz więcej deweloperów poszukuje do stałej współpracy firm, oferujących usługi architektoniczne. Skąd mieć pewność, że zatrudnione biuro projektowe spełni nasze oczekiwania względem inwestycji? Jak wybrać architektów, którzy w pełni wywiążą się z powierzonych im zadań? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Każdy deweloper chce, aby jego osiedle było idealnym miejscem do życia

Żeby tak się stało, już na etapie projektowania należy uwzględnić szereg czynników, odpowiadających potrzebom mieszkańców współczesnych osiedli. W tym celu konieczne jest zatrudnienie architekta, który stworzy projekt, pozwalający zrealizować deweloperską wizję. Wybór kompetentnego specjalisty nie jest rzeczą prostą. Trzeba jednak podkreślić, że to jedna z najważniejszych decyzji, podejmowanych w procesie inwestycyjnym.

Zadaniem fachowca jest bowiem opracowanie pięknego i funkcjonalnego projektu, spełniającego wszelkie oczekiwania dewelopera. Nie będzie to możliwe, jeśli już na wstępie inwestor nie sformułuje swoich wymagań względem projektu. Dlatego też wybierając firmę świadczącą usługi architektoniczne, jeszcze przed podjęciem współpracy warto opowiedzieć architektowi o swojej wizji i przekonać się, co ma on do zaoferowania.

Dobre biuro projektowe nie działa według schematu. Wyróżnia je indywidualne podejście do każdego zamówienia i poważne traktowanie inwestycji swoich klientów. Jeśli architekt proponuje nierealne rozwiązania lub koncepcje, odbiegające od wizji dewelopera, współpraca nie rokuje pozytywnie. Należy szukać profesjonalistów, którzy są w stanie opracować projekt, w stu procentach odpowiadający założeniom biznesowym.

Sprawdzona pracownia projektowania architektonicznego na wyciągnięcie ręki?

Inwestorzy z dużych miast mają możliwość podjęcia współpracy z dziesiątkami pracowni, obsługujących inwestycje budowlane na etapie projektowym. Jedną z nich jest PSW Architektura: http://pswarchitektura.pl/ specjalizująca się nowoczesnych rozwiązaniach projektowych. Firma zajmuje się projektowaniem budynków mieszkalnych, obiektów usługowych oraz inwestycji deweloperskich. W przeciwieństwie do wielu pracowni oferujących projekty deweloperskie, eksperci PSW Architektura nie ograniczają swojej pracy do przygotowania powierzchownej koncepcji architektoniczno-budowlanej.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz nadzorowaniu inwestycji pozwala im tworzyć starannie dopracowane projekty, a także zajmować się niezbędnymi sprawami urzędowymi w imieniu klientów. Z pomocą takich ekspertów, realizacja każdej inwestycji przebiega sprawnie i okazuje się opłacalnym przedsięwzięciem dla inwestora. Wybierając pracownię architektoniczną warto więc uwzględnić podejście zatrudnionych w niej specjalistów, ich doświadczenie oraz to, czy są oni gotowi przygotować projekt, ściśle dopasowany do naszych oczekiwań.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe