Bogusław Drozdowski upamiętniony 

  • 12.12.2019, 18:23 (aktualizacja 18.12.2019, 23:25)
  • Mariusz Strzepek
Bogusław Drozdowski upamiętniony
Wyjątkowa uroczystość – związana z upamiętnieniem Bogusław Drozdowskiego, nauczyciela, trenera i propagatora łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim ‒ odbyła się 12 grudnia br. w Urzędzie Miasta. Połączono ją z oficjalnym nadaniem jego imienia rondu u zbiegu ulic Mazowieckiej i Strzeleckiej.

Bogusław Drozdowski to postać dobrze znana w naszym mieście. Nie tylko w środowisku oświatowym i sportowym, ale również wielu innym tomaszowianom, którym zawsze służył pomocą jako radny miejski i społecznik. Jego zasługi docenili członkowie Rady Miejskiej ubiegłej kadencji, podejmując w marcu br. uchwałę o nadaniu imienia Bogusława Drozdowskiego nowo wybudowanemu  rondu u zbiegu ulic Mazowieckiej i Strzeleckiej.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. Rondo znajduje się na drodze dojazdowej do Areny Lodowej z pierwszym w Polsce krytym torem łyżwiarskim, o jakim przez całe życie marzył pan Bogusław. Niestety nie doczekał jego otwarcia. Zmarł półtora roku wcześniej.

W uroczystościach, jakie zorganizowano 12 grudnia dla upamiętnienia Bogusław Drozdowskiego, wzięła udział jego rodzina, przyjaciele, władze miasta i powiatu, radni, przedstawiciele Polskiego Związku łyżwiarstwa Szybkiego, byli uczniowie i wychowankowie – olimpijczycy i łyżwiarze, przedstawiciele środowiska oświatowego i sportowego, a także młodzież z tomaszowskich szkół.


drozdowski otwarcie ronda2
 

Postać Bogusława Drozdowskiego i jego dokonania przypomniał Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, odczytując laudację na jego cześć. Następnie przekazał żonie pana Bogusława – Bogumile Drozdowskiej treść uchwały Rady Miejskiej o nadaniu jego imienia rondu przy Strzeleckiej i Mazowieckiej.


drozdowski przekazanie uchwały
 

Był też czas na wspomnienia. W ciepłych słowach o swoim przyjacielu i nauczycielu wypowiadali się m.in. byli prezydenci Tomaszowa Mazowieckiego Tomasz Kumek i Rafał Zagozdon, a także Beata Stańczyk i Antoni Solarek. Głos zabrał również prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

W części artystycznej wystąpił zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Mateusz Siudziński, Jakub Gogol, Mikołaj Bednarek, Filip Palimąka, Mateusz Palimąka, Bartosz Kujawski oraz solistka Zofia Lagierska. Nie zabrakło też hymnu Areny Lodowej, który skomponowała Iwona Kmiecik.


drozdowski uroczystości w UM
 

Po uroczystościach w Urzędzie Miasta jej uczestnicy przemieścili się na rondo przy Mazowieckiej i Strzeleckiej, gdzie odbyło się oficjalne nadanie imienia Bogusława Drozdowskiego.


drozdowski odsłonięcie tablicy na rondzie

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bogdan
Bogdan 13.12.2019, 07:58
Mam pytanie, kto właściwie jest autorem tego artykułu? Jest on na różnych stronach identycznie napisany, a tylko tu podpisany przez pana, Panie Mariuszu.
MS
MS 13.12.2019, 08:12
Oczywyście Magistrat. Widnieję pod nim, jako osoba dodająca na stronę.
Kierowca
Kierowca 12.12.2019, 22:54
I jest to drugie rondo nie należące do DW a nie mające znaków C-9 czyli bardzo prawidłowe a nie jak inne powiatowe mające na wyspie takie znaki. Jesteśmy wyjątkowym miastem co do oznakowania go.
as
as 12.12.2019, 19:17
Dobry pomysł. Propagować lokalnych patronów.
SA.
SA. 12.12.2019, 20:15
B.Drozdowski super gość, nauczyciel i człowiek.

Pozostałe